Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   tarcze i klocki na przód (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=8772)

dareg2 07-02-06 08:19

tarcze i klocki na przód
 
mam dowymiany klocki i tarcze,przebieg autka 75000km,poszukuję dobrej alternatywy,wiem ,że najlepiej to motorcrafty,ale moze ktos powie n/t innych ,które są tańsze a moze nie koniecznie drogie,np.firma Optimal,Daco,Delphi itd.

PePe 07-02-06 08:42

ja mam i polecam tarcze Ferodo zwykłe nienacinane i klocki Brembo też zwykłe...

przejechane już 25.000 a zużycie minimalne a hamowoanie dużo dużo lepsze

cenowo wychodzi podobnie jak motorcraft

Paweł 07-02-06 09:29

ja założyłem tarcze mikody a klocki to nie pamietam

grzehoo 07-02-06 10:04

Cytat:

Napisał PePe
ja mam i polecam tarcze Ferodo zwykłe nienacinane i klocki Brembo też zwykłe...

PePe, chyba odwrotnie... Tarcze Brembo i klocki Ferodo...
Ja też takie mam i jestem bardzo zadowolony.

dareg2, swego czasu sporo o tym było na forum. Użyj funkcji szukaj pod hasłem "tarcze klocki" albo "Brembo Ferodo"

powodzenia

Oskar 07-02-06 10:32

Cytat:

Napisał grzehoo
Cytat:

Napisał PePe
ja mam i polecam tarcze Ferodo zwykłe nienacinane i klocki Brembo też zwykłe...

PePe, chyba odwrotnie... Tarcze Brembo i klocki Ferodo...
Ja też takie mam i jestem bardzo zadowolony.

dareg2, swego czasu sporo o tym było na forum. Użyj funkcji szukaj pod hasłem "tarcze klocki" albo "Brembo Ferodo"

powodzenia

Dokładnie siem pomerdało Pepetowi ale potwierdzam
również jeżdżę na takim zestawie i chwalę sobie.Klocki wytrzymały jakieś 40 tysi a motocrafty z abscar zmieniałem po 16 :(
więc teraz zakładam też ferodo

PePe 07-02-06 10:34

no jo kuran ale to z nerw kurna fa [plask]

Jacek 07-02-06 12:49

Zestaw Motorcrafta jest tanszy niz Brembo + Ferodo, wiec :wink:

grzehoo 07-02-06 12:56

no to też jest argument. Ale z jakością bywa różnie...

Jacek 07-02-06 13:09

Mnie sie jeszcze zaden z klientow nie skarzyl na oryginaly... :)

grzehoo 07-02-06 13:27

no a u nas już były opinie, że motorcrafty z ASO i motorcrafty z innych źródeł, np. abscar różnią się jakością i wytrzymałością... :roll:

marekj 07-02-06 14:25

Ja mam na komplecie motorcraft przejechane w tej chwili ok 50kkm i jeszcze tak z 10kkm chyba nakrecę. Kupowane w ABScarze. Co ciekawsze mam wrażenie że tarcze pójda razem z klockami do wymiany bo rancik juz całkiem spory jest, ale to trzeba pomierzyć.

Zuzycie klocków to przede wszystkim styl jazdy, choc jakośc na pewno gra rolę. Te klocki produkują jakieś inne firmy i być może Ford/Motorcraft zmienia dostawców i raz jest lepiej raz gorzej, a numer FINIS ciągle ten sam [hehe]

Przy zmianie tez chyba pójde w komplet Brembo/Ferodo ewentualnie same Ferodo jak wyjdzie ze tarcze jeszcze dobre.

grzehoo 07-02-06 14:34

Cytat:

Napisał marekj
Ja mam na komplecie motorcraft przejechane w tej chwili ok 50kkm i jeszcze tak z 10kkm chyba nakrecę

dokładnie tyle samo wytrzymały moje pierwsze kloce/tarcze fabryczne. Ale poszło do wymiany wszystko oprócz tarcz z tyłu.

marekj 07-02-06 14:39

Jak fokę kupiłem to miała przejechane 75kkm (dużo w trasach) i klocki + tarcze były do wymiany. Raczej jeszcze oryginalne.

Oskar 08-02-06 07:47

Cytat:

Napisał Jacek
Zestaw Motorcrafta jest tanszy niz Brembo + Ferodo, wiec :wink:


A ile taki zestaw ?

kristops 08-02-06 19:21

na allegro jest duzo ale co wybrac klocki i tarcze kaplet mozna kupic za 220 zl

Jacek 08-02-06 21:51

Cytat:

Napisał Oskar
A ile taki zestaw ?

Zestaw Motorcrafta w tej chwili to 330zl za calosc - 110zl za 1 tarcze i 110zl za kpl klockow.

Cytat:

Napisał kristops
na allegro jest duzo ale co wybrac klocki i tarcze kaplet mozna kupic za 220 zl

Hamulce - zwlaszcza przednie - to jedyna czesc dzieki ktorej mozna sie zatrzymac. Przemysl sprawe czy chcesz zakladac "cos", co kosztuje pol ceny, czy raczej drozsze ale sprawdzone. Tym bardziej, ze nie wymieniasz tego co miesiac.

Marok 17-02-06 19:27

Ja mam komplet Lucas'a i hamulcuje całkiem nieżle. Zero pylenia i zero nieprzyjemnych zapachów

pozdr.

dareg2 21-02-06 07:14

ładu i składu z tymi tarczami i klockami trudno dojść
 
ale oprócz wyboru interesuje mnie gdzie w Krakowie można wymienić to wszystko,istotą jest aby mechanik był solidny i wymienił to nie jako odkrecić i przykręcić tylko dokładnie oczyścił powierzchnię mocowania tarczy i zaciski,bo zwłaszcza jak zostanie coś pod tarczą to trudno dojść przyczyny,że koło bije czy ściąga na jedną stronę,a nie zawsze mozna popatrzec jak wygląda ta wymiana, a praktyki są różne.

NeroN 21-02-06 14:38

Najlepiej 2-3 piffka... Troszkę czasu i samemu zrobić, wcale to nie jest takie trudne jak by się mogło wydawać [chytry]

ponton 22-02-06 20:53

Ja teraz wymieniałem właśnie klocki i tarcze. Mam teraz tarcze brembo a klocki Ramusa i jest git.
Pozdrawiam. :lol:

dareg2 23-02-06 17:21

czy to taki zestaw?
 
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=88336617

ponton 23-02-06 19:53

dareg2 jeśli to pytanie do mnie to tak taki komplet mam. Jest super i wszystko działa ok. Tak po zatym w sieci norauto zakładając Tarcze brembo to te klocki masz gratis.
Pozdrawiam.

dareg2 23-02-06 22:06

do tarcz i klocków
 
u nas w Krakowie nie ma tej sieci ,jeszcze zapytałbym o cenę tak dla porównania ,czyli czesci i wymianka,pozdrawiam D( chodzi o norauto)

ponton 23-02-06 22:13

Z tego co pamietam 280 ja płaciłem za wszystko z montażem ale nie w norauto. W norauto nie wiem ile z tego co może byc to tarcze z 280 + wymiana ze sprawdzeniem układu hamulcowego 50 zł. Lepiej wcześniej sprawdź.
Pozdrawiam.

pepo 01-03-06 20:47

może nie w temacie ale W Foce II po 15tyś przegżałem tarcze i jak je wymienili
ździwiony byłem jak bardzo tarcze były zużyte napewno następny komplet będzie inny niż ten co montują w serwisie

adan 05-03-06 16:12

Skoro już wymieniliście w swoich atkach tarcze, może ktoś mi pomoże w moim problemie.
Na tarczach przejeździłem ponad 120 tyś, gdy się skończyły wymieniłem wraz z klockami oczywiście. Od tej pory mam problem z ABS, przy lekkim nawet hamowaniu włącza mi się pompa ABS'u, jest to tak drażniące tym bardziej iż hamowanie jest wtedy gorsze. Na razie wyłączyłem system wyjmując bezpiecznik.
Przecież nie ingerowałem w system ponieważ czujnik jest w piaście a nie w tarczy.
Pompa pracuje też inaczej niż przed wymianą gdyż "trzeszzenie jest jakby o wyższej częstotliwości".
Wymyślam już różne przyczyny. Zapowietrzony układ - ale niby czemu?
Nierówne tarcze - sprawdzałem nie, bez abs przy zwalnianiu czułbym na pedale hamulca a nawet drgania kierownicy
za mozne hamulce i zbyt szybko blokuje na śliskiej nawierzchni przy teraźniejszej pogodzie?

Na razie jeżdżę bez ABS licząc na to że ułożą się tarcze i klocki, ale tak naprawdę nie widzę powodu dla którego musiałyby się one układać.

Nie mam pomysłu.

grzehoo 05-03-06 16:16

Cytat:

Napisał adan
za mozne hamulce i zbyt szybko blokuje na śliskiej nawierzchni przy teraźniejszej pogodzie?

to jest możliwe...

Cytat:

Napisał adan
Na razie jeżdżę bez ABS

i koła się blokują? wtedy będzie odpowiedź na pierwsze zagadnienie powyżej...

Cytat:

Napisał adan
ale tak naprawdę nie widzę powodu dla którego musiałyby się one układać

zawsze muszą się trochę ułożyć

adan 05-03-06 16:35

no nie, bez abs nie blokuja się - tzn. zależy jak przycisnę. Ale zwalniając, lekko przyciskając z abs pompa mi "grała".
Ale z tym samochodem mam od momentu zakupu problemy, szczgólnie z hamulcami. Twardy pedał, jak zadziała abs to już pomimo zjechania na suchą nawierzchnię dalej "trzeszczy" i trzeba odpuścić i hamować ponownie.
Tym razem auto mnie zaskoczyło do tego stopnia że nie mam ochoty do niego wsiadać, ani kolejny raz rozbierać koła.

Może ktoś ma oprogramowanie do rocznika 2000 to bym sprawdził czy są błędy, bo mam dostęp do komputera, ale nie rozpoznaje sterownika w moim pojezdzie.

NeroN 05-03-06 17:38

Też miałem nadwrażliwy ABS.... wyjąłem bezpiecznik, bardzo mi się spodobała jakość hamulców bez ABS-u (poza twardym pedałem czasem) i tak już jeżdże drugi rok... :mrgreen:

Tobie proponuję po jakichś 500km minimum włożyć bezpiecznik ( jak już ci się elegancko ułożą hamulce) i wtedy zobaczyć.

Iwan 17-03-06 21:51

Witam
Auto kupiłem nowe.
Przejechałem 40000 - klocki i tarcze do wymiany.
Czy ktoś z was miał podobny przypadek?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi