Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Parują.... (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=7596)

mirooosss 08-12-05 10:46

Parują....
 
Witam,

Jak to jest z tym aby boczne przednie szyby nie parowały bo już mnie trafia non stop są zaparaowane :/ próbowałem tak jak pisaliście w innym topicu żeby dać Klime na ON ale ona faktycznie nie działa chyba poniżej 4 stopni bo włączyłem ją i cieply nawiew i nic... nawiewy boczne mam ustawione w kierunku szyb a te środkowe "zatkałem" co jeszcze można zrobić ? może filtr włączyć ? ale w instrukcji pisze że jak jest włączony to podobno bardziej paruje tak coś kojaże jak czytałem kiedyś tam...co proponujecie ?

Pozdr.

moon 08-12-05 10:51

Moze masz zabity na ament filt przeciw pylkowy? Dawno byl wymieniany?

Ustaw cieply nawiew na przednia szybe i nogi (przedostatni) i czekaj...

pisklak 08-12-05 11:07

<usuniete>

grzehoo 08-12-05 11:25

ja robie tak, że ustawiam nawiew na szybę i nogi (wersja z automatyczną klimą), klima wyłączona i moc nawiewu mniej więcej na połowie skali. Na początku trochę parują (minimalnie) potem jest już OK.

mirooosss 08-12-05 11:33

ja mam wersje z manualną klimą :(

co do filtra to chyba nie wymieniany.

@ndy 08-12-05 11:36

może to sie wyda śmieszne, ale efekt parowania można zmniejszyć myjąc szyby od wewnątrz "Clinem Anty-Parą"..... [zaklopotanie]

wojtekn 08-12-05 11:40

ja włanczam sile na 3 temp na niebiesko czerwonym blizej czerwieni a nawiew na szybe tylko i jest OK

mirooosss 08-12-05 11:55

nie rozumiem tegoo: "...na niebiesko czerwonym blizej czerwieni... " ?

aaa czyli tak po środku i troche w lewo ?

wojtekn 08-12-05 12:01

pokretlo ma trzy zakresy niebieski/niebiesko czerwony/czerwony ja nastawiam na srodkowym ale blizej czerwieni czyli poza polowe

[ Dodano: 08-12-2005, 12:02 ]
a tak posrodku ale w prawo

@ndy 08-12-05 12:19

mirooosss, wojtekn - zdaje się, że macie różne klimatyzacje: jeden automatyczną, drugi ręczną.... :roll:

wojtekn 08-12-05 12:26

ja mam reczna

szy 08-12-05 12:59

Cytat:

Napisał @ndy
fekt parowania można zmniejszyć myjąc szyby od wewnątrz

Dokładnie tak, czyste szyby parują dużo mniej. W ogóle? :>

Szy.

mirooosss 08-12-05 13:10

też mam ręczną

wojtekn 08-12-05 13:11

to gdzie masz czerwien z prawej czy lewej???

mirooosss 08-12-05 13:17

czerwony na prawej stronie :)

wojtekn 08-12-05 13:22

czyli tak jak u mnie
wiec sprawdz czy bedzie dzialac

@ndy 08-12-05 13:43

Cytat:

Napisał szy
Dokładnie tak, czyste szyby parują dużo mniej. W ogóle? :>

kiedyś ("z pewną taką nieśmiałością....") przetrenowałem Clina i mogę stwierdzić, że to działa... [zlosnik] - istotną rolę spełnia skład chemiczny preparatu, ale jak chcesz - umyj sobie szyby pastą BHP - będą jeszcze czystsze..... [helm]

tu masz odpowiedź... :P

szy 08-12-05 14:11

Ale ten Twój Klin to nie jest coś niezwykłego, a zwykły
klin - odrobina alkoholu czy czegoś tam, by odtłuścić
szybę i sprawić, że para wodna nie będzie miała na czym
osiadać... Yyy... to się trzyma kupy? :>

:]]]

Szy.

driver 08-12-05 19:54

Z ta klmia recznia to roznie bywa w zaleznosci jak jest ustawiona temp.Ja zauwazylem ze jak mam po srodku ustawiona temp bardziej ku czerwieni to szybciej puszcza para niz jak jest na czerwieni na maksa.
Ps.Z boku szyby paruja i tez nie wiem co z tym dziadostwem zrobic zwlaszcza z tylnimi szybami.

NeroN 09-12-05 00:21

A ja mam mini zestaw małej zaparowanej szybki w aucie zawsze w schoku kierowcy....
Taka skrobaczka 3w1 z gumką do ściagania wody... jak sa bardzo zaparowane albo weszzło kilka osób 'zmoczonych" do auta i nie zapowiada sie , by szybko odparowały to chyc, chyc chyc po szybach(poza przednią) i nie ma problema..... a na przednią szybę polecam ogrzewanie szyby [zlosnik]


BTW. Szybki zawsze utzrymane w czystości [hmm]

AsMfc 09-12-05 08:53

Ja podkrecam ciepelko otwieram delikatnie okienko i czekam az to wszysciotko wyleci :mrgreen: co prawda minie chwila zanim silniczek sie zagrzeje,ale az tak szybki nie sa zaparowane :mrgreen: a po chwili spokoj juz mam :mrgreen:

Paweł 09-12-05 09:52

a dobrze jest na postoju zostawić deczko uchylone szyby. Ułatwiaja to doskonale owiewki założone na okno :P

Lukaszeczek 10-12-05 19:27

A ja zauwazylem, ze w momencie opadow deszczu momentalnie zaczynaja parowac szyby, ale to wszystkie. Z tym, ze u mnie wystarcza wlaczyc dmuchawe na 2, pokretlo dac tylko na szyby o doslownie w 30-40 sekund szyba sie elegancko osusza - zarowno przednia jak i boczne. Ale jak zauwazyl RSSSS, w manualnej klimie, w momencie gdy wlaczysz nawiew na szyby, wlaczy sie automatycznie klima - czyli jezeli pomimo wlaczonej klimy paruja szyby nadal, to cos nie ten teges...

Marek66 13-12-05 21:56

Cytat:

Napisał mirooosss
Jak to jest z tym aby boczne przednie szyby nie parowały

Moja przednia szyba ostatnio ze dwa-trzy razy zamarzla, ale od srodka :shock: .
W aucie bylo sucho, a szyba w srodku wilgotna i przez noc zamarznieta.
Raz nawet po osuszeniu szyby jadac do pracy ,zauwazylem po ok. 4 godzinach jak auto stalo pod firma na parkingu na przedniej szybie plame wilgoci ,pogoda byla sloneczna ,dywaniki suche , a po szybie prawie sie lalo.
Na szczescie od paru dni mam spokuj, mam nadzieje, ze tak zostanie,
bo juz przeklinalem tego forda :? .


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi