Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK3] zasilanie świateł do jazdy w dzień (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=82717)

zdzich1890 28-12-18 21:41

zasilanie świateł do jazdy w dzień
 
Witam, gdzie najprościej znajdę napięcie potrzebne do zasilania świateł do jazdy dziennej? Chodzi mi aby zapalały sie po przekręceniu stacyjki. Może skrzynka z bezpiecznikami pod maską? A może inne miejsce? FF mk3 2013 Z góry dziękuje za odpowiedź.[kawa]

weuek 29-12-18 10:24

Cytat:

Napisał zdzich1890 (Post 1198282)
Może skrzynka z bezpiecznikami pod maską? ]

Właśnie tam. Szukaj, aż znajdziesz. U siebie znalazłem takie w miejscu opisanym jako "automatyczna skrzynia biegów" (miałem ręczną).

zdzich1890 29-12-18 12:07

w jakim aucie?

zdzich1890 02-01-19 20:04

podłączyłem, znalazłem w skrzynce z bezpiecznikami +12 które jest po przekręceniu kluczyka (nieużywany bezpiecznik), zastosowałem gniazdo z bezpiecznikiem 7,5 na przewodzie idącym do ledów, masę od ledów podłączyłem do plusa od postojówki no i już myślałem że jest super bo wszystko działało jak powinno... Patrze z tyłu a tu z lewej strony delikatnie świeci sie pozycja w lampie. No i pytanie co tu teraz zrobić??? Ogólnie to będe sprawdzał jutro bo dzisiaj już sie ciemno zrobiło i zimno więc dałem sobie spokój. Może coś ktoś podpowie:)

piotrek_stp 02-01-19 20:32

A czemu masowy LED podłączyłeś do plusa postojowego?

zdzich1890 02-01-19 20:42

ledy mam bez przekaźnika i kilka osób powiedziało mi że tak jest najprościej, jak ledy dostają na mase plus z postojówek to wtedy sie wylączają, jak postojówki gasną ledy świecą, tak miało być w praktyce i niby jest ale ten tył mi nie pasuje

---------- Post dodany o 20:42 ---------- Poprzedni post był z 20:39 ----------

mam automatyczne światła i teoretycznie teraz jak jest dzień będą świecić tylko ledy, jak czujnik zmierzchu włączy światła to wtedy ledy gasną

czarny-daffy 03-01-19 11:07

Ja podlaczylem moduł dziennych taki z Allegro i wszystko jest wpiete w BCM pod schowkiem na rekawiczki, tam sa wszystkie sygnaly i kable. Prosto schludnie i wyglada jak fabrycznie. Niestety nie mam rozpiski pinow, ale mozna sobie odszukac w necie co i jak.

Pzdr

zdzich1890 03-01-19 23:06

jechałeś z kablami do kabiny?

czarny-daffy 04-01-19 10:27

nie. Centralke podlaczylem pod BCM, kable mialy dlugosc max 20cm i wszystko sie udalo, przy BCM sa sygnaly swiatel postojoowych, po stacyjce, zasilanie, masa itd wiec podpinasz modUł dziennych jako dlugie i smiga jak ta lala, pod maska niema zadnych kabli ani druciarstwa.

Pzdr

zdzich1890 04-01-19 20:29

Cytat:

Napisał czarny-daffy (Post 1198418)
nie. Centralke podlaczylem pod BCM, kable mialy dlugosc max 20cm i wszystko sie udalo, przy BCM sa sygnaly swiatel postojoowych, po stacyjce, zasilanie, masa itd wiec podpinasz modUł dziennych jako dlugie i smiga jak ta lala, pod maska niema zadnych kabli ani druciarstwa.

Pzdr

aha, czyli masz tylko moduł który zmienia Ci światła (długie) w światła do jazdy dziennej? u mnie jest trochę inna sytuacja:D

Falcon 04-01-19 22:51

Ździsiu - nie cytuj gdy odpisujesz na ostatni wpis w temacie, cytujesz, gdy odpowiadasz na wcześniejsze wpisy.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi