Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] 1.6 TDCI Zimna chłodnica (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=52153)

mimoto 10-09-11 08:43

1.6 TDCI Zimna chłodnica
 
Witam.
Czy to jest normalne, iż po nawet dłuższej trasie, czy staniu w korkach chłodnica jest ciągle zimna? Zauważyłem to, ponieważ praktycznie non stop chodzi wentylator.
Z przodu patrząc mam najpierw taką małą chłodnicę, także jest zimna, raz była lekko ciepła, później jest druga wielka, do połowy na pewno jest zimna, lodowata.
I patrząc od góry, za tą drugą chyba jest trzecia, widać kawałek, tam jest gorąca.

Całość sprawdzałem przy różnych temperaturach, ostatnio +17.

Pozdrawiam.

Eko 10-09-11 08:49

1 Chłodnica zatkana - śmietnik
2 Termostat?
3 Sciśnij ten gruby przewód wodny i niech ktroś doda gazu, jeśli czujesz że przewód nie pęcznieje i nie czuć przepływu to pompa stanęła. (w fordach nie słyszałem, ale czasami odpadają koła turbiny w pompie, więc pasek napędza wałek pompy na sucho - ale tego sam nie obadasz)

Sprawdzić termostat najpierw bo taniej.

mimoto 10-09-11 08:55

Dzięki za szybką odpowiedź.
Czyli to nie jest normalne?

jak mogę sprawdzić termostat, tz wymontować i do gorącej wody?

baptysta 10-09-11 11:46

Cytat:

Napisał mimoto (Post 613314)
Dzięki za szybką odpowiedź.
Czyli to nie jest normalne?

jak mogę sprawdzić termostat, tz wymontować i do gorącej wody?

praktycznie sam sobie odpowiedziałeś, jak nie spotkałem się z urwanym wirnikiem pompy wody ale rożne cuda się dzieją na świecie

żeluś 10-09-11 23:25

to w końcu która ta chłodnica jest zimna?
pierwsza to IC - ma być zimna, bo chłodzi
druga to klima - tak samo

mimoto 10-09-11 23:48

Ta druga jest bardzo duża, jest zima. Wydaje mi się że za nią jest jeszcze jedna, nie wiem jakiej wielkości trzecia chłodnica, i ona jest gorąca. Dojście do niej jest od góry po otwarciu maski.

Ps. Sądząc po zdjęciach na google, to ta duża chyba jest od klimy jednak, a tej wodnej prawie nie widać.

żeluś 10-09-11 23:53

ta trzecia powinna być gorąca
wszystko jest dobrze
:-)

mimoto 11-09-11 00:01

Bo mam problemy z pompą wody, siadają łożyska, pomyślałem że może silnik się przegrzewa, i rolka za mocno napina.

Eko 11-09-11 10:34

Więc tak Stojąc przodem do samochodu
1- intercooler jest chłodny podczas normalnej pracy:)
2- skraplacz(chłodnica) klimy jeśli klima nie pracuje - jest zimny
3- ta przed wentylatorem to chłodnica wody - powinna być ciepława w zależności od pracy i temperatury silnika.

Jeśli ta ostatnia czyli pierwsza od wiatraka jest zimna przy rozgrzanym silniku - to albo jest zatkana na amen, albo termostat do wywalenia - albo pompa wody się zkończyła! A skoro piszesz że siadają Ci łozyska to raczej uważaj.

Co do odpadajacych turbinek pomp - widziałem parę silników 1.6 zeteca z takim fantem:(


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi