Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   1.8 TDDI czy 1.6 benz. (było "Witam !") (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=117)

Michal_O 07-01-05 21:58

1.8 TDDI czy 1.6 benz. (było "Witam !")
 
Witam,

Jestem nowy na tym Forum więc witam serdecznie wszystkich. :D

Noszę się z zamiarem zakupu Forda Focusa (rok 2000) z silnikiem 1.8 TDdi. Drugą możliwością, którą rozważam, jest zakup 1.6 i montaż LPG. Wiem, że to dość ryzykowna sprawa - LPG do Forda. (Ale z drugiej strony widać TAXI - Focus + LPG.)

Cena Forda Focusa z 2000r. w/g "eurotax" wynosi:

- 1.8 TDdi --> 31.500 PLN
- 1.6 --> 29.000 PLN

Tak więc, jaka jest Wasz opinia?
Czy ktoś może sprzedaje właśnie takiego Focusa - 1.8 TDdi z 2000 r. ???

Sypek 07-01-05 22:01

witam witam
co do 1,6 to nie smiga ostro ja mam takiego i wolal bym 1,8. co do gazu to nie wiem.

powodzenia

PePe 07-01-05 22:04

witka

widzisz, szkół jest wiele :D

ale generalnie 1,6 uważa sie za cięzkie do gazowannia, choć sa tacy co twierdzą odwrotnie....


a na temat 1,8 tddi to mamy tu fachowca markaj, który jak wejdzie t na pewno ci powie wiele


pozdrawiam

Sypek 07-01-05 22:07

a nie doczytalem ze chodzi o TDDI. czyli TDDI smiga prawie tak jak 1,6 benzyna ale pali mniej

marekj 08-01-05 02:23

Re: Witam !
 
Cytat:

Napisał Michal_O
Cena Forda Focusa z 2000r. w/g "eurotax" wynosi:

- 1.8 TDdi --> 31.500 PLN
- 1.6 --> 29.000 PLN

Czy ja Tobie przypadkiem na Autokąciku nie odpisywałem ? (Jak nie to jutro przkopiuje mój tekst bo teraz juz padam na ryj :smt120 i idę spać :D )

Jak widzisz roznica w cenie nie jest wielka - w swiecie realnym a nie w eurotaxie moze byc podobnie choc wydaje mi sie ze przy statystycznie spotykanym lepszym wyposazeniu ceny moga byc wieksze.

Ja bym brał TDDi :D (zresztą wziąłem )

robdol 08-01-05 11:59

ja wiem kto chce sprzedać
 
mój kolega z pracy chce sprzedać 1.8 tddi kombi rocznik 99 mit klima,cwaj mal poduchy,abs,alarm,central,hak,radio forda słowem taki lepciejszy golas.Auto ma przebieg 130 tys. on go sprowadził dla siebie od żabojadów z przebiegiem 30 tys.
Z tego co wiem auto jest w b. dobrym stanie technicznym i wizualnym .Kolor to aquamarine frost czyli po naszemu morski metalik . Wiem że cena coś koło 30 tys. (napewno do negocjacji)
Jak by co to wal na priv to zapodam namiary na niego

lobuz 13-01-05 16:12

miesiac temu kupilem focusa 1.8 TDDi z 2000 roku za 30 tys PLN i wlozylem jeszcze troche na wymiane oleju, filtrow, opon...., GHIA, 94 tys przebiegu, klima... z Francji....jestem b. zadowolony! bierz diesla!!!!

lobuz 13-01-05 16:12

miesiac temu kupilem focusa 1.8 TDDi z 2000 roku za 30 tys PLN i wlozylem jeszcze troche na wymiane oleju, filtrow, opon...., GHIA, 94 tys przebiegu, klima... z Francji....jestem b. zadowolony! bierz diesla!!!!

wlodi 13-01-05 17:20

ja jezdze poki co 1.6 i jakos srednio mnie zadowalaja osiagi...zeby nie mowic ze to MUŁ :smt003 pali przy tym ok 10 l [screwy] [panna]
Z pewnoscia wolalbym diesla...na taxi w sam raz...TDdi to pewniak [los] [bigok] a nie wynalazek jak TdCi :smt040 wiec spokojna glowa. Bierz diesla.
Aha... :smt068 eLPeGie

wlodi 13-01-05 17:20

ja jezdze poki co 1.6 i jakos srednio mnie zadowalaja osiagi...zeby nie mowic ze to MUŁ :smt003 pali przy tym ok 10 l [screwy] [panna]
Z pewnoscia wolalbym diesla...na taxi w sam raz...TDdi to pewniak [los] [bigok] a nie wynalazek jak TdCi :smt040 wiec spokojna glowa. Bierz diesla.
Aha... :smt068 eLPeGie

pkozi 13-01-05 23:14

Witam :)

Czemu Wlodi sądzisz że tdci to wynalazek ?
własnie zamierzam taki wynalazek 115 km przytargany z Francji kupić
coś jest z nim nie tak ?

pkozi 13-01-05 23:14

Witam :)

Czemu Wlodi sądzisz że tdci to wynalazek ?
własnie zamierzam taki wynalazek 115 km przytargany z Francji kupić
coś jest z nim nie tak ?

robdol 13-01-05 23:18

no nie tak jest pompa wtryskowa .kilku klubowiczów wymieniało na gwarancji bo jakby to powiedzieć padaka takiej pompy po gwarancji to [panna]

robdol 13-01-05 23:18

no nie tak jest pompa wtryskowa .kilku klubowiczów wymieniało na gwarancji bo jakby to powiedzieć padaka takiej pompy po gwarancji to [panna]

pkozi 13-01-05 23:21

ja natomiast słyszałem że w silnikach tdci trzeba się pilnować z paliwem i lać tylko na dobrych stacjach , bo może być lipa :( ale nie wiem ile w tym prawdy

pkozi 13-01-05 23:21

ja natomiast słyszałem że w silnikach tdci trzeba się pilnować z paliwem i lać tylko na dobrych stacjach , bo może być lipa :( ale nie wiem ile w tym prawdy

Michup 14-01-05 07:33

TDDi & TDCi
 
było juz ale podsumowując:
TDCi - cichy, nieco bardziej dynamiczny, ciut więcej pali i trochę się mówiło o padnieciach układu zasilania (pompa CR, wtryski - koszt lepiej nie pytać). roczniki 2002 i 2003 słyszało się "łuszczeniu się" pompy CR (podobne problemy w Mondku TDCi). Są wersje 115 i 100 KM.
TDDi - układ zasilania na pompie rotacyjnej, trochę słychać że to traktor ale bywa różnie (tzn. raz słychać raz nie - nie wiem, paliwo? warunki atmosferyczne?), pali troszkę mniej, o awariach nie słychać. Acha - wersje 70 i 90KM. Ta pierwsza bez coolera rzadko spotykana w PL.

Ode mnie - kierownikuje TDDi 90KM 2002r. co prawda dopiero od 40 kkm ale moge go polecić z czystym sumieniem. Autko ma przyzwoite osiągi docenić można zwłaszcza na trasie (wiadomo - TD). 90KM to może nie jest kosmos ale to takie fajne dieslowskie kucyki... Jednak jeśli miałbym dziś nowego dieselka kupić to mocno bym się zastanawiał - różnica cen paliw nie jest tak atrakcyjna jak kiedyś no i niestety słyszy się tu i ówdzie o kosztownych awariach...

Michup 14-01-05 07:33

TDDi & TDCi
 
było juz ale podsumowując:
TDCi - cichy, nieco bardziej dynamiczny, ciut więcej pali i trochę się mówiło o padnieciach układu zasilania (pompa CR, wtryski - koszt lepiej nie pytać). roczniki 2002 i 2003 słyszało się "łuszczeniu się" pompy CR (podobne problemy w Mondku TDCi). Są wersje 115 i 100 KM.
TDDi - układ zasilania na pompie rotacyjnej, trochę słychać że to traktor ale bywa różnie (tzn. raz słychać raz nie - nie wiem, paliwo? warunki atmosferyczne?), pali troszkę mniej, o awariach nie słychać. Acha - wersje 70 i 90KM. Ta pierwsza bez coolera rzadko spotykana w PL.

Ode mnie - kierownikuje TDDi 90KM 2002r. co prawda dopiero od 40 kkm ale moge go polecić z czystym sumieniem. Autko ma przyzwoite osiągi docenić można zwłaszcza na trasie (wiadomo - TD). 90KM to może nie jest kosmos ale to takie fajne dieslowskie kucyki... Jednak jeśli miałbym dziś nowego dieselka kupić to mocno bym się zastanawiał - różnica cen paliw nie jest tak atrakcyjna jak kiedyś no i niestety słyszy się tu i ówdzie o kosztownych awariach...

przemecki 14-01-05 09:44

Cytat:

Napisał wlodi
ja jezdze poki co 1.6 i jakos srednio mnie zadowalaja osiagi...zeby nie mowic ze to MUŁ :smt003 pali przy tym ok 10 l [screwy] [panna]
Z pewnoscia wolalbym diesla...na taxi w sam raz...TDdi to pewniak [los] [bigok] a nie wynalazek jak TdCi :smt040 wiec spokojna glowa. Bierz diesla.
Aha... :smt068 eLPeGie

nie wiem dlaczego tak narzekacie na tdci. sam jezdze wersja 100KM do kwietnia zeszlego roku. Niby na razie dopiero 22kkm, ale nie ma zadnych problemow :smt023 , osiagi calkiem, calkiem.

Moze byly problemy ze starszymi rocznikami :smt102

przemecki 14-01-05 09:44

Cytat:

Napisał wlodi
ja jezdze poki co 1.6 i jakos srednio mnie zadowalaja osiagi...zeby nie mowic ze to MUŁ :smt003 pali przy tym ok 10 l [screwy] [panna]
Z pewnoscia wolalbym diesla...na taxi w sam raz...TDdi to pewniak [los] [bigok] a nie wynalazek jak TdCi :smt040 wiec spokojna glowa. Bierz diesla.
Aha... :smt068 eLPeGie

nie wiem dlaczego tak narzekacie na tdci. sam jezdze wersja 100KM do kwietnia zeszlego roku. Niby na razie dopiero 22kkm, ale nie ma zadnych problemow :smt023 , osiagi calkiem, calkiem.

Moze byly problemy ze starszymi rocznikami :smt102

altoot 14-01-05 09:56

Cytat:

Napisał pkozi
ja natomiast słyszałem że w silnikach tdci trzeba się pilnować z paliwem i lać tylko na dobrych stacjach , bo może być lipa :( ale nie wiem ile w tym prawdy

to nie dotyczy tylko silnikow Forda...tylko wszystkich silnikow typu C-R...

altoot 14-01-05 09:56

Cytat:

Napisał pkozi
ja natomiast słyszałem że w silnikach tdci trzeba się pilnować z paliwem i lać tylko na dobrych stacjach , bo może być lipa :( ale nie wiem ile w tym prawdy

to nie dotyczy tylko silnikow Forda...tylko wszystkich silnikow typu C-R...

pinio_tdci 14-01-05 10:08

Koledzy troche panikuja z TDCi
 
Luszczacej sie pompy, jedynej, oprocz syfastego paliwa, przyczyny awarii TDCi juz nie montuja, wiec naciac sie mozna ewentualnie na silniki z poczatku produkcji - nowe juz sa 'bezpieczne' :D

pinio_tdci 14-01-05 10:08

Koledzy troche panikuja z TDCi
 
Luszczacej sie pompy, jedynej, oprocz syfastego paliwa, przyczyny awarii TDCi juz nie montuja, wiec naciac sie mozna ewentualnie na silniki z poczatku produkcji - nowe juz sa 'bezpieczne' :D

Michup 14-01-05 10:49

Re: Koledzy troche panikuja z TDCi
 
Cytat:

Napisał pinio_tdci
Luszczacej sie pompy, jedynej, oprocz syfastego paliwa, przyczyny awarii TDCi juz nie montuja, wiec naciac sie mozna ewentualnie na silniki z poczatku produkcji - nowe juz sa 'bezpieczne' :D

początek produkcji = 2001/2002... czy 2003 też? Padła komus pompa CR z rocznika 2003?

Michup 14-01-05 10:49

Re: Koledzy troche panikuja z TDCi
 
Cytat:

Napisał pinio_tdci
Luszczacej sie pompy, jedynej, oprocz syfastego paliwa, przyczyny awarii TDCi juz nie montuja, wiec naciac sie mozna ewentualnie na silniki z poczatku produkcji - nowe juz sa 'bezpieczne' :D

początek produkcji = 2001/2002... czy 2003 też? Padła komus pompa CR z rocznika 2003?

pinio_tdci 14-01-05 11:36

Ja mam z wrzesnia 2003, sprawdzalem w ASO po numerach (usluga nieoficjalna 8) ) i mam juz pompe 'zmodyfikowana' :P

pinio_tdci 14-01-05 11:36

Ja mam z wrzesnia 2003, sprawdzalem w ASO po numerach (usluga nieoficjalna 8) ) i mam juz pompe 'zmodyfikowana' :P


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi