Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [MK1] 1.6B+LPG - mało mocy, szarpanie i VSS (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=74472)

martin1996a 16-06-15 15:28

1.6B+LPG - mało mocy, szarpanie i VSS
 
Szukałem na forum ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania: Ford focus mk1 kombi 1.6 16v 101km + LPG BRC
1.Szarpie podczas ruszania z 1 biegu jak dam dużo gazu to ruszy, ale szarpie na 3 biegu oraz Bardzo ciężko wchodzi wsteczny bieg musze dużo siły żeby wbić.
2. Spada mi wskazówka prędkościomierza do 0 podczas jazdy przebieg sie pokazuje tylko ta wskazówka , obrotomierz działa .
3.Słabe przyśpieszenie jak na 1.6 101KM to bardzo długo , mesio w168 1.4 82KM ma lepsze .

Falcon 16-06-15 18:19

Kiepsko szukałeś...

czarny-daffy 17-06-15 22:30

Moje odpowiedzi ponizej, mam nadzieje ze pomoglem :)

Cytat:

Napisał martin1996a (Post 1071482)
Szukałem na forum ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania: Ford focus mk1 kombi 1.6 16v 101km + LPG BRC
1.Szarpie podczas ruszania z 1 biegu jak dam dużo gazu to ruszy, ale szarpie na 3 biegu oraz Bardzo ciężko wchodzi wsteczny bieg musze dużo siły żeby wbić.
Ja tez tak mam ze jak dam duzo gazu to rusza, co do szarpania to mysle ze konczy ci sie gaz w butli. A jesli jeszcze nie masz butli w nadkolu to juz najwyzszy czas na modyfikacje.

2. Spada mi wskazówka prędkościomierza do 0 podczas jazdy przebieg sie pokazuje tylko ta wskazówka , obrotomierz działa .
Blokuje ci kola przy hamowaniu, to i wskazowka spada do zera.

3.Słabe przyśpieszenie jak na 1.6 101KM to bardzo długo , mesio w168 1.4 82KM ma lepsze .
Do 1.6 mozna zawsze wstawic turbo, bardzo dobrze z LPG wspolpracuje turbinka Kowalskiego.

Pzdr

martin1996a 19-06-15 22:52

LobsterMan Tylko tak 1. Gaz pełna butla . 2. Koła mi nie blokuje nie wiem jak u cb wygląda jazda, że podczas jazdy lubisz że koła ci sie blokują 3.Turbo to tylko do twojego małego rozumu możesz podpiąć oraz zrób dozownik oleju bo coś tam mało masz.
4. Twoje odpowiedzi są adekwatne do twojego poziomu rozumowania.

czarny-daffy 19-06-15 23:11

Ale jestes obrazalski :)

1. wina moze byc po stronie ukladu zaplonowego, swiece, kable cewka, ewentualnie mieszanka paliwowa jest nieprawidlowa w zaleznosci czy motor zimny/cieply. To ze wsteczny ciezko chodzi moze swiadczyc o kilku rzeczach, wybierak jest wyrobiony, sprzeglo nie lapie jak trzeba, wsteczny nie ma synchronizatora. Sproboj z przygazowka.

2. Masz na 100% uszkodzony czujnik VSS lub jest brudny od oleju, nagaru. Mozliwa wymiana zalatwi sprawe. Uwazaj przy wymianie bo czesto sie lamie i wpada do skrzyni.

3. Tutaj tez moze byc kilka przyczyn, np. zla mieszanka gaz/paliwo, hamulce ci lapia i wycierasz okladziny, opony, kola, brudny filtr powietrza, przytkany filtr paliwa.

Takze glowa do gory, na forum lubimy se zartowac z LPG:)

Pzdr

Haden 23-06-15 09:27

Co do szarpania to u u mnie pomogła wymiana przewodów i świec, a do spadania wskazówki do 0 to zapewne czujnik VSS :)

Znajomy miał 1.6 z gazem i jemu też strasznie mulił na gazie, ja jakoś na szczęście przy 2.0 tego nie odczuwam tak bardzo :) Spróbuj go przegonić na beznynce a później na gazie w hyndaiu 1.5 90km to pomaga xD


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi