View Single Post
stare 21-12-15, 23:22   #7
Majstermk
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar Majstermk
 
Oskar
Zarejestrowany: Dec 2015
Skąd: Grudziądz
Ford Focus I FL
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
2004
CG Grudziądz
Postów: 94
Domyślnie Instalacja halogenów Ford Focus FL wersja bez halogenów (zaślepki)

Witam przedstawie wam jak podłączyłem halogeny przeciwmgielne w moim focusie po FL z 2004r. Na początku długo szukałem wtyczek, długo dyskutowałem na grupie facebookowej. Jedni mówili ze mam szukać po lewej i prawej stronie przy lampach wtyczek H11, następni że mogę mieć tylko kostkę bez dalszej wiązki z wtyczkami do żarówek H11. Szukałem w pasie przednim znalazłem tylko kostkę do czujnika temperatury zewnętrznej, szukałem za plastikowym nadkolem od strony kierowcy, znalazłem kostkę od czujnika poziomu płynu od spryskiwaczy. Pojechałem na szroty żeby mniej więcej zobaczyć gdzie może być taka kostka wpięta w rozbitych i rozkręconych już trochę autach. Znalazłem tam jedna fokę z wtyczkami / wiązkami H11 ale u mnie cały czas czarna dziura. Więc przyszedł pomysł żeby zrobić to najłatwiejszym sposobem, obejść tą wtyczkę. Zamówiłem przełącznik / pokrętło świateł od foki z halogenami fabrycznymi. A zapomniałem napisać ze moja foka po sprowadzeniu do polski miał wymieniony zderzak, oryginalnie z zaślepkami, a wymienili na z halogenami (prawdopodobnie ) No i miernikiem znalazłem kabel żółto zielony pin 83a za pokrętłem który odpowiada z + w halogenach przednich i tylnych. Kabel ten przeciąłem, przylutowałem dodatkowy bezpiecznik 15A, dalej długi kabel żółto zielony 1,5 mm (kupiłem 6m i trochę zostało) kabel ten przeciągnąłem do komory silnika. Pociągnąłem kabel do halogenu i dalej zrobiłem odnogę do drugiego halogenu (wszystko lutowane do wtyczek i izolowane koszulkami termokurczliwymi). Masa wzięta z karoserii (2 odnogi). W razie jakiś niejasności pytajcie, we wszystkim pomogę. Dodaje kilka fotek z roboty












Ostatnio edytowane przez Majstermk ; 21-12-15 o 23:37 Powód: Dodanie zdjeć
Majstermk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem