View Single Post
stare 14-09-08, 21:39   #1
argon
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar argon
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: małopolska
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2010
Postów: 51
Domyślnie Focus 2003 1.8 TDCi 115KM - świeci kontrolka ABS i SPRZĘGŁA

Witam Serdecznie

Od 2 tygodni jestem właścicielem Focusa z 2003 1.8 TDCi 115KM, Przebieg: 90 tyś-oryginalny

Czasem zapalała się na kilka sekund podczas jazdy kontrolka abs i gasła. Kilka dni temu zaczęła świecić praktycznie ciągle wraz z sprzęgłem (czerwony wykrzyknik) . Pojechałem na serwis ASO w celu ogólnej kontroli auta po zakupie, przy okazji podpięli pod komputer i wykazało błąd ABS. Okazało się, że BRAKUJE 2 bezpieczników - włożyli, sprawdzili komputerem i nie pokazywało błędu już, przejechali się dodatkowo autem abs był. Stwierdzono, że moduł może źle przekazywać informacje i że bez sensu wymieniać bo to 4000 zł.
Po wyjechaniu z serwisu po kilku minutach zapaliły znów się kontroli ABS I SPRZĘGŁA i palą się już ciągle podczas jazdy!!!
Co to może być? Gdzie szukać przyczyny ?

Z góry dziękuję z rady i pomoc.

[ Dodano: Wto 07 Paź, 2008 21:21 ]
Po wielu próbach zlokalizowania usterki (masy, czujniki, bezpieczniki itd.) kazało się, że zegary do wymiany. Kupiłem używany licznik za 200 zł i wszystko śmiga - kontrolki nie święcą i zapalają się prawidłowo! Co prawda pozostaje jeszcze korekta licznika do stanu faktycznego jaki był
argon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem