View Single Post
stare 28-06-05, 09:13   #5
tecman
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Krakow
Postów: 291
Domyślnie Re: pomocy - dymi, umiera, pije :-D

Cytat:
Napisał danielr
witajcie,

pojawil sie dosc typowy problem w moim focusie. Przy 87 tysiacach przebiegu nagle mam spalanie na poziomie 8l (bylo ok. 6,1 - 6,3) w miescie, potezne dymienie w zakresie niskich obrotow (ponizej 2000) na 1 i 2 biegu oraz zauwazalny spadek dynamiki. Bylem z tym W ASO w Lublinie. Stwierdzono pare ciekawostek tzn:
- blednie ustawione przelozenie silnika (skorygowano)
- doskonala (zdaniem osoby robiacej diagnostyke) praca pompy - rowno 24 Bar
- znakomita praca wtryskiwaczy (az sie pytali czy tankuje w ogole w Polsce hehe)
- czysty filtr powietrza

stanelo na diagnozie, ze nalezy wymienic EGR. Koszt ok. 7-8 stowek.
Po przeszukaniu forum zaczalem sie zastanawiac nad zaslepieniem EGR. Czy sa jakies efekty niekorzystne dla silnika ? Gdzie w Warszawie polecacie udac sie z takim tematem ?
Co radzicie dalej robic ? Czy upierac sie przy diagnostyce elektronicznej w jakims innym ASO, ew. w serwisie Boscha czy np. od razu probowac upgrade softwareu ?

dzieki za wszelkie podpowiedzi
Pojedz najpierw na hamownie - tam dowiesz sie czy auto faktycznie trzyma parametry i czy wykres nie jest jakis poszarpany. Moze auto stracilo moc bo przyzwyczailes sie juz do niej... Znam to z autopsji hehe Rozumiem ze nie masz juz gwarancji?
Zaslepienie EGR powoduje lekki wzrost mocy, poniewaz blokujesz ponowne wykorzystanie spalin do procesu spalania. Gazy spalinowe maja znacznie wieksza temperature, w zwiazku z czym zawartosc powietrza w nich jest znacznie mniejsza niz w swiezym (zimnym) powietrzu. Efektem ubocznym zaslepienia EGR jest mozliwosc nietrzymania normy Euro3.

W twoim przypadku - za dymienie w dolnym zakresie obrotowym jest odpowiedzialny niedomykajacy sie EGR. Z ktorego roku masz autko? Ja mam z 2003 i mialem ostatnio wymieniany EGR (opisywalem to niedawno w jednym z watkow - problem z moca). EGR zostal przeprojektowany i nie powinien juz się niedomykac po jakims tam okresie eksploatacji.

Pozdrawiam,
__________________
Tecman
tecman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem