View Single Post
stare 28-06-05, 11:13   #11
danielr
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2005
Skąd: Lublin/Warszawa
Postów: 18
Domyślnie

czarny dym jest jak najbardziej OK. Pytanie co to znaczy to "troche". Przy przyspieszaniu jest ok - generalnie przy dociazeniu silnika. Gorzej jak to dymienie nie ustepuje po wejsciu na ponad 2000 obrotow. Przy dynamicznej jezdzie przy zmianie biegow tez jest zauwazalne dymienie i jest OK.
Ja rozpoczalem ten posting dlatego, ze u mnie dymi jak z TIRa jadacego pod gore

[ Dodano: Wto 28 Cze, 2005 ]
Cytat:
Napisał tecman
Cytat:
Napisał danielr
co do zamienników - nie wiem. Wg gościa z serwisu jest zintegrowany z częścią kolektora stad taka chora cena.
EGR jest zintegrowany z kolektorem - moge to potwierdzic bo bylem przy zaslepianiu mojego funkiel nowego EGR'a (spadki mocy - niewiadomo dlaczego) i faktycznie jak sie w foce wymienia EGR to jest on integralna czescia kolektora. W mondeo tdci jest osobny!
Po sciagnieciu plastikowej oslony silnika nalezy szukac go troche na lewo od centrum komory silnika (patrzac sie na silnik) i tuz zaraz przy koncu komory. Charakteryzuje się takim "grzybkiem". Jak zobaczylem jego usytuowanie i dostep do niego to stwierdzilem ze dobrze ze jestem informatykiem a nie mechanikiem w ASO Forda
Pare profesji sie tam przyda.. np. wymiana zarowki to ewidentnie praca dla ginekologoa (nie obrazajac nikogo)...
danielr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem