View Single Post
stare 12-10-09, 08:55   #13
sanjarek
Turysta
 
Avatar sanjarek
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Sławno
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
lipiec
2004
ZSL powiat sławieński (Sławno)
Postów: 223
Domyślnie

Cytat:
Napisał dvl Zobacz post
U mnie jest na odwrót - przy puszczonym sprzęgle słychać lekki hałas, przy wciśniętym znika. Jeśli na postoju wcisnąć sprzęgło, wrzucić 1 i spowrotem na luz, a potem puścić sprzęgło, to tego dźwięku już nie ma. Dwumasa wymieniana 30kkm temu.
takie objawy jak opisujesz ... nie wiem tylko jak to jest przy dwumasie, bo w mojej foce tego nie mam ... mogą być spowodowane zbyt niskim poziomem oleju w skrzyni lub zużytymi łożyskami na wałku wejściowym - było już o tym na forum - jak na razie nikt nie opisał sposobu usunięcia tej przypadłości (sam też tak mam - wymiana oleju w skrzyni zmniejszyła poziom hałasu ale nie zlikwidowała go całkowicie - jeżdżę więc dalej - zrobiłem już 25 tyś i nic się nie dzieje). Wysprzęglik też dawał swoje odgłosy (podobne do opisywanych - lekki klekot i minimalny szum przy wciśniętym sprzęgle ... teraz to wiem, bo po wymianie kompletu pozostał tylko hałas opisywany przez Ciebie - znikający po przejechaniu kilkudziesięciu metrów lub machnięciu lewarkiem

---------- Post dodany o 08:55 ---------- Poprzedni post był z 08:42 ----------

Cytat:
Napisał dam Zobacz post
u mnie jest taki sam klekot jak ma Wilu117. skąd pewność że to wysprzęglik?? powiedzcie jeszcze gdzie on się znajduje i czy jest z tym problem żeby samemu wymienic?? pozdr.
pewności nie ma ... opisałem tylko swój przypadek i fakt, że po wymianie ustało ... wysprzęglik jest zamocowany na skrzyni i żeby go wymienić trzeba wyciągnąć skrzynię biegów, a to sporo roboty i moim zdaniem w warunkach garażowych trudne do zrobienia ale jak masz kanał, żurawik do podwieszenia silnika, dobre narzędzia i dużo chęci to wszystko się da zrobić
__________________
Aikido to zdrowie !
sanjarek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem