View Single Post
stare 12-03-11, 16:16   #1
Rainman
Turysta
 
Avatar Rainman
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: Ostrów Wlkp.
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
listopad
2005
POS powiat ostrowski (Ostrów Wielkopolski)
Postów: 23
Domyślnie PCMSCAN i F-Super Ford Scanner

Witam kolegów
Poszukuje osób które posiadają interfejs F-Super Ford Scanner, ponieważ z tego co piszą wszyscy sprzedawcy jedyne oprogramowanie współpracujące z tym interfejsem to program Formidable. Pewnie Ameryki nie odkryłem ale szukając od tzw. "dupy strony" ustaliłem że program ten działa tylko i wyłącznie z interfejsem mobydic, czyli wychodzi na to iż F-Super Ford Scanner to nic innego jak właśnie mobydic. Informacja ta skierowała mnie na stronę producenta gdzie oferowane są różne wersje mikroprocesorów. Z tego co ustaliłem to są dwa procki OE90C2600 (OBD-II Tester Chip) oraz OE90C2610 (FORD Tester Chip) i chyba ten drugi występuje w F-Super ford scan. Na tej stronie jest również opis oprogramowania jakie pasuje do obu procków, OE90C2600 to PCMSCAN a do OE90C2610 to FORmiDable.
Na tym etapie każdy powie że sam sobie już odpowiedziałem na pytanie, ale wchodząc w Datasheets procka OE90C2610 producent pisze że jest on zgodny Hardware z OE90C2600.
Potym "krótkim" wywodzi czy mógłby ktoś mi pomóc i odpowiedzieć czy po zakupie F-Super Ford Scanner będzie on działał z PCMSCANem na Focusie 2 1.6 TDCi i czy pokaże więcej niż na ELM327? Jak rozmawiałem z osobą która handluje tymi kablami twierdzi że jak najbardziej a jeśli nie to mogę zawsze go zwrócić.
Puki co posiadam jakąś podróbkę ELMa 327 w wersji 1.4a (jakiś chińczyk) niby wszystko działa ale wolno i nie mam dostępnych wszystkich PIDów które powinny być tzn np pozycje EGR, czy poziom paliwa w zbiorniku (proszę tylko nie pytać po co mi to wskazanie skoro mam je na desce rozdzielczej, po prostu ktoś grzebał w zegarach i źle ustawił) w związku z czym chce zakupić Mobydica ale jeśli będzie mniej funkcjionalny niżeli ELM327, noszę się z zamiarem kupna oryginału ELMa 327 za 300zł (a przynajmniej powinien być oryginał biorąc pod uwagę iż sam oprogramowany procek kosztuje 30$ a cały kabel na allegro 60zł do tego na PICu którego producent nie wymienił w opisie) firmy Gendan.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Rainman jest nieaktywny