View Single Post
stare 08-09-12, 17:37   #20
exiter
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar exiter
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Ford Focus I FL
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
czerwiec
2004
Postów: 309
Domyślnie

Myślę, że ten temat będzie odpowiedni do mojego pytania No więc zakupiłem 3 litry koncentratu forda super plus premium i wodę demineralizowaną i podjechałem do mechaniora na wymianę:P Mechanik nie rozcieńczył 1:1 a zrobił proporcję 3:2 czyli 3 litry koncentratu i 2 litry wody bo jak zrobił 2:2 to sprawdzając aerometrem temp. zamarzania była na -25 a nie jak piszą na opakowaniu na -37'C, więc mam teraz wlany płyn w proporcji 3:2. Płynu weszło ok. 4.2 litra czyli nie aż tak bardzo dużo zeszło patrząc na całość w tddi czyli 6.5litra. Jako, że chciałem zobaczyć czy to możliwe, żeby producent pisał takie rzeczy na swoim produkcie zmieszałem pozostałość koncentratu z woda w stosunku 1:1 zakupiłem tester prestone i sprawdziłem i co? -34'C, a w aucie płyn chłodniczy ma gdzieś koło -50'C zamarzania, więc za dużo. Poczytałem, co może się stać jeżdząc na takim płynie i nie wiem co mam zrobić? Odsączyć trochę płynu i dolać samej wody demineralizowanej? Jeżeli tak to kiedy i jak? Na zimnym silniku? Podczas pracy silnika? Do zbiornika wyrównawczego? Czy w ogóle cały płyn jeszcze raz wymienić? I czy to możliwe, że w butelce bezpośrednio po zmieszaniu 1:1 wyszło -25'C, natomiast pozniej na drugi dzień sprawdziłem i jest -50'C coś. Pomóżcie

Ostatnio edytowane przez exiter ; 08-09-12 o 17:40
exiter jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem