View Single Post
stare 03-10-11, 19:29   #7
feltom
Turysta
Grupa: WLKP
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Poznań
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
lipiec
2009
Postów: 73
Garaż
Domyślnie

Na prośbę zdaję relacje:
- Na gazie przejechane 3500km.
- Spalanie średnie 10,5l - 80% miasto Poznań. Na benzynie na tej samej trasie spalał średnio 8,5l (czyli pali ponad 20% więcej)
- co ciekawe zauważyłem, iż nie ma znaczenia na jakiej stacji tankuję. Najmniejsze spalanie 9,5 l wyszło mi po tankowaniu w Auchan! Natomiast po kilku tankowaniach na Shell czy Statoil spalanie nie zmalało . Wniosek: NIE warto przepłacać
- nie odczuwam spadku mocy
- dosłownie raz zdarzyło się, że autko po trasie ok 30km przy prędkości 20 km/h przełączyło na benzynę
- kupiłem sobie kabelek do centralki LANDI RENZO i zrobiłem podgląd pracy sterownika. Odczytałem sobie również listę błędów ale nic szczególnego nie zauważyłem.
- mam zamiar dokonać kalibracji map na autostradzie (korekta pkt K), tak aby dobrze zestroić instalkę,
-musiałem także dolewać płynu chłodzącego, bo druciarze nie ścisnęli dobrze opasek metalowych od układu chłodzenia - 5 min roboty
- dowiedziałem się, iż od kilku miesięcy jest nowszy firmware do Landi Renzo, ale druciarze nie wgrali go do mojego sterownika

WNIOSEK: Jestem zadowolony, ale będę pracował nad spalaniem, które wg mnie jest za wysokie. Na przegląd po 15.000 wybiorę się na pewno do innego autoryzowanego zakładu. Po 20 000 od założenia mam zamiar sprawdzić zawory....
feltom jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem