View Single Post
stare 14-11-12, 07:51   #9
feltom
Turysta
Grupa: WLKP
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Poznań
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
lipiec
2009
Postów: 73
Garaż
Domyślnie Jak wygląda instalka po 27 tys. użytkowania

Witam po długiej przerwie.
Aktualne informacje o mojej instalacji LR Omegas:
Przebieg auta: 56 tys km na gazie 27 tys. Spalanie 10,5 gazu w mieście. Na trasie przy prędkości autostradowej 120/140 km/h spalanie ok 8,5 gazu.
Tankuję na BP, Auchan lub prywatnej zaufanej stacji. Raz po tanskowaniu na Shell spalanie wyszło 14,5l

Zimą przy temperaturze poniżej -10 st C i zimnym silniku auto podczas przełączania z PB na LPG gaśnie. Ponowny rozruch zawsze powoduje bezproblemowe przełączanie na LPG z benzyny.
Wymiana świec oryginalnych od nowości po 39 tys. Druga wymiana świec oryginalnych po 56,5 tys km. Ciekawe dlaczego na gazie wytrzymują tylko 17,5 tys km?
Przegląd u montera po 15 tys to porażka. Koszt 150PLN za wymianę filtra fazy lotnej wartości 15PLN . Brak wykonania korekt K. Jedynie skasowanie błędów ze sterownika gazowego. Kolejny przegląd wykonam samodzielnie.
Sam wymieniłem filtr fazy ciekłej (gaziarz mówił że zmienia się go po 30 tys i nie zaglądnął do niego). Filtr był czysty. Wymieniłem również filtr powietrza.
We własnym zakresie odczytałem błędy ECU (pending alerts): Słabe odczyty z sond lambda. Nie przejmuje się tym zupełnie...
Po przebiegu 60 tys na liczniku (30 tys na LPG) sprawdzę luzy zaworowe...
feltom jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem