View Single Post
stare 03-12-16, 16:25   #9
blackdriver
Gaduła
Grupa: Śląsk
 
Avatar blackdriver
 
Łukasz
Zarejestrowany: Dec 2011
Skąd: Tychy
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2001
ST Tychy
Postów: 1 523
Garaż
Domyślnie

Witam
Ostatnio zdecydowałem się na wymianę lusterek manualnych na elektryczne. Po sprawdzeniu połączenia drzwi-kabina okazało się że nie mam wiązki od lusterek w drzwiach, ale chociaż jest ona w kabinie. Spoko, dołożenie wiązki w drzwi to żaden problem więc tak też zrobiłem. Lusterka działają jednak szybko okazało się że nie działa ich ogrzewanie. Po przejrzeniu niemieckiej strony oraz tematów tutaj na forum zająłem się skrzynką bezpieczników. W złączu C14 pin 2 jest więc tu się wszystko zgadza, jednak okazało się że nie mam obsadzonego pinu 9 w złączu C11, a co więcej nawet nie mam tej wtyczki.

Kupiłem więc skrzynkę bezpieczników razem z wtyczkami z jakiejś bogatszej wersji, po podłączeniu jej i włączeniu ogrzewania tylnej szyby, na pinie 9 pojawia się napięcie czyli jest OK
I tu pojawia się problem. Skoro w połączeniu drzwi-kabina mam obsadzony pin 20 odpowiadający za ogrzewanie lusterek...to gdzie jest drugi koniec tego przewodu skoro nie dochodzi on do skrzynki bezpieczników?? Bo rozumiem że powinien on właśnie iść do skrzynki bezpieczników i wspomnianej wcześniej wtyczki C11 pin9. Owszem, mogę "iść po kablu" ale średnio widzi mi się rozbebeszanie wszystkiego i śledzenie go.
Może ktoś jest w stanie mi pomóc?
W lusterkach manualnych miałem wymienione szkła na podgrzewane i przewody kładłem sam. Podłączyłem się wówczas pod ogrzewanie tylnej szyby w tym dużym złączu przy lewej stopie kierowcy. Jako że do ogrzewania jest dosyć gruby przewód to i do lusterek dałem podobny. W oryginalnej wiązce elektrycznych lusterek przewody od ogrzewania są znacznie cieńsze...więc jak się domyślam nie mogę się nimi podłączyć bezpośrednio pod grzanie tylnej szyby (na elektryce się jakoś szczególnie nie znam ale skoro od tylnej szyby jest gruby przewód to chyba z jakiegoś powodu on taki jest ) Poza tym skoro już coś robię to chcę to zrobić dobrze i tak jak było to robione fabrycznie a nie bawić się w puszczanie dodatkowego zasilania od ogrzewania lusterek skoro mam (w drzwiach) instalacje.
__________________
był Peugeot 306 1.9 TD...jest...2 x Ford Focus 1.8 TDDi


KLIK
blackdriver jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem