View Single Post
stare 30-10-18, 19:57   #1
FFMK2
Turysta
 
Avatar FFMK2
 
Zarejestrowany: Oct 2015
Sk±d: P³oñsk
Ford Focus II FL
kombi
1.8 Duratec 125KM manual
2010
Postów: 67
Exclamation Brak zap³onu i wiele innych

Witam. Mam bardzo z³o¿ony problem wiêc opiszê wszystko od pocz±tku:

(FF MK2, 1,6 100 KM, kombi) Od kilku miesiêcy mia³em problem z czujnikiem ABSu. Czasem zapala³a mi siê kontrolka. Pó¼niej gas³a. Pó¼niej znowu zapala³a i tak w kó³ko a¿ ostatecznie za¶wieci³a siê na sta³e. ¯e nie mia³em chêci, czasu i okazji siê za to zabraæ to tak poje¼dzi³em kilka tygodni. Po tym czasie nast±pi³o co¶ znacznie bardziej niepokoj±cego - zapali³a siê czerwona kontrolka oznaczaj±ca awariê skrzyni biegów (wg ksi±¿ki serwisowej), takie czerwone ko³o zêbate z wykrzyknikiem na ¶rodku. Ale po ponownym uruchomieniu silnika zgas³a. Za kilka dni powtórka. Potem znowu coraz czê¶ciej ale za ka¿dym razem lekarstwem by³o zgaszenie i powtórne odpalenie auta. Ale to nie koniec! Zacz±³ siê problem z odpaleniem. Zaczê³o wywalaæ wszystkie mo¿liwe kontrolki, na wy¶wietlaczu gdzie s± przejechane KM tylko kreski i brak zap³onu. Samochód nie reaguje na kluczyk. Ale kilka razy poruszy³em i jako¶ by³o. Ale zaczê³o równie¿ dziaæ siê tak podczas jazdy. Samochód nie gas³ ale traci³ moc, wszystko wywala³o, wskazówki pada³y i same kreski na liczniku. Po kilkunastu sekundach wraca do "normalno¶ci" tylko zostaje czerwona kontrolka skrzyni biegów. Wiêc pojecha³em na komputer. Akurat jak na z³o¶æ w momencie badania nic siê nie dzia³o. No ale wyszed³ brak odczytu prêdko¶ci z prawego przedniego ko³a. Diagnoza - do wymiany czujnik ABSu. Oczywi¶cie wszystko opowiedzia³em jak nale¿y co i jak ale majster stwierdzi³, ¿e w skrzyni nie ma co siê zepsuæ i komputer g³upieje w³a¶nie od uszkodzonego czujnika. Wiêc ok. Wymieni³em. Krótka przeja¿d¿ka. Wszystko OK. My¶lê sobie ¦WIETNIE. Oko³o 15x gasi³em i odpala³em i wszystko ok. Nastêpnego dnia rano odpalam i co... znowu to samo. Wywala te same b³êdy. Nie mam pojêcia jaki ma to wp³yw ale jak siê przejadê samochodem to pó¼niej nie idzie go odpaliæ. Nic siê nie dzieje. Ale jak postoi kilka godzin pod prac± to bez problemu. Obecnie praktycznie nie da siê nim je¼dziæ bo jak zgaszê to nie uruchomiê go przez kilka godzin. Kilka razy ju¿ utkn±³em na mie¶cie czy to stacji benzynowej. Nie mam pojêcia sk±d taka zale¿no¶æ ale tak jakby musia³ "ostygn±æ". Zdjêcie klemy z akumulatora nic nie daje. Aczkolwiek co dziwne do¶æ mocno iskrzy. Ponadto jak próbuje go odpaliæ a wywala wszystkie b³êdy to s³ychaæ tak jakby zza zegarów, gdzie¶ jakby w desce rozdzielczej taki dziwny d¼wiêk. Jakby co¶ siê sma¿y³o.
Ma kto¶ jaki¶ pomys³ co to? Mo¿e mia³ kto¶ co¶ podobnego? Ja ju¿ nie wiem. Samochód stoi uziemiony. Mo¿e mieæ jaki¶ wp³yw uszkodzony czujnik ABSu z pozosta³ymi objawami? Gdzie szukaæ przyczyny? Bêdê bardzo wdziêczny za wszystkie informacje.
FFMK2 jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem