View Single Post
stare 10-08-09, 16:09   #1
ffox
Turysta
Grupa: Wrocław
 
Avatar ffox
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Wrocław
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
marzec
1999
DW Wrocław
Postów: 86
Garaż
Domyślnie [FFI] Owiewki do Hatchbacka lub Sedana (4/5D)

Jak dla mnie żaden to tuning, ale większość tematów związana z owiewkami jest właśnie w tym dziale

Poczytałem troszkę informacji, czy warto zakładać owiewki w samochodzie z klimatyzacją (że po co, że rysują szyby, że kradną), ale zdecydowałem się na zakup ze względu na zaduch panujący w aucie, gdy stoi na pełnym słońcu (jak domyślacie się można lekko uchylić szybę), oraz sprawdzić czy faktycznie podczas deszczu szyba jest mniej zachlapana (jak na razie nie miałem możliwości tego sprawdzić).

Owiewki firmy HEKO (cena: 86zł na przód i na tył), dedykowane do sedana lecz całe szczęście pasują również do hatchback'a. Montaż okazał się bardzo prosty (jedynie dołączone w zestawie blaszki na wszelki wypadek lekko zagiąłem).

Niestety okazało się że po zamontowaniu prawej przedniej owiewki, szyba po elektrycznym zamknięciu cofa się z powrotem do połowy i trzeba ją zamykać powoli trzymając palec na przełączniku. Nie wiem czemu, bo pozostałe szyby zamykają się bez problemu.

Jeśli ktoś miałby zamiar kupić, a nie może się zdecydować to jak najbardziej polecam.





ffox jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem