Temat: [MK1] 1.8 TDCi problem
View Single Post
stare 08-01-11, 19:59   #1
phoen_ix
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Poznań
Postów: 3
Domyślnie 1.8 TDCi problem

Witam, posiadam focusa mk1 1,8 TDCi 115 KM i ostatnimi czasy pojawił się pewien problem.
Wszystko zaczęło się od tego że nie odpalał przy dużych mrozach, tzn zimniej niż -10 jako mądry polak dalem auto do sprawdzenia w pewnym miejscu które zajmuje się dieslami od 20 lat. Wracając do problemu poprosiłem żeby sprawdzili świece, ciśnienie na tłokach i wtryski.
Okazało się że 2 świece przepalone, zostały wymienione automatycznie, a odnośnie reszty to jeden wtrysk przelewa niby a ogólnie to wszystkie remontować trzeba, jeśli chodzi o ciśnienie na tłokach to na trzecim jest to 20 atmosfer podczas gdy na reszcie jest powyżej 30. Wszystko jest fajnie, już się umówiłem na remont wtrysków, ale niestety auto nie odpala od momentu kiedy wróciło z badań.... Silnik kręci i kręci ale odpalić nie może, więc była próba odpalenia go z kabli niestety brak efektu. Jedna rzecz pomogła ale nie wiem w jaki sposób, focus został przypięty do innego auta i ciągnięty na biegu przez 2km gdy się zatrzymał odpalił na dotyk. Totalnie nie wiem co to może być dlatego zwracam się z prośbą o pomoc do was, może ktoś kiedyś miał taki problem.
Pozdrawiam
phoen_ix jest nieaktywny