View Single Post
stare 19-10-10, 20:27   #17
kwl
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
Postów: 38
Garaż
Domyślnie

wiesz co szczerze przyznam, ze zrobiłem chyba raban bez potrzeby. Wydaje mi się, ze wzmożone dymienie, o którym pisałem we wcześniejszym poście to efekt większej wilgotności powietrza (była mgła). Wydaje mi się tak dlatego, ze kiedy mamy suchą noc, dymienia praktycznie nie ma wcale - dosłownie chwila, chmura nie większa niz dym wypuszczany z płuc po fajce Jak jest wilgotno to zaczyna kopcic po chwili - jakies 2-3 sek po odpaleniu. Nie wiem czy to nie ta para wodna, która się zebrałą w układzie. Zauważyłem, że na lepszym paliwie nie leci ta sadza z rury, którą obserwowałem przy zwykłym ON. Spod auta nic nie leci - już sprawdzałem. Ubytek oleju (8 tkm od wymiany) śladowy. Co ciekawe wyliczyłem na tych cudakach typu GOLD, Ultmate, Verva mniejsze spalanie. Jechałem tak jak zwykle i zamiast 6l spalił ok. 5,5l.

Obserwuje dalej i dam znac co się zmienia.
Przepaliłem po baku każdego z cudaków. Pojutrze lecę na Śląsk to zaleje zwykłej ropy ze Stata. Zobaczymy czy zakopci po staremu

P.S.
Pocieszyłeś mnie, że nie jestem jedyny z porannym dymieniem. chyba za dużo oczekuję od 10 letniego diesla z turbiną w jesienne poranki Reszta naprawdę bez zarzutu.
kwl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem