View Single Post
stare 17-07-09, 21:41   #1
eidos
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Polska
Postów: 19
Domyślnie [FFI] czujnik położenia wału a czujnik położenia wałka rozrz

Pytanie dotyczy tego, który bezpośrednio z tych czujników ma wpływ na gaszenie silnika.
W jakimś poście znalazłem, że z odpiętą wtyczką od czujnika wałka rozrządu silnik dalej pracował.
Zatem czy uszkodzony czujnik wału może gasić silnik w czasie jazdy lub na postoju, czy też silnik będzie pracował np z wypiętą z niego wtyczką.
Rozumie, że jeśli czujnik padnie całkowicie to silnik nie daje się uruchomić, ale jak czujnik działa ale w jakichś tam warunkach np. upału podaje błędny sygnał poza zakresem to tylko wtedy silnik jest wył.
Czy uszkodzenie tych czujników lub jednego z nich powoduje mruganie kontrolki od świec żarowych a po ponownym zapłonie już nic nie mruga?
U mnie tak właśnie jest. Silnik w gorące dni przy obciążeniu klimą nagle się wył. ale bez problemu mogę go od razu uruchomić. Obroty raczej nie falują ale są dosyć niskie bo w trybie serwisowym licznika widać że ok 800, oczywiście licznik nie pokazuje żadnych błędów.
Czekam za interfejsem ELM z netu, ale boje się że nic sam nie zdziałam, bo moja foka jest z 2001r

Mam nadzieję że koszty naprawy nie będą wysokie
eidos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem