View Single Post
stare 14-07-07, 11:03   #1
mark_TDDI
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: far far away
Inny
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2012
Postów: 400
Domyślnie Woda z klimy we wnętrzu - naprawa

Tu pisałem o problemie: http://forum.focusklubpolska.pl/viewtopic.php?t=19462

Obecnie samochód jest w ASO (już 2 dni) i jest rozbebeszona cała decha. Niestety - usterka jest gówni.....na (wytarta gąbeczka uszczelniająca w dolnej części przy ściance grodziowej - pierdoła), ale jej usunięcie wymagało wydarcia deski rozdzielczej i całej nagrzewnicy, co wiąże się z wymianą czynnika w całym układzie, bo trzeba go było opróżnić. Mechanicy w ASO zgodnie stwierdzili, że problem dobrze znają z focusów i często jest on mylony z cieknącym podszybiem bądź odklejoną szybą przednią. Koszty......lepiej nie pytajcie.....Albo trafiłem na jakąś kumulację kosztownych usterek (wcześniej wężyk z zaworkiem zwrotnym od pompy wtryskowej - też drogie), albo foka jednoznacznie chce mnie do siebie zniechęcić...

[ Dodano: Sob 14 Lip, 2007 11:19 ]
Właśnie dzwonili z ASO, że odbiór dopiero w poniedziałek - walczą z podpinaniem wszystkich konektorów, które rozłączyli podczas demontażu deski i na dziś nie zdążą.....

[ Dodano: Pon 16 Lip, 2007 21:23 ]
Samochód odebrany. Naprawa: wymiana uszczelniacza + uszczelnianie masą obudowy parownika (rozłożenie obudowy na części i złożenia na masie uszczelniającej). Dodatkowo wymyto i odkażono parownik, wymieniono czynnik chłodzący i olej w układzie klimatyzacji, oraz wymieniono płyn chłodniczy (do naprawy musieli go spuścić z układu).
Całość: 732 złote - ASO Ford AUTOMOTIVE - Tarnów-Zgłobice.
mark_TDDI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem