Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 25-08-07, 21:08   #1
eKoNoVeMbEr
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Katowice
Postów: 190
Domyślnie [FFI] Zgubiłem alarm

Witam!

Od pewnego czasu tj 3 tygodni prześladuje mnie pech na drodze. Na początku miesiąca na zielonym świetle dla mnie, na drogę weszła grupka "młodzieży" tak zalanej że ledwo szli i po ostrym hamowaniu zatrzymałem się na przeciwległym pasie. Nie dość tego zaczęli trząść foczką i w boczną szybę rzucili puszką. Oczywiście moja reakcja była stosowna do ich zachowania...

W ostatnim tygodniu na światłach <stop> babeczka obok z pasata wrzuciła mi do środka peta przez otwartą szybę a jej dzieciak z tyłu colę z Macdolanda - rozlała się na całe siedzenie. Dodatkowo kiedy zwróciłem jej uwagę to otworzyła swoje drzwi z całym impetem i walnęła w moje...Jechałem z przyjacielem na 2 auta,on stał za nią wiec ja zablokowałem przód a on tył. Wyobraźcie sobie że kobitka chyba z 120kg wyskoczyła na mnie z przekleństwami tak że ludzie dookoła patrzeli. A jak zrobiłem 2 kroki w stronę jej auta to zaczęła strzelać z wiatrówki takiej samopowtarzalnej tyle że nie w fokę a we mnie, o tyle dobrze choć zaliczyłem śrucik w noge Skończyło się tak, że wywlokłem ją z auta za "pysk" i usiadłem na niej żeby się nie ruszała. Przyjechała policja chyba po 3 min od tego jak była "strzelanina" w 3 radiowozy - na tym skrzyżowaniu była kamerka.

I trzecie zdarzenie dzisiaj. Muszę nadmienić ze od pewnego czasu miałem problemy z syrenka od alarmu, zaczeła dziwnie syczeć i piszczeć ale tak po cichutku, włączała się nawet przy załączonym silniku a jak wjechałem w dziurę to było iłu iłu pip pip szkkkkkkkk szkkkkkk drrrr uiuuuuuuuu. Tak się składa że jadąc dzisiaj miałem po prawej RD, i nie byłem pewny czy zapaliłem światła. Była dziura i siakoś zamiast tylko sprawdzić to wyłączyłem je na chwilkę ale od razu włączyłem i wyglądało to jak "zajączek". Panowie pomyśleli że ich wpuszczam i ruszyli - pomyślałem udało się, a tu dziura i syrena dała po garach na ful maxa. Oczywiście zatrzymali mnie pytając czy chce się zmierzyć z ich kogutami. NO pewnie że nie -odpowiedziałem, sprawdzili papiery i już mnie chcieli puścić a to się znowu włączyło... Zaproponowali 150 gratis albo usunę to na miejscu. Uśmiech na moje twarzy wyciagam kąbinerki i powli odklejam izolację tak żeby kabli nie pourywać. Niestety miśie się spieszyły i powiedzieli że chyba mandacik będzie szybciej. Mając wizję 150zł uciołem kable jednym cięciem, te od syrenki tuż za nią. Tym większa moja radość, że wymiana i tak była w planach a w kieszeni 150zł. Niestety dzisiaj wieczorem tj okolo 18 kupiłem druga syrenkę 100% sprawna i podłączam kable. W tamtej miałem podłączony czerwony czarny i biały, a w tej mam tylko czerwony i czarny - ta syrenka jest bez akku. Podłączyłem jak trzeba i ucieszony wykonaniem zadania o trudności PULG & PLAY naciskam 2 na pilocie a tu echhhho. Sprawdziłem, kable na 100% dobrze podłączone, z resztą są tylko dwa. Macie jakiś pomysł co się mogło stać? Alarm nie reaguję, tak jakby go nie było w foczce. Auto odpala normalnie, tyle ze już z 2 czy 3 razy zostawiłem je otwarte bo naciskam i idę w świat. Może bezpieczniki poszły ale nie wiem jaki mają nr, a może centralka miała zwarcie i papa Cobra?

Proszę pomocy
Pozdrawiam
Daniel Ciepły
__________________
Foczka '99, 1.4 l Zetec-SE 16V 109 000
eKoNoVeMbEr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Alarm DarknesS Elektryka, audio i alarmy 16 04-07-08 23:53
[FFI] Alarm Klima1987 Elektryka, audio i alarmy 4 25-03-08 10:04
Zgubiłem kołpak od Focusa km500 Inne techniczne 13 08-11-06 23:41
Alarm Adrian Elektryka, audio i alarmy 7 30-08-05 12:48

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u