Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Szkody, Naprawy, Porównania

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 08-10-11, 20:06   #1
jacor
Turysta
 
Avatar jacor
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Polska
Ford Focus II FL
kombi
2.0 Duratec 145KM manual
listopad
2010
Postów: 241
Domyślnie Jak znaleźć właściciela po numerze rejestracyjnym

Jest ktoś na forum kto mógłby sprawdzić właściciela samochodu po nr rejestracyjnym ?
Dzisiaj pod marketem jakaś kobieta przerysowała mi nadkole i zderzak. Życzliwa osoba napisała mi numer rejestracyjny i kolor tego samochodu z opisem sytuacji. Jutro muszę zgłosić szkodę na policji, ale nie sądzę żeby chciało im się szukać sprawcy.
Jeżeli jest metoda na znalezienie tej baby lub ktoś mógłby to sprawdzić to proszę info na priv.

MisiekT - danych nie podajemy
__________________

Ostatnio edytowane przez MisiekT ; 08-10-11 o 20:12
jacor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-10-11, 20:10   #2
janekfocus
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Zgłoś na policję , albo przez ubezpieczenie można poszukać . Bynajmniej ja tak mogę w Oslo. Dane auta podajesz w poście , a dane sprawcy chcesz na priv
  Odpowiedź z Cytatem
stare 08-10-11, 20:11   #3
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

jacor, zglaszasz sprawe i sobie poradza bez problemu, od reki sprawdza co i jak i zweryfikuja numery z opisem auta - Tobie oczywista nic nie podadza, ale jak bedziesz uprzejmy to pewnie potwierdza Ci chociazby czy numery dobre...

a zglos od razu - nie czekaj do jutra - zgloszenie nie trwa nie wiadomo ile, a wiadomo - kobietka moze byc sprytna i swoje auto wyczyscic
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-10-11, 20:22   #4
bialowlosy
Turysta
Grupa: Łódź
 
Avatar bialowlosy
 
Arek
Zarejestrowany: Nov 2009
Skąd: Łódź
Ford Focus I FL
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
kwiecień
2002
EL Łódź
Postów: 610
Garaż
Domyślnie

Ja mialem podobna sytuacje. Kobitka na skrzyzowaniu mnie omijala i zawadzila, potem odjechala. Jak ja dogonilem to nie wiedziala o co mi chodzi. Spisalem numer zglosilem, za jakis czas dostalem info gdzie byla ubezpieczona, a dalej to juz wyplata odszkodowania.
__________________
Moje wozidło

Tam gdzie kończy się prosta,tam zaczyna się FOCUS.
bialowlosy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-10-11, 22:11   #5
jacor
Turysta
 
Avatar jacor
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Polska
Ford Focus II FL
kombi
2.0 Duratec 145KM manual
listopad
2010
Postów: 241
Domyślnie

Zgłosiłem sprawę na policji, ale oni na mocy nowej ustawy nie zajmują się szkodami parkingowymi Przyjęli tylko zgłoszenie i na tym kończy się ich rola. Nie sprawdzili podanego przeze mnie numeru auta bo im nie wolno. Sprawę muszę skierować bezpośrednio do mojego ubezpieczyciela i może się okazać, że naprawa będzie musiała być zrobiona z mojego AC.
__________________
jacor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-10-11, 22:17   #6
janekfocus
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Czyli tak jak pisałem . Może akurat ubezpieczalnia pomoże .
  Odpowiedź z Cytatem
stare 09-10-11, 12:51   #7
Eko
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar Eko
 
Kamil
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: WWL
Inny
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
grudzień
2007
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 709
Garaż
Domyślnie

Jesli nie ma oświadczenia w ktorym est wskazany sprawca, to razej nic tu nie zrobi.
Zzggłasasz do ubezpieczyciela obojętnie z jakej firmy, po ustaleniu daych sprawcy i firy gdzie jest ubezpieczoy przez UFG spawa jest kierowana do tamtej firmy. A reszta to uż zależy od ''sprawcy''...
Eko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-10-11, 13:03   #8
kowalewski92
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar kowalewski92
 
Damian
Zarejestrowany: Mar 2011
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
maj
2010
WK Warszawa Ursus
Postów: 573
Garaż
Domyślnie

@MisiekT skoro miałaby wyczyścić ślady uszkodzenia, zamaskować je czy jak kto woli, to po co dawałaby swój numer rejestracyjny itd. na kartce?
kowalewski92 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-10-11, 13:08   #9
czaptan
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar czaptan
 
Wojtek
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Tarnowskie Góry
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
marzec
2004
SG Gliwice
Postów: 3 183
Garaż
Domyślnie

Czytamy ze zrozumieniem: ktoś postronny to zapisał i zostawił. Jakby się ta kobieta chciała przyznać to by telefon zostawiła, prawda?
__________________
trzymaj się prawego pasa!
jeździmy oszczędnie

MOJA KOMBIFOKA


czaptan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-10-11, 14:25   #10
kowalewski92
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar kowalewski92
 
Damian
Zarejestrowany: Mar 2011
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
maj
2010
WK Warszawa Ursus
Postów: 573
Garaż
Domyślnie

No właśnie to też mnie zdziwiło, że numeru nie zostawiła, źle przeczytałem.
kowalewski92 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-10-11, 19:28   #11
jacor
Turysta
 
Avatar jacor
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Polska
Ford Focus II FL
kombi
2.0 Duratec 145KM manual
listopad
2010
Postów: 241
Domyślnie

Ludzie po uszkodzeniu czyjegoś auta panikują i uciekają a przecież sprawczyni zdarzenia nie poniosła by żadnych konsekwencji oprócz utraty kilku procent zniżki w przyszłym roku, czyli w tym przypadku max. 50 zł. Ja natomiast muszę zrobić to na swój koszt ok 1000 zł. lub na AC i moja utrata zniżki to ok 300 zł. Do tego moje nowe auto, ktore nie ma jeszcze roku będzie miało w papierach "naprawiane". Różnica w stratach jest nieporównywalna dlatego każdy kierowca powinien zdawać sobie sprawę, że gdy spowoduje kolizję nie poniesie dużej odpowiedzialności. Dlatego zależy mi na tym aby znaleźć sprawcę i mu to uświadomić. Niestety polskie prawo chroni przestępcow a nie poszkodowanych, więc teraz muszę czekać na łaskę "sprawcy zdarzenia" by zgodził się przyznać do winy o ile ochrona danych osobowych pozwoli go zidentyfikować.
__________________

Ostatnio edytowane przez jacor ; 09-10-11 o 19:30
jacor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-10-11, 22:49   #12
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał jacor Zobacz post
przecież sprawczyni zdarzenia nie poniosła by żadnych konsekwencji oprócz utraty kilku procent zniżki w przyszłym roku, czyli w tym przypadku max. 50 zł.
wymyslasz... w zaleznosci od tego ile ma szkod, ile lat bezszkodowosci i ile samochodow na siebie, taka jedna szkoda moze kosztowac nawet kilka tysiecy na przestrzeni lat...

jacor, byles w drogowce zglosic ucieczke z miejsca kolizji - masz dane swiadkow?
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-10-11, 20:24   #13
jacor
Turysta
 
Avatar jacor
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Polska
Ford Focus II FL
kombi
2.0 Duratec 145KM manual
listopad
2010
Postów: 241
Domyślnie

MisiekT, absolutnie się z Tobą nie zgadzam, ponieważ kobieta może stracić do 10% zniżki jeżeli wogóle jakieś posiada. Wysokość składki OC za Peugeota 206 też nie jest wysoka a nie sądzę żeby kobieta dysponowała flotą samochodów zarejestrewoaną na jej osobę
Co do świadków to niestety ktoś kto widział zdarzenie i zostawił mi kartkę z opisem akcji nie zostawił namiarów na siebie. Monitoring parkingu też nic nie
zarejestrował na kamerach. Zgłosiłem oczywiście sprawę na policję, sprawdziłem czy sprawca ma polisę OC i w jakiej firmie. Jutro zgłoszę sprawę do mojego ubezpieczyciela, który naprawi szkodę z mojego AC i spróbuje uzyskać zwrot kosztów od sprawcy. Zobaczymy co z tego wyniknie ...
__________________
jacor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-10-11, 21:15   #14
mark_TDDI
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: far far away
Inny
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2012
Postów: 400
Domyślnie

Czy parking był jakoś oznaczony? Dowiedz się, kto jest zarządcą. Jeżeli jest to strefa ruchu, lub np zamieszkania, to policja prowadzi dochodzenie w/s kolizji, gdyż pojazd sprawcy był w ruchu i takie zdarzenie podlega pod kodeks. Inaczej jest z obiciem drzwiami w czasie postoju. Jeżeli sprawca sie nie przyzna, to pozostaje tylko sąd. Możesz ją oskarżyć o uszkodzenie mienia i bez znaczenia jest, czy była świadoma, czy też nie. Gdybyś miał namiar na świadka, to sprawa wygrana, a tak raczej bez adwokata sie nie obędzie. Dziwi mnie postawa policji. Powinni do niej pojechac i ja rozpytać na tą okoliczność, informując o świadku. W 80% przypadków, winni przyznają się, gdyz szkód "nieświadomych" jest mało. Reszta wali głupa...poprostu i to jest smutne...
mark_TDDI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-10-11, 21:55   #15
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał jacor Zobacz post
ponieważ kobieta może stracić do 10% zniżki jeżeli wogóle jakieś posiada
kobieta straci x % znizki na pare kolejnych lat, pomnozone przez ilosc samochodow ktorych jest wspolwlascicielem... tym mocniej jezeli juz w tym roku miala jakas... w niektorych wypadkach to sa grube pieniadze... mnie przekonywac nie musisz, ze powinna zostac i zaplacic za swoja glupote, ale fakt jest taki ze ludzie uciekaja, bo nie chca placic
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-10-11, 00:06   #16
thermalfake
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar thermalfake
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Skąd: jestem z miasta to widać słychać i czuć
Ford Focus III FL
HB 5D
1.6 Duratec 125KM manual
grudzień
2016
SB Bielsko-Biała
Postów: 477
Garaż
Domyślnie

Żeby nie przedłużać sprawy na https://zapytania.oi.ufg.pl możesz dowiedzieć się po nr rejestracyjnym nr polisy i gdzie auto jest ubezpieczone. Odpowiedź przychodzi zazwyczaj w kilka minut. Mając te dane możesz początkiem tygodnia uderzać.
__________________
Dla samochodu podstawa to mieć sucho, a nie ciepło. Odwrotnie niż u kobiety.
thermalfake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-10-11, 10:11   #17
Chabs
Sympatyk
Grupa: Śląsk
 
Avatar Chabs
 
Adam
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Gliwice
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
2002
Postów: 3 586
Garaż
Domyślnie

mielame podobna sytuacje, gosciu przyrysowal mi nadkole na parkingu pod uczelnia, gdy poszedlem w filmem z monitoringu (nic na nim nie bylo widac nawet jaki to samochod:/) to dowiedzialem sie ze jest to obszar prywatny i nie podlega pod nich, Jesli osoba by siedziala w srodku i by zaszlo zdarzenie to owszem bo jest to zagrozenie zdrowia i zycia i policja przyjezdza i karze sprawce, w przeciwnym wypadku pozostaje sprawa z powodztwa cywilnego.
Chabs jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Gdzie znaleźć (kupić) takie alu? Niedźwiedź Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 1 14-03-07 07:36
Jak usunąć naklejke z numerem rejestracyjnym z szyby ?? andro998 Inne techniczne 9 15-10-06 16:34
czy słyszeliście o takim numerze w radiu traffic 4000? jastrzab Elektryka, audio i alarmy 4 19-03-06 22:15
gdzie znaleść Tacho_app Kulin Inne techniczne 0 29-03-05 16:23

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u