Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 14-09-05, 17:24   #1
GaC
Turysta
 
Avatar GaC
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 96
Domyślnie Wieksze spalanie po przegladzie na 60k km

OStanio zrobilem przeglad na 60k km czyli ok tysiaca km temu (jakies 2-3 tyg temu). I tak sobie dzisiaj pomyslalem jak patrze na srednie spalanie na komputerze, ze cos ono wzroslo. Wczesniej komputer wskazywal ok 7,4-7,5 a jak spokonie jechalem to nawet 7l. Teraz jak jade spokojnie to jest 8l. Dodam ze to byl standardowy przeglad na 60tys km plus wymiana tarcz hamulcowych i klockow przod oraz klockow tyl i jakies tam jeszcze drobnostki. Z czego to moze wynikac. Ja sie na tym niestety zbyt nie znam, wiec nawet nie wiem z czym to polaczyc...

GaC
GaC jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-09-05, 19:04   #2
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

hmmm... a czy sprawdzałeś kiedyś spalanie "na piechotę", czy zawsze wierzysz komputerowI? bo mój np. zaniża o ok. 0,5 litra.
Być może na przeglądzie ci wyresetowali komputer czy coś tam innego się stało i teraz po prostu on pokazuje prawdziwe wartości (albo kłamie wzwyż, tak jak mój wzniż).
Chociaż coś takiego chyba nie mogło się stać... Sam nie wiem, tak kombinuję sobie...
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-09-05, 19:10   #3
GaC
Turysta
 
Avatar GaC
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 96
Domyślnie

Wiesz co powiem tak ze sprawdzilem teraz i sie zgadza,ale wczesnie jakos tak nie sprawdzalem powiem szczerze. Licze sie z tym ze wiecej troszke pali bo opona 205 o mam prawie caly czas klime wlaczona, ale zastanawia mnie ta roznica na komputerze. A tak nota bene wydaje mi sie ze palil mniej...
GaC jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-09-05, 19:14   #4
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

no i teraz już nigdy nie będziesz pewien...
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-05, 22:13   #5
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

A może prónt wyłączyli w foce (aku) i cóś się zresetowało isię uzy od nowa spalania..???
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-05, 00:48   #6
falki
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2005
Skąd: Gdynia
Postów: 41
Domyślnie

To ciekawe, bo ja miałem ochotę napisać dokładnie taki sam post :-O Robiłem przegląd po 3 latach. Wypadł mi na 49 tys. km, mogłem jeszcze poczekać, ale po 2-tygodniowych wakacjach za granicą mam już dzisiaj 55 tys. Na przeglądzie wymienili filtry, olej itp. z dodatków robili regulację zaworów. Krótko po przeglądzie spalanie wskazywane przez komputer wzrosło mi o ok. 0,5 litra, potem po jakimś czasie spadło o 0,2, ale nie wróciło już do 6,9-7,1 jak miałem wcześniej, ale ustaliło się raczej na 7,3 :-O o co chodzi? Teraz mam niemarodajny wynik bo właśnie wróciłem z dalekiej trasy, ale jestem naprawdę ciekaw jak będzie po tygodniu jazdy po mieście?

A teraz o przyczynach: czy ktoś wie może o jakichś zmianach w oprogramowaniu komputera? Albo może zmienili dostawcę oleju na jakiegoś beznadziejnego? W zawieszeniu robili mi jeszcze ustawienie zbieżności, ale może coś pochrzanili i zrobili mi anty-regulację? Może wzrosły jakieś opory, kurna, już sam nie wiem... Jeżdżę tak samo jak przed przeglądem...
__________________
[url=http://www.TickerFactory.com/]

[/url
falki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-05, 08:23   #7
GaC
Turysta
 
Avatar GaC
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 96
Domyślnie

falki, a tobie pali po miescie 7,3? masz tez kombifoke? Mi sie ustawile na 8,1 na miesiec i nie bardzo sie rusza. fakt ze jezdze caly czas na klimie oraz mam opone 205 ale czy to moze byc powodem az takiego wzrostu? tak jak mowie komputer przed przegladem wskazywal litr mniej.
GaC jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-05, 13:08   #8
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Panowie

A czy nie lepiej zapytać w serwisie,czy w kompie nic nie zmieniali, lub czy nie odłączali DC...
Mówię,że wtedy mógł się komp zrestartować i jeszcze się od nowa nie nauczył...
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-09-05, 09:18   #9
falki
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2005
Skąd: Gdynia
Postów: 41
Domyślnie

Mój 100KM TDCi hatchback pali po mieście 7,0 - o przepraszam, palił teraz pali 7,3. O spalaniu był cały długi topic - wiele warunków na to wpływa, nie ma co ich tu roztrząsać. Między naszymi samochodami jest podstawowa różnica - ja mam opony 185/65, ty masz 205. Szersze gumy = większe spalanie, ale chyba nie aż o tyle...

Dla mnie najważniejsze jest to, że po przeglądzie po 3 latach nagle spalanie mi wzrosło i ten sam objaw wystąpił jeszcze u kogoś innego.

Co do pytania w ASO - oni na 100% powiedzą że nic nie podłączali. Gdyby podłączyli i nie wykazali na fakturze (a przecież takie coś normalnie kosztuje) to by wyszli na jakichś tajnych agentów albo potem ludzie by przychodzili i mówili "przeprogramujcie mi też, a temu panu to przeprogramowaliście, czemu ja mam płacić, blablabla..."
__________________
[url=http://www.TickerFactory.com/]

[/url
falki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-09-05, 12:45   #10
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Ale nie o tym do końca mówię...
Chodzi mi o to czy przypadkiem nie zresetowali "nauczonego" kompa, przez odłączenie akumulatora.
Nie wiem, czy komp ma podtrzymanie, bo nie mam kompa.
Poza tym powiedzcie, czy ten objaw zaobserwowaliście zaraz po odebraniu samochodu, czy jest ciągle (np: po 10k km)
Jeszcze jedno - czy spalanie wzrosło tylko wg. kompa, czy też wg. obliczeń:
(zalano * 100)/przejechano

pozdrawiam
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-09-05, 13:04   #11
falki
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2005
Skąd: Gdynia
Postów: 41
Domyślnie

O porównywaniu spalania wg kompa i wg obliczeń też już było, u mnie próby wykazywały, że oba się zgadzały w granicach błędu zakładanego dla dystrybutorów na stacji paliw

Nic mi nie wiadomo o odłączaniu akumulatora, ale możliwe, że przy regulacji zaworów jest to wymagane... Od czasu przeglądu przejchałem jakieś 6 tys. km bo byłem na wakacjach. Za jakiś tydzień spalanie mi się powinno ustabilizować na miejskim poziomie, to napiszę ile wynosi.
__________________
[url=http://www.TickerFactory.com/]

[/url
falki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-10-05, 08:38   #12
Vale 46
Turysta
 
Avatar Vale 46
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 18
Domyślnie

Ja miałem wymieniany komputer sterujący i po tej wymianie i "nowym oprogramowaniu" wzrosło mi spalania do 6,9-7,3 l/100km.
Chodzi o realne spalanie mierzone przeze mnie podczas tankowania.
Komputer wyskalowałem na +8% i wskazuje mi teraz idealnie to co tankuje na stacji.
W serwisie usłyszałem, że "widocznie najnowszy softwear ma wyzsze spalanie ale za to pod innymi względami jest poprawiony".
Ja na starym softwearze spalałem maksymalnie 6,5 l/100km i było mi z tym bardzo dobrze!
Teraz samochód jeździ tak samo a pali sporo więcej.
Myślę, że coś tu nie gra... ale nie wiem w czym tkwi problem.
Vale 46 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Większe koła foczce - większe hamulce? rimmski Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 19 06-06-08 19:44
po przegladzie w fordzie stih Inne techniczne 12 12-04-08 21:58
Sie serwis spisal na przegladzie na 60k! pinio_tdci Serwis i gwarancja 2 14-11-05 17:23

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u