Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 10-04-07, 22:59   #1
rafick
Turysta
 
Avatar rafick
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Skąd: Warszawa
Postów: 6
Domyślnie Nowe audio

Witam,

ostatnimi czasy zdecydowalem sie na zmiane fabrycznego systemu audio w mojej Foczce.
Ze wzgledu na ograniczenia budzetowe - udalo mi sie jedynie zrobic prawie, ze 100% system przód. Prawie 100% - poniewaz zdecydowalem sie na razie nie wyciszac drzwi. Niektorzy pewnie napisza, ze to podstawa - pewnie Ci maja racje, ale wyciszenie matami bitumicznymi, jakos do mnie nie przemowilo + slyszalem o roznych historiach, zwiazanych glownie z tym, ze jest to material wrazilwy na zmiany temperatur. A cos grac musi.

Przede wszystkim zmienilem fordowskiego kaseciaka na Alpine 9881R, ktore moze nie jest najwyszym modelem i ma swoje wady (ograniczona mozliwosc ustawien barwy dzwieku), ale posiada pelen panel, podswietlenie w kolorze zielonym i jak dla mnie - rozsadna cene.

Doinstalowalem tweetery Proa Systems Logic o srednicy 25mm. Glosniczki te bardzo ladnie podkreslily wysokie tony plus spowodowaly, ze dzwiek plynie tez z wysokosci lusterek, a nie jak bylo to do tej pory - tylko z wysokosci kolan. Tweetery zostaly estetycznie wkomponowane w trojkaciki lusterek.

Zostaly rowniez podmienione standardowe midbasy-elipsy w drzwiach przednich na glosniki okragle o srednicy 160mm rowniez Proa Systems ale z linii Simplex. Glosniki zainstalowano na zaimpregnowanych dystansach z MDF-u w ksztalcie elipsy - tak zeby nie nawiercac blachy. W sumie daja ladny bass, ale sa czułe na jakosc nagrania.

Kolejne etapy obejma pewnie instalacje skrzyni basowej w bagazniku oraz wkomponowanie w schowek przed kolanami pasazera iPoda - radyjko ma funkcje sterowania. Pytanie tylko w jakiej kolejnosci to nastapi.

Ponizej kilka fotek.

PZDR
__________________
Rafick
rafick jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-04-07, 05:47   #2
Krzyziu
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Katowice
Postów: 281
Domyślnie

Bardzo fajnie i rozsądnie robione...powiedz, gdzie dostałeś taką zaślepkę z półką?
Mogłeś zrobić foto story z montażu tweeterów, bardzo ładnie wkomponowane
Krzyziu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-04-07, 08:39   #3
NoreL
Turysta
 
Avatar NoreL
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
Postów: 87
Domyślnie

Całkiem, całkiem ... radyjko bardzo spoko i bardzo ciekawa półeczka pod radiem, w sam raz na płytki.

Ile Cie wyniosły głośniki z montażem i gdzie je montowałeś ?
NoreL jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-04-07, 08:47   #4
rafick
Turysta
 
Avatar rafick
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Skąd: Warszawa
Postów: 6
Domyślnie

Poleczke kupilem tu http://www.bartex-caraudio.com.pl/product_info.php?cPath=27_102&products_id=4093 . Firma calkiem rzetelna, choc o maly wlos nie dostrczylibymi tej polki z powodu out-of-stocków. Przed zamowieniem - lepiej zadzownic i sie dopytac czy jest na stanie. Niestety nie mam fotostory z montazu tweeterow. W kazdym razie, z tego co mi powiedziano - ksztalt zostal wymodelowany przy uzyciu szpachli , a wykonczone zostalo lakierem strukturalnym.

PZDR
__________________
Rafick
rafick jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-04-07, 09:21   #5
Rasta
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Z dupy
Inny
cabrio
1.4 Zetec 75KM manual
2011
Postów: 7 209
Domyślnie

Wytłumienie to podstawa kolego

Problemy z pękaniem mają twarde maty APP (te najtańsze) ale zawsze można kupić mięki, a nawet lepiej jest zakupić np. w OBI matę dekarską (taka srebna).
__________________
Jestem biedakim, jeżdżę Focusem.
Rasta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-04-07, 09:50   #6
rafick
Turysta
 
Avatar rafick
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Skąd: Warszawa
Postów: 6
Domyślnie

Ello,

imprezka byla calkiem droga - ale tylko Galeria Tonow zaproponowala mi, bez wiekszego problemu, instalacje tweeterow w taki sposob. W Klinice Dzwieku koles krecil nosem w kwestii instalacji w trojkatach lusterek, z kolei jeden klient na Radzyminskiej proponowal instalacje tweeterow Magnata na wkrety na desce rodzielczej (sic!!!).
Tweetery kosztowaly 260PLN, midbasy tez 260PLN plus 60PLN za zwrotnice - wiec glosniczki w sredniej cenie. Instalacja tweeterow w trojkaty - 300PLN - tu zainwestowane zostalo sporo - ale zalezalo mi na estetyce i fachowosci - a jak ktos z fachowcow kreci nosem przy ustalaniu detali - to wole sie trzymc z daleka. Galeria Tonoe jest godna polecenia, choc sam warsztat jest tam gdzie wrony zawracaja.

Co do wygluszenia - to jestem raczej zwolennikiem mat aluminiowych, ktore sa odpowiednio drozsze i na razie poza moim zasiegiem.

PZDR
__________________
Rafick
rafick jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-04-07, 10:44   #7
sylweek
Turysta
 
Avatar sylweek
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 285
Domyślnie

Fajnie, że jestes zadowlony.
Doadam, że Pan z Kliiniki Dźwięku raczej nie kręcił nosem ze względu na trudności montażowe czy brak tej umiejętności.
Poprostu to nie jest najszczęsliwsze miesce na tweeter. Lepszym rozwiązaniem jest słupek.
Przerabiałem ten temat i generalnie trudniej jest zrobić słupek niż w osłonie lusterek:

potem troche trudniejsza opcja:



PS
Nic nie mam wspólnego z którą kolwiek z wymienionych firm.
__________________
Dowcip jest orężem bezbronnych.
Żeby być śmiesznym, trzeba przynajmiej tyle prostoty, co odwagi.
sylweek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-04-07, 11:00   #8
rafick
Turysta
 
Avatar rafick
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Skąd: Warszawa
Postów: 6
Domyślnie

Montaz na pierwszym foto - bardzo mi sie podoba - w szczegolnosci lakier full polysk na wykonczeniu - niezla robota. Ten moj lakier strukturalny ma jeden minus - sciereczki Armor, ktorymi czyszcze kokpit pozostawiaja takie male wloski - jest to wkurzajce.

R
rafick jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-04-07, 11:24   #9
sylweek
Turysta
 
Avatar sylweek
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 285
Domyślnie

technika wykonania ta sama, Żywica + maty, szpachlówka wykończeniowa, podkład, lakier czarny, lakier bezbarwny. Obydwie zabudowy tweetera są z tym samym lakierem.
__________________
Dowcip jest orężem bezbronnych.
Żeby być śmiesznym, trzeba przynajmiej tyle prostoty, co odwagi.
sylweek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-04-07, 21:34   #10
driver
Turysta
 
Avatar driver
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Foczkowo:)
Postów: 974
Domyślnie

Rafick kolejność już sobie sam napsiałeś
Podstawa wygłsuzenie poraz n0ty to powtórze no chyba,że cchesz żeby muzyczka przy głośniejszym słuchaniu uciekała na zewnątrz i to już nie to jak dla mnie.
Nie piszesz czy masz do tego wzmaka znaczy do głośników czy głosńiki są tylko podłączone do radia.
Jakie parametry mają te Proa?? - 170/120W ? mogę się mylić bo różne parametry miały te głośniki.
__________________


Troszkę Alpine, 2 kilo Rainbow'a doprawione U-dimnesion + skrzynia z kolejnym U-dimnesion i cała foczka w Dynamicie
driver jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-04-07, 22:32   #11
mucha
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: x
Ford Focus I
HB 3D
1.4 Zetec 75KM manual
1998
LB Biała Podlaska
Postów: 622
Domyślnie

Cytat:
Napisał rafick
tweetery Proa Systems Logic
Cytat:
Napisał rafick
drzwiach przednich na glosniki okragle o srednicy 160mm rowniez Proa Systems ale z linii Simplex
No widze ze kolega rafick, bierze sprzęt z lepszej pólki

Gratuluje wyboru !!!

I czekamy na dalsze mody
__________________
mucha jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Audio 5000 RDS Macieks Elektryka, audio i alarmy 5 20-03-08 14:52
Do znawców audio || Moje audio - juz planuje zmiany czocher84 Elektryka, audio i alarmy 24 23-04-07 10:01
Audio w foce II :?: Pakiuz Elektryka, audio i alarmy 4 15-08-05 12:34

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u