Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 09-12-10, 17:47   #1
marcinq76
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Ford Focus II
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2006
Postów: 3
Domyślnie 1.6B Raz na kilkanaście prób samochód nie odpala

Witam

Mam problem z odpaleniem mojego focusa (mk2, benzyna, 1.6, 2006 rocznik). Raz na kilkanaście prób samochód nie odpala. Po przekręceniu kluczyka słychać jakiś taki krótki jęk (trwa on tak z 1-2 sekundy) i potem cisza. Odkąd mam ten samochód (dwa lata) miałem ten problem, ale zdarzał się on sporadycznie, może z raz na miesiąc. Do tego kiedyś po takiej jednej nieudanej próbie, za drugim razem odpalał zawsze, a od jakiegoś czasu zdarza się, że i po kilka razy muszę próbować, a odpala i tak dopiero po krótkiej przerwie. Zastanawiam się czy to nie akumulator, bo ma już prawie 5 lat. Do tego zaobserwowałem, ze w czasie jazdy, w momencie włączenia podgrzewania przedniej szyby przednie światła delikatnie przygasają. Ale zrobiłem taki mały test, wrzuciłem 5 bieg, zaciągnąłem ręczny, zapaliłem światła i odpaliłem auto - dopóki trzymałem przekręcony kluczyk światła przygasały, w momencie jak go puszczałem to światła wracały do pełnej mocy. Z tego co czytałem w "sam naprawiam..." to znak ze jednak chyba nie akumulator. Może ktoś jest w stanie po tych objawach zdiagnozować problem? Dodam, że zdarza się on i na zimnym silniku i na ciepłym, takim dopiero z trasy .

Pozdrawiam
Marcin
marcinq76 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-12-10, 16:47   #2
mrkaczor
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 111
Domyślnie

Jak dla mnie to niezbyt miarodajny test aku, a podejrzewał bym też własnie to albo być może kable wysokiego napięcia (jeśli aku jest w porządku). Najprędzej się dowiesz jak podjedziesz do jakiegoś elektromechanika żeby ci tylko pomierzył prąd pod obciążeniem i normalnie - może wtedy coś wyjdzie... Ja miałem kiedyś padnięty akumulator i też nic na to nie wskazywało (odpalał z reguły normalnie, ładował 'niby' też) - później okazało się że nie trzymał już w ogóle prądu, tzn. miał go jakąś tam minimalną ilość (tak że z reguły auto paliło i żadne systemy nie szwankowały) ale w ogóle się nie ładował powyżej tego 'minimum' ani nic...
mrkaczor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-12-10, 19:22   #3
langolier
Gaduła
Grupa: Łódź
 
Avatar langolier
 
Piotr
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Łódź
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
październik
2009
EL Łódź
Postów: 1 888
Domyślnie

bendiks ?
langolier jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-12-10, 21:07   #4
marcinq76
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Ford Focus II
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2006
Postów: 3
Domyślnie

To zostaje mechanik. Mam nadzieje ze jeżeli okaże się ze to akumulator, to nie będzie mię naciągał na jakieś niepotrzebne naprawy.
Dzięki
marcinq76 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-12-10, 21:51   #5
olke
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: Kraków
Ford Focus I
kombi
1.4 Zetec 75KM manual
2003
Postów: 40
Domyślnie

Cytat:
Napisał marcinq76 Zobacz post
Witam

Mam problem z odpaleniem mojego focusa (mk2, benzyna, 1.6, 2006 rocznik). Raz na kilkanaście prób samochód nie odpala. Po przekręceniu kluczyka słychać jakiś taki krótki jęk (trwa on tak z 1-2 sekundy) i potem cisza. Odkąd mam ten samochód (dwa lata) miałem ten problem, ale zdarzał się on sporadycznie, może z raz na miesiąc. Do tego kiedyś po takiej jednej nieudanej próbie, za drugim razem odpalał zawsze, (...)
Miałem podobny problem. Po przekręceniu stacyjki z komory silnika dochodził dźwięk - taki głuchy puk - samochód nie odpalał. Dopiero za drugim razem odpalał (albo i nie). Czasami musiałem kilkakrotnie wcisnąć sprzęgło i pozmieniać biegi. Działo się to na zimnym i ciepłym silniku - rano przy ruszaniu i na postojach w długiej trasie. Nie było reguły.

Samochód oddałem mechanikowi z podejrzeniem rozrusznika. Akumulator został wykluczony ze względu, że za drugim razem odpalał. (Jeżeli odpalił za drugim razem tzn że dla pierwszego też był prąd). Rozrusznik został zdemontowany, rozebrany, przeczyszczony i stwierdzono, że nic z nim nie jest - nie znaleziono żadnej usterki. Został ponownie zamontowany do pojazdu i od tego momentu ani razu nie wystąpił efekt opisywany powyżej. Samochód pali od pierwszego razu.
__________________
Nie ten ma władzę, kto rządzi, ale ten, kto ma właściwe bity informacji we właściwej pamięci, dostępne we właściwym czasie. Andrzej S. Targowski, "Informatyka - klucz do dobrobytu", PIW, 1971
olke jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-05-13, 08:45   #6
muzz
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Wawa
Postów: 164
Garaż
Domyślnie

Siemano.
Mam trochę podobny problem.
Focus II 1.6 Ti-VCT.
Raz na jakis czas (dłuższy) potrafi mi zrobić dziwną niespodziankę.
Wsiadam do samochodu po 1-2h od wyłączenia go i przy próbie odpalenia nie chce gadać.
Rozrusznik kręci normalnie. Wrażenie jest takie jakby silnik nie dostawał paliwa. Po kilku minutach i probach (nie krece rozrusznikiem za dlugo) odpala.
Ostatnio odpalil ale obroty miał rzędu 300-500 i telepało nim strasznie. Nie dało się go przegazować. Zgasiłem go. Później nie chciał odpalić znowu i po kilku kolejnych próbach jakgdyby nic odpalił bez problemu.

Do tego czasami zdarza się, że podczas odpalania za krótko przytrzymuje rozrusznik i silnik gaśnie. Po takiej próbie też ciężej go odpalić.

Jakieś sugestie co do powyżej opisanych przypadków?
muzz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-05-13, 11:15   #7
kempes
Turysta
Grupa: Warmińsko-Mazurskie
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 42
Domyślnie

Przecież odpowiedź już padła. Post Langolier'a. Sprawdźał ktoś z Was, czy bendix się nie zacina?
kempes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-05-13, 08:19   #8
Denis
Turysta
 
Avatar Denis
 
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: Wałbrzych
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2005
DB Wałbrzych – miasto
Postów: 250
Domyślnie

Ja wymienilem bendiks, a okazało się, że to sprzęgło w rozruszniku było walnięte. Lepiej podjechać do gościa od rozruszników, bo może wyjść taniej niż samemu będzie się grzebać.
Denis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-05-13, 09:27   #9
muzz
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Wawa
Postów: 164
Garaż
Domyślnie

Jakby bendiks sie zacinal to silnik by nie kręcił.
U mnie ewidentnie rozrusznik silnikiem kręci więc to nie to.
muzz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[Ogólne] samochód sam się naprawił...!? MAGwFF Silnik i skrzynia 19 27-09-12 19:14

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u