Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 12-01-06, 12:34   #1
nolewaj
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2005
Skąd: Radzionków
Postów: 22
Domyślnie wzmacniacz i tuba z 6000CD

Witam wszystkich.

W końcu odwiedziłem sklep car audio i nieco popytałem.
A teraz pytanie: czy to da się zrobić i czy tak to może albo powinno być podłączone?

1). Wkładam wzmacniacz JBL CS 50.4
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79651031 lub
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80053583 (od razu pytanie który lepszy)
2). na przód głośniki JBL GTO 8626 5x7" z tyłu zostają fordowskie.
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79382834
3). następnie te przednie głośniki podłączam pod wzmak a pozostałe 2 wyscia ze wzmaka mostkuję i podłączam pod nie suba. Tylne głośniki korzystają natomiast ze końcówki w radiu.
Aha. I jeszcze jedno. W związku z tym, że 6000 CD nie ma wyjść na wzmak to jego połączenie z radiem nastąpi za pomocą adapterów z kabli głośnikowych na czincze. (czy nie lepiej wlutować wyjścia na wzmacniacz?)
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79804203

Czy taki sposób podłączenia jest właściwy. Zależy mi aby nie zmieniać oryginalnego fordowskiego radia.
__________________
Nolewaj
nolewaj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-06, 13:08   #2
Rasta
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Z dupy
Inny
cabrio
1.4 Zetec 75KM manual
2011
Postów: 7 209
Domyślnie

Witam!

Na początek parę pytań?

Co się tak uparłeś na to Fordowskie radio?
Jak to możliwe, że byłeś w firmie CA i nie odradzili ci go?
Daj sobie spokój z JBL!
Jaki masz budżet - bo łatwo wywalić sporo kasy w błoto?
Jakiego rodzaju muzy słuchasz?

A teraz:

Po pierwsze na Fordowskie radiu to nie ma prawa dobrze zagrać!!
Byle co za 500 pln zagra lepiej - taka jest prawda i zdanie nie zmienię.
Kup Kenwooda lub Alipina - konicznie z wyjściem na wzmacniacz - inne rozwiązania to półśrodki. Sam kiedyś miałem skrzynię tylko do wzmaka i wiem co mówię.

Po drugie z przodu Elipsy? Kto ci to doradzał?
Pojedz do porządnej firmy CA, jak kupisz u nich system na przód (jakieś woofery 16,5 w drzwi no i tweetery + zwrotka) instalkę masz gratis - taniej wyjdzie niż na Allegro. Polecam HERTZ, DLS, MOREL, RINBOW i długo można by wymieniać (pewnie nawet nie słyszałeś o tych firmach). Wszystko zależy od rodzaju muzy jaką słuchasz.

Po trzecie żadna tuba!!! TYLKO SKRZYNIA no chyba, że masz zamiar napierdalać pod remizą! Do foki wystarczy spokojnie wooferek 25 cm (10 cali).

Po czwarte - nowe tanie, wzmacnacze JBL do niczego się nie nadają, tylko ładnie wyglądają. Jeżeli koniecznie chcesz kupić coś dobrego i nie drogiego to polecam coś z seri μ-Dimension μ-Jr lub Xeteca, ale tutaj znowu można by wymieniać długo...

Po piąte - pamiętaj o PORZĄDNYM wytłumieniu drzwi bez tego to nawet głośniki za 5 tyś. nie zagrają dobrze.

Jeżeli chcesz porady prawdziwych speców, to wejdź na www.audiocar.pl, ale dam głowę, że powiedzą ci to samo co ja (choć specem nie jestem).

Pozdro
__________________
Jestem biedakim, jeżdżę Focusem.
Rasta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-06, 13:52   #3
nolewaj
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2005
Skąd: Radzionków
Postów: 22
Domyślnie

Nie upieram się przy JBL.
Po prostu sklep w którym byłem zajmował się głownie sprzedażą JBL i Infinity pewnie dlatego tak mi doradzili.
Dzięki za opinię. Właśnie dlatego rzuciłem taki temat aby nie kupić pierwszego lepszego sprzętu jaki mi zaproponowano.

A zna ktoś może jakiś dobry serwis instalacyjny w okolicach Katowic?

[ Dodano: Czw 12 Sty, 2006 ]
Witam posownie.

Rasta, fordowskie radio musi na razie zostać bo na razie nie stać mnie na jego wymianę.
Owszem zalecano mi wymianę radia.
Chcę JBL ponieważ mam już z przodu głośniki GTO 8626 5x7" więc po co kupować nowe. Mój budżet nie jest za duży a wiem że to zo wymieniłem powyżej jestem w stanie nabyć za jakieś 900 zł + okablowanie i oczywiście koszt instalacji.
Pisząc tuba miałem na myśli jakąś skrzynię (mój błąd)
A muzyka jakiej słucham to różnie bywa czasem rnb, czasem house, rap,disco. Rzadko techno.
Drzwi mam jusz wytłumione (na razie przód).

To co ? Da radę coś zrobić z takim budrżetem?

Pozdrawiam.
__________________
Nolewaj
nolewaj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-06, 22:42   #4
driver
Turysta
 
Avatar driver
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Foczkowo:)
Postów: 974
Domyślnie

Nolewaj to co napisał Rasta to True święte True.
Napisz dokładnie jaki masz budżet do wydania i co chcesz kupić za ten budżet(głośniki,skrzynka,wzmak,radio,itp).
Co do muzyki,której słuchasz to najlepszym rozwiązaniem jest albo PowerBass albo Hertz Esk165.
Najlepeij jest podjechać do siakieś firmy car audio i posłuchać albo do Media.
CO do głośników zamaist elips lepiej kupić dystanse z mdf'u i zmaiast 5x7 włożyć głośniczki 165.
__________________


Troszkę Alpine, 2 kilo Rainbow'a doprawione U-dimnesion + skrzynia z kolejnym U-dimnesion i cała foczka w Dynamicie
driver jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-01-06, 08:40   #5
sylweek
Turysta
 
Avatar sylweek
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 285
Domyślnie

Nowego U-dimension 5.4 kupisz za 800,00 a xetec 200.4 to ok 750,00, mozesz poszukać uzywki.
kpl. kabli zasilające i 2xRCA Dietz (na Allegro) to ok. 150
Te przednie JBL wsadź na tył a na przód jak Driver i Rasta napisał. Tylko że w media mozesz posłuchać Helixa i Infinity, nic normalnego więcej nie widziałem.
Z przodu zestaw odseparowany, tweeterki w osłonach od lusterek sie mieszczą.
Radio ogólnie ma bez nadziejną jakość dźwięku i dorobienie wyjść audio z przed wzmacniacza to koszt 100 do 200 i jest to lepsze rozwiązanie niż ten wynalazek z Allegro.
Czy jest sens inwestować w te radio?
Ja kupisz wszystko nowe to wydasz 1200-1300, jak znajdziesz wzmaka uzywanego to w 900,00.

Na wiosne dokipisz suba.
__________________
Dowcip jest orężem bezbronnych.
Żeby być śmiesznym, trzeba przynajmiej tyle prostoty, co odwagi.
sylweek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-01-06, 11:25   #6
open
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Krakow
Postów: 156
Domyślnie

Cytat:
Napisał driver
lepiej kupić dystanse z mdf'u
Swieta slowa. Nie wie ktos gdzie mozna nabyc wlasnie takie dystanse i ile moga kosztowac gotowe?
Bo mam zimowego lenia i nie bardzo usmiecha mi sie robic samemu...
A co do JBLa to ja mam inne zdanie niz koledzy tutaj..
__________________
EX Focus Kombi - projekt car audio,lans, bans, nisko i szeroko...
open jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-01-06, 11:42   #7
sylweek
Turysta
 
Avatar sylweek
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 285
Domyślnie

Gdzie można kupić takie "dystanse" to nie wiem, ale pisałem juz jak szybko zrobić.
Narzędzia: wyrzynarka, wiertarka, ołówek
Materiał: 50x50cm 10mm grubośc MDF.
Koszt: 7,-
Czas 1-2 godzin ( zależy od predyspozycji )

A jakie masz zdanie o JBL ?? i chodzi Ci o wzmaki czy głosniki ??
__________________
Dowcip jest orężem bezbronnych.
Żeby być śmiesznym, trzeba przynajmiej tyle prostoty, co odwagi.
sylweek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-01-06, 12:54   #8
open
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Krakow
Postów: 156
Domyślnie

Cytat:
Napisał sylweek
A jakie masz zdanie o JBL ?? i chodzi Ci o wzmaki czy głosniki ??
Mam GT4-10 w skrzyni bandpass swojej roboty i jestem zachwycony potega basu i cisnienia jakie to wytwarza. Sluchalem i ogladalem duzo roznych subow w roznych samochodach i dlatego zdecydowalem sie na JBL.
Wzmacniacz...hmmm.. Narazie jest tam RTO w mostku ale juz lezy w domu JBL CS50.4 ktory jest przeznaczony do pedzenia zabudowy w bagazniku. Na wiosne skoncze zabudowe to sie wypowiem co do wzmacniaczy jbl'a.
Niektorzy odradzaja jbla nawet go nigdy nie slyszac..
__________________
EX Focus Kombi - projekt car audio,lans, bans, nisko i szeroko...
open jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-01-06, 13:28   #9
nolewaj
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2005
Skąd: Radzionków
Postów: 22
Domyślnie

Swieta slowa. Nie wie ktos gdzie mozna nabyc wlasnie takie dystanse i ile moga kosztowac gotowe?

Właśnie przed chwilą widziałem je w Media markt. Chyba 49zł za komplet (2). Są plastikowe.

A powiedzcie mi, bo to najbardziej mnie nurtuje, czy wlutowywać wyjścia na wzmacniacz do fordowskiego radia, czy lepiej zastosować te adaptery o których pisałem na początku. Co będzie lepsze?

Tylko nie piszcie mi znowu "zmień radio"

Pozdro
__________________
Nolewaj
nolewaj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-01-06, 13:33   #10
driver
Turysta
 
Avatar driver
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Foczkowo:)
Postów: 974
Domyślnie

Nolewaj napisał:

"Swieta slowa. Nie wie ktos gdzie mozna nabyc wlasnie takie dystanse i ile moga kosztowac gotowe?

Właśnie przed chwilą widziałem je w Media markt. Chyba 49zł za komplet (2). Są plastikowe.

A powiedzcie mi, bo to najbardziej mnie nurtuje, czy wlutowywać wyjścia na wzmacniacz do fordowskiego radia, czy lepiej zastosować te adaptery o których pisałem na początku. Co będzie lepsze?

Tylko nie piszcie mi znowu "zmień radio"

Pozdro"

Dystanse od czasu do czasu są na allegro(sam czekam aż ktoś wystawi).Plastikowych bym nie kupywał prędzej jak Sylweek napisał z płyty mdf.
Nie wiem jak to się ma z fordowskim radiem ale lepiej zmień to radio
__________________


Troszkę Alpine, 2 kilo Rainbow'a doprawione U-dimnesion + skrzynia z kolejnym U-dimnesion i cała foczka w Dynamicie
driver jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-01-06, 18:25   #11
Rasta
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Z dupy
Inny
cabrio
1.4 Zetec 75KM manual
2011
Postów: 7 209
Domyślnie

Ja całkiem niedawno fordowskie radio sprzedałem za 450 pln.

Dokładasz ze 200 pln i możesz coś konktretnego kupić.
Oczywiście za 900 moszesz już wyciągnąc Alipce 9812 z precesorem dzwieku - piękna sprawa.

Co sie tyczu oringów z mdf to jeśli nie jestaę w stanie sam zrobić - w każdej firme CA zrobią cio z instalką za około 100 pln.

Ps. Plastiki do niczego się nie nadają.
__________________
Jestem biedakim, jeżdżę Focusem.
Rasta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-01-06, 11:37   #12
Dzieciak
Turysta
 
Avatar Dzieciak
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 84
Domyślnie

Skoro nie masz kaski na chwilę obecną, aby wszystko robic tak jak byc powinno zainwestuj te pieniądze w tylko część zakupów i nie rob nic połsrodkami. Ja na twoim miejscu bym zakupił inne radio za tą kaskę, ewentualnie jak bys dobrze trafił to kupił byś i radio i głosniki, a wzmaka i suba pozostawił jako zakup w dalszym okresie. Tak przynajmniej ja zrobiłem. Wolę zaczekac i dozbierac kaske, ale byc zadowolony zarowno ze sprzetu jak i z jego jakości.radio 6000 cd to nic najlepszego a i głosniczki te ktore wymieniłes to nie jakas perełka, wiec wpakowanie wzmaka do tej instalacji naprawde nic nie pokaze, no moze po za tym ze wydasz na wzmaka tak jak zakladales 600 pln.
Moja rada kup w miarę Twoich mozliwosci finansowych dobre radio, głośniki a i resztę rozbuduj z czasem i to tez wydajac kaske rozsondnie, a nie na zasadie mam 800 pln to napewno kupie jakiegos suba i wzmaka chociażby tak aby było.

Powienienes sobie zadac pytanie przed tym zakupem cy chcesz:

Miec to co wymieniłeś i powiedziec kolegom i innym znajomym: A WIECIE JA MAM SUBA I WZMAKA W SWOIM FOCUSIE)

Czy chcesz być zadowolony z efektu swoich zakupow, za kadym razem kiedy bedziesz słuchał muzy w drodze.

Wrażenie napewno będzie wieksze i satysfakcja jak ktos kto będzie z tobą jechał zachwali to co usłyszy.


pozdr
Dzieciak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-01-06, 17:06   #13
Rasta
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Z dupy
Inny
cabrio
1.4 Zetec 75KM manual
2011
Postów: 7 209
Domyślnie

Dzieciak - ŚWIĘTE SŁOWA!!!!

W CA wystyarczy jedno słabe ogniwo i zero przyjemności ze słuchania.

Na początek albo dobre radio albo głośniki z naciskiem na głośniki tylko jak kupisz głośniki odrazu mnusisz wliczyć w koszty wytłumienie przednich drzwi i panele.

Suba i wzmaka zostaw na koniec.
__________________
Jestem biedakim, jeżdżę Focusem.
Rasta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-01-06, 21:59   #14
nolewaj
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2005
Skąd: Radzionków
Postów: 22
Domyślnie

I tak też zrobiłem.

Na razie głośniki. Z przodu zamontowałem odseparowane JBL 6505Ce, o takie: http://www.jbl.com.pl/apps/katalog/t...b3&news_id=343

a z tyłu JBL 8626 e, o takie:
http://www.jbl.com.pl/apps/katalog/t...b3&news_id=337
i co?
I jajco.
Nie tego się spodziewałem.
Owszem gra, ale te z tyłu grają o niebo lepiej. Zaryzykuje mówiąc że moje fordowskie grały lepiej niż te odseparowane.

Nie rozumiem w czym więc problem???
Dodam jeszcze, że przód mam wygłuszony a tył nie a mimo to gra on lepiej.

Help Me.
__________________
Nolewaj
nolewaj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-01-06, 23:41   #15
qads
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2005
Skąd: 3miasto
Postów: 9
Domyślnie

ale po co glosniki z tylu!!!??????
zamiast naglasniac tyl dokupilbym wiecej maty wygluszającej i zrobil dobry przod na wzmacniaczu, potem malutka skrzynka do bagaznika nawet 8 cali wystarczy. Ja mam taki glosnik niemieckiej firmy Intertechnik, ma duzą amplitudę drgan i nie dudni tak jak tuby, nie zajmuje duzo miejsca - 20litrów, wprawia lusterka w drżenie bo o to chodzi zazwyczaj początkującym fanom Car audio. mialem juz nawet glosniki 12 cali rockforda za duze pieniądze ale zeby zagraly skutecznie potrzebują bezpośredniego zasilania z elektrowni atomowej...... i wzmacniaczy prawie 1kW mocy


nie skladaj tego sam, zglos sie do specjalisty

[ Dodano: Wto 17 Sty, 2006 ]
tak poza tym to JBL stawia na mocny marketing i kaze za to slono placić. Są glosniki niekomercyjnych dobrych marek za duzo nizsze pieniądze. polecam http://cca.net.pl/kontakt.php
qads jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-01-06, 23:54   #16
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Cytat:
Napisał nolewaj
Nie rozumiem w czym więc problem???
W radiu... [maxzlosnik]
Wiem,że już to było wałkowane,ale taka jest prawda... To radio jest fabryczne dobrane do fabrycznych głośników(albo na odwrót ) i z niczym innym jak ze sprzętem o zbliżonych(czyt. nie najlepszych) parametrach to nie zagra dobrze...

Poza tym głośniczki nowe muszą się rozegrać

Zrób mały test, podłącz jakiegoś płyciaka(tak kilka godzinek, żeby zobaczyć) pod to co masz w aucie,obojętnie co (może nie tak obojętnie, jakiegoś firmowego nawet "Pionek" taki za 300 zł używka styknie)
Zestrój to, i zobacz co się będzie działo...
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-01-06, 10:05   #17
open
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Krakow
Postów: 156
Domyślnie

Cytat:
Napisał nolewaj
Owszem gra, ale te z tyłu grają o niebo lepiej. Zaryzykuje mówiąc że moje fordowskie grały lepiej niż te odseparowane.

Nic dziwnego.. Bo przedni zestaw potrzebuje mocy do zagrania, jest mocniejszy. Dlatego slabiej gra.. Nie rozumiem ludzi ktorzy spodziewaja sie cudow na fabrycznym radiu... Chcesz zeby to dobrze gralo to musi miec czym grac... A w drzwiach tylnich zostaw te elipsy niech cykaja pasazera z tylu..
Zbieraj na jakies radio a sam sie mocno zdziwisz ze jednak to moze zagrac. A jak juz sie nadziwisz to kup wzmacniacz i wtedy porozmawiamy jak to slabo gra Twoj zestaw...
__________________
EX Focus Kombi - projekt car audio,lans, bans, nisko i szeroko...
open jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-01-06, 13:27   #18
nolewaj
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2005
Skąd: Radzionków
Postów: 22
Domyślnie

No to chyba czeka mnie jednak wymiana radia. Tylko jak wytłumaczyć kobiecie że muszę zmienić "dobre" radio. I tak nie zrozumie :

Dzięki wszystkim za pomoc.
__________________
Nolewaj
nolewaj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-01-06, 14:05   #19
Rasta
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Z dupy
Inny
cabrio
1.4 Zetec 75KM manual
2011
Postów: 7 209
Domyślnie

Cytat:
Napisał nolewaj
No to chyba czeka mnie jednak wymiana radia. Tylko jak wytłumaczyć kobiecie że muszę zmienić "dobre" radio. I tak nie zrozumie :

Dzięki wszystkim za pomoc.
Znam ten ból - mówi się, że się popsuło
__________________
Jestem biedakim, jeżdżę Focusem.
Rasta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-01-06, 15:08   #20
open
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Krakow
Postów: 156
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rasta
mówi się, że się popsuło

Najlepsza wymowka i najbardziej skuteczna...
Zwlaszcza ze potem jedziesz z kobieta do ASO (niby po radio) a tam ceny niespodzianki...
No ale w sklepie widziales przeciez inne radio za 1/2 tej ceny tez na cd i nawet na mp3... Dumnie komunikujesz ze zaoszczedzic trzeba wiec kupisz w sklepie radio nie FORDa... (czyt.lepsze radio)...
__________________
EX Focus Kombi - projekt car audio,lans, bans, nisko i szeroko...
open jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-01-06, 23:23   #21
Dzieciak
Turysta
 
Avatar Dzieciak
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 84
Domyślnie

Najlepiej postaraj sie kupic radio w okazyjnej cenie wtedy bedzies miał dodatkowy argument, e jest okazja ))


pozdr
Dzieciak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-01-06, 23:29   #22
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Cytat:
Napisał open
Cytat:
Napisał Rasta
mówi się, że się popsuło

Najlepsza wymowka i najbardziej skuteczna...
Zwlaszcza ze potem jedziesz z kobieta do ASO (niby po radio) a tam ceny niespodzianki...
No ale w sklepie widziales przeciez inne radio za 1/2 tej ceny tez na cd i nawet na mp3... Dumnie komunikujesz ze zaoszczedzic trzeba wiec kupisz w sklepie radio nie FORDa... (czyt.lepsze radio)...

__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-01-06, 18:35   #23
nolewaj
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2005
Skąd: Radzionków
Postów: 22
Domyślnie

No dobra.

To udało mi się przekonać kogo trzeba, że wymiana radia jest konieczna
tylko teraz co wybrać ???
Myślę o tym
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81858438
albo o tym
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82519316

Co o tym sądzicie?

Doradzcie cośik.

A teraz jeszcze kilka pytań:

Czy potrzeba mi aż takiego radia?
Co jeszcze będzie mi potrzebne by je zainstalować?
czy te przejściówki do montażu trzymają dobrze i jak to się prezentuje?
które może lepiej wyglądać na tym szarym pulpicie w foce, srebrne czy czarne?(wiem że przejściówka na radio jest czarna)
No i najważniejsze dla mnie pytanie!!!
Czy będzie słyszalna różnica po zmianie z 6000 CD?(na razie bez pieca)
Dodam że z przodu mam odseparowane JBL GTO 6506 Ce a z tyłu JBL GTO 8626 5x7".

No dobra. trochę się tego nazbierało ale chyba i tak nie uzyskam tyle info na raz

Pozdro
__________________
Nolewaj
nolewaj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-01-06, 22:28   #24
Rasta
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Z dupy
Inny
cabrio
1.4 Zetec 75KM manual
2011
Postów: 7 209
Domyślnie

Różnica na pewno będzie ale ja bym jednak zainwestował więcej kaski.

Pamiętaj o tym, że niesterty w CA jest tak, że wystarczy że jeden komponent jest kiepski i wszystko leży. (Możesz mieć najnowszego Athlona dwu-rdzeniowego ale jeśli nie masz dobrej grafy to i tak w Guake 4 nie zagrasz.)

Za ok 1000 pln kupisz Alpine 9812 lekko używaną,k tóra ma już full opcję, a pamiętaj że to może być zakup na lata. Jest to model z zeszłego roku, odpowiednik Alpine 9853.

Co się tyczy instalki radia, to ja polecam taką opcję jaką mam u siebie - olewasz przejściówkę fordowską, bo ona zmusi cię do ciągłego zabierania dupy z furki bo inaczej ci ja wyciągną no i musiałbyś do radia dorobić kieszeń, a chba z całym radiem nie masz zamiaru ganiać?

Patent jest taki radio instaluje się w przerobionej wnęce lekko cofnięte. Dzięki temu można spokojnie założc seryjną zaślepkę na otwór sprawiającą wrażenie, że nie ma radia. Jaka radyjko jest klasycznie zainstalowane jest to niemożliwe. Oczywiście patent nie daje 100% pewności, że ci nikt radia nie wyciągnie ale jest dobry. A jak ma się sterowanie przy kierownicy, to nawet nie musisz ściągać zaślepki, żeby radio grało.

Jutro może zrobię fotę i looknijesz jak to wygląda.

Jakbyś był z wawy to polecam Bemocar - spokojnie u nich kupisz tą Alpinę taniej niż na Allegro a za instalkę radia, czyli przerobienie wnęki + zaślepka dasz 100 pln. Jakbys nie wiedział sama zaślepka w Fordzie kosztuje 100 pln.
__________________
Jestem biedakim, jeżdżę Focusem.
Rasta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-01-06, 23:07   #25
nolewaj
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2005
Skąd: Radzionków
Postów: 22
Domyślnie

To postaraj się wkleić fotkę.
Z góry dzięki.
Nie ukrywam, że jestem zainteresowany.

Będę w Warszawie na początku marca ale tylko na jeden dzień.
Rasta, a nie wiesz może czy coś takiego jak mówisz dają radę zrobić w jeden dzień, czy potrzeba kilka sesji?
Zerknąłem na ich stronę ale na razie jest w budowie.
A ty robiłeś to u nich?
__________________
Nolewaj
nolewaj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-01-06, 08:56   #26
driver
Turysta
 
Avatar driver
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Foczkowo:)
Postów: 974
Domyślnie

Z tych grajków zdecydowanie Alpine choć każdy ma swoje "ja".
Rasta pisze prawdę lepiej dołozyć kaski i kupić lepsze.
Tu masz model lepszy od tego co podałes i cena niewiele większa :
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82442835

Choć ja też właśnie cenowo stałem podobnie jak zmieniałem Cd i myślałem o Alpince do 700zl ale chciałem,żeby podświetlanie było w zielonym kolorze tak jak deska w foce,ale że Alpinka z wymienionych nie miała a było w Cda 9841 ale mniej funkcji to postanowiłem dozbierać przez 2 miechy i kupiłem Cda 9851 -
http://www.essa.com.pl/oferta/index....kid=21&pid=874
i jak na dzień dzisiejszy jestem very happy z tego wyboru.

Wybór należy do Ciebie.
Ps.Rasta wrzuć fotki jak możesz to oblukamy jak masz to zrobione
__________________


Troszkę Alpine, 2 kilo Rainbow'a doprawione U-dimnesion + skrzynia z kolejnym U-dimnesion i cała foczka w Dynamicie
driver jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-01-06, 14:13   #27
Rasta
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Z dupy
Inny
cabrio
1.4 Zetec 75KM manual
2011
Postów: 7 209
Domyślnie

Proszę bardzo:





Co do czasu do w jeden dzień chłopaki ci fokę na części rozłożą i złożą spowrotem, więc się nie martw.

Najlepiej jak zadzwonisz i wszystkiego się dowiesz - 501055110. Ja robiłem u nich już 2 samochody, a znajomi też nie narzekali.
Doradzą odnośnie sprzętu - załatwią taniej niż na allegro i zainstalują full profesjonalnie.
.
__________________
Jestem biedakim, jeżdżę Focusem.
Rasta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-01-06, 17:20   #28
nolewaj
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2005
Skąd: Radzionków
Postów: 22
Domyślnie

Wielkie dzięki.

To zadzwonię i dowiem się co i jak.

[ Dodano: Nie 29 Sty, 2006 ]
Nasuneło mi się jeszcze jedno pytanko.

Jeśli nie będę miał pilota tak jak ty, to czy ciąłe zdejmowanie tej zaślępki nie spowoduje wyrobienia jakichś zatrzasków tak że po czasie to będzie odpadać?
Przecież ty też pewnie często zmieniasz płytki.
Jak to działa?
__________________
Nolewaj
nolewaj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-01-06, 14:17   #29
Rasta
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Z dupy
Inny
cabrio
1.4 Zetec 75KM manual
2011
Postów: 7 209
Domyślnie

Tam nie ma żadnych zatrzasków - jest ona luzem, ale nic nie latal. Nie wiem jak wyglada sprawa z Foką 1.6 ale u mnie czasami jak dam spod świateł po garach, to potrafi znaleść się na tylnich siedzeniach :P
__________________
Jestem biedakim, jeżdżę Focusem.
Rasta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-01-06, 16:33   #30
nolewaj
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2005
Skąd: Radzionków
Postów: 22
Domyślnie

No ja to raczej po garach nie dam.
Mogę co najwyżej dać po dziurach

To najwyżej jakiś magnes się wklei i po kłopocie.
__________________
Nolewaj
nolewaj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Audio Tuba + Wzmacniacz MIRASC81 Elektryka, audio i alarmy 4 25-05-09 15:13
Ford 6000CD i wyjscie na wzmacniacz _Darek_ Elektryka, audio i alarmy 22 18-04-09 17:27
tuba, tuba aktywna arielcio Elektryka, audio i alarmy 24 30-08-07 14:17
Tuba czy skrzynia? arielcio Elektryka, audio i alarmy 21 10-06-07 18:00
Tuba vs. Skrzynka krawiec Elektryka, audio i alarmy 2 07-10-06 23:20

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u