Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Serwis i gwarancja

Komunikaty

Serwis i gwarancja Relacje z wizyt w ASO i innych serwisach.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 15-03-09, 15:32   #1
undefine
Turysta
 
Avatar undefine
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Poznan
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
kwiecień
2007
PO Poznań
Postów: 14
Domyślnie klimatyzacja - poznań

Czytam sobie i czytam... i doczytałem coś takiego że z klimatyzacją warto co roku wybrać się na jakiś serwis (wczesniej autka z klimą nie miałem).

Gdzie najlepiej/w miarę tanio w Poznaniu? Czy bez znaczenia?
undefine jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-03-09, 23:17   #2
kasprzak
Turysta
 
Paweł
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Poznań
Inny
kombi
listopad
2007
PO Poznań
Postów: 962
Garaż
Domyślnie

Głównie jeździ się na odgrzybianie/dezynfekcję klimatyzacji, ale też nie zaszkodzi przegląd szczelności.
Sam muszę gdzieś podjechać wiosną. Jeszcze nie wiem gdzie podskoczę, dlatego poobserwuję wątek.

Wiem tylko, że tam gdzie w Astrze naprawiałem wydech, też robili klimatyzacje, sam serwis wydechów polecam, ale nie wiem jak robią klimy.

"Auto-Wydech"
Janikowo, ul. Gnieźnieńska 1 b, tel. 061 8150318

Można też to zrobić samemu...
http://www.fordclubpolska.org/porady...fusion&type=43
__________________
Pozdrawiam!
Focus MKII 3D 1.6TDCi @140.5KM/315Nm
kasprzak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-04-09, 13:19   #3
aircraft
Turysta
 
Avatar aircraft
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Leszno / Poznań
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
wrzesień
2000
PLE powiat leszczyński (Leszno)
Postów: 44
Domyślnie

Witam, byłem w Przeźmierowie z klimą razem z ojcem z jego scenic'iem 2 żeby napełnic. Pojechaliśmy i mówimy, że rok temu była napełniana i zeszło no to koleś napuścił powietrza do układu , nachylił się i mówi " syczy z chłodnicy - do wymiany, jest dziurawa".. Ja się nachylam i nic nie słyszę a on się upiera, że jest dziurawa i słychać jak ucieka powietrze.. No to pytamy się co teraz a on na to: dwie ulice stąd facet ma chłodnice, możecie kupić, wymiana u mnie 150zł i napełnienie też 150.. My niestety (dla niego) tacy głupi nie jesteśmy i coś tam się znamy więc pojechaliśmy do Leszna do kolesia bo tu niedaleko mieszkamy.. Koleś sprawdził szczelność i żadnej nieszczelności nie znalazł, napełnił i klima działa.. Powiedział, że jeżeli jest nieszczelność to jak już jakaś mikrodziurka bo maszyna nic nie wykryła.. Morał z tego taki, że koleś naciągacz i do niego nie jeździć!! Pozdrawiam!
aircraft jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-04-09, 15:10   #4
ptasiekk
Sympatyk
 
Avatar ptasiekk
 
Bartosz
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Legionowo
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
lipiec
2008
WL powiat legionowski (Legionowo)
Postów: 1 304
Domyślnie

Jeden i drugi głupoty chyba ci opowiedział. Skoro w rok uciekł cały czynnik to oznacza że jest nieszczelność i nie jest to żadna mikrodziura
ptasiekk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-04-09, 15:23   #5
aircraft
Turysta
 
Avatar aircraft
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Leszno / Poznań
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
wrzesień
2000
PLE powiat leszczyński (Leszno)
Postów: 44
Domyślnie

Ale tez nie syczy i nie wiadomo co to jest a to, że w rok uciekła to koleś od napełniania mógł coś spaprać.. Wiesz ile kosztuje taka chłodnica którą koleś kazał mi kupić??!! A ten co napełnia ma sprzęt który pokazuje czy jest szczelność..
aircraft jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-04-09, 20:25   #6
ptasiekk
Sympatyk
 
Avatar ptasiekk
 
Bartosz
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Legionowo
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
lipiec
2008
WL powiat legionowski (Legionowo)
Postów: 1 304
Domyślnie

Ja nie twierdzę że chłodnica jest walnięta. Tak jak napisałem jeden i drugi głupot na opowiadał.

Cytat:
Napisał aircraft
napełniania mógł coś spaprać..
Bardzo, ale to bardzo mało prawdopodobne.

A czy sprawdzał szczelność na włączonym silniku i klimatyzacji
ptasiekk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-04-09, 02:29   #7
Artur83
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Mazowieckie
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał ptasiekk
Jeden i drugi głupoty chyba ci opowiedział. Skoro w rok uciekł cały czynnik to oznacza że jest nieszczelność i nie jest to żadna mikrodziura
Ja miałem podobnie u siebie w poprzednim aucie, w sezon uciekał mi cały czynnik, ale nieszczelność była tak mała, że nie można było jej zlokalizować. Klima chodziła dobrze przez sezon letni, jakieś cztery miechy, później słabła i po zimie już się nie załączała. Darowałem sobie, bo perspektywa wymiany wszystkiego po kolei mnie przerażała. Nabijałem klimę co sezon, koszt 150 zł i miałem spokój.
Artur83 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-04-09, 18:40   #8
Krisol
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Wolsztyn, wlkp
Postów: 37
Domyślnie

Jak już ktoś pisał, przy małych nieszczelnościach wprowadza się do układu czynnik z dodatkiem (chyba fluorescencyjnym) i po kilkunastu dniach jeżdżenia wychodzi, gdzie jest wyciek. To nie zawsze musi być duża dziura...
Krisol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-04-09, 12:22   #9
Pabloos
Sympatyk
 
Avatar Pabloos
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2009
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 938
Domyślnie

Cytat:
Napisał Krisol
Jak już ktoś pisał, przy małych nieszczelnościach wprowadza się do układu czynnik z dodatkiem (chyba fluorescencyjnym) i po kilkunastu dniach jeżdżenia wychodzi, gdzie jest wyciek. To nie zawsze musi być duża dziura...
W tych bardziej fachowych warsztacikach "leją" czynnik z default`u , co jest naprawdę dobrym rozwiązaniem , przez pół roku może być ok i nagle z dnia na dzień jest lipa a wtedy nie ma zadnego gdybania ani problemu z namierzeniem nieszczelności
__________________

http://www.walkofftheearth.com/
Pabloos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-05-09, 15:00   #10
Mr_Hide
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Poznań
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 69
Garaż
Domyślnie KLIMA w Poznaniu - jakiś sprawdzone namiary...?

WItam.
Odświeżę wątek, bo właśnie kupiłem Foczkę i funduję jej "pakiet startowy" w tym klimę i rozrząd.
Klima chodzi i chłodzi, ale przejrzeć, wymienić filtr, ewentualnie uzupełnić nie zaszkodzi...

Jeśli ktoś mógłby podać jakieś namiary na SPRAWDZONY serwis zajmujący się klimą, stawiam PIFKO!
I z góry dziękuję!

Pozdrawiam @ll !

P.S. Kiedyś bywałem w Shell Serwis (teraz to jakoś inaczej nazywa) na Os.Rusa i widziałem, ze sporo ludzi tam przeglądy klimy robiło. Może ktoś sprawdzał organoleptycznie?
Mr_Hide jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-05-09, 13:37   #11
kasprzak
Turysta
 
Paweł
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Poznań
Inny
kombi
listopad
2007
PO Poznań
Postów: 962
Garaż
Domyślnie

http://thermocars.pl albo http://autoklimatyzacja.pl.tl
__________________
Pozdrawiam!
Focus MKII 3D 1.6TDCi @140.5KM/315Nm
kasprzak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-05-09, 09:19   #12
Mr_Hide
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Poznań
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 69
Garaż
Domyślnie Dzięki, Kolego Kasprzak :)

"Autoklimatyzacja" wg cennika wydaje się tańsza od "Thermo Cars". Czy wiesz coś więcej o jakości obsługi i rzetelności?

Aha, ile mniej więcej kosztuje filtr kabinowy do focusa (klima ręczna) ?
Mr_Hide jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-05-09, 10:51   #13
kasprzak
Turysta
 
Paweł
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Poznań
Inny
kombi
listopad
2007
PO Poznań
Postów: 962
Garaż
Domyślnie

W Thermo Cars auta od ojca z firmy były przeglądnięte. Było wszystko ok.
W tym drugim tylko słyszałem, dlatego podałem. Najlepiej zapytaj jak to robią, czy odciągają stary czynnik i nabijają nowy, czy dobijają? Najlepiej jakby robili to pierwsze.

Za kabinowy węglowy zapłaciłem u siebie ok 35zł ? Coś w tym rodzaju.
Filtr wymienisz sam na podszybiu - opis jest na forum, a szkoda płacić, nawet kosztem paru groszy.
__________________
Pozdrawiam!
Focus MKII 3D 1.6TDCi @140.5KM/315Nm
kasprzak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-05-09, 16:25   #14
huascar
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: sie tu wzialem?
Postów: 2
Domyślnie

Panowie (I Panie),

Zacznę od początku - gdyby "syczalo" oznaczaloby to ogromną dziurę i klima pochodzilaby godzine, nawet krocej. Po czym sprezarka zatarlaby sie na smierc.
Czynnik chlodniczy R134a ma temperature zmiany stanu skopienia ~-23stp C i gdy styka sie z otoczeniem - zalozmy 15 stp C - natychmiast paruje.
Sprezarka zatarlaby sie poniewaz czynnik przenosi olej , a to rownoznaczne ze smarowaniem calego ukladu, bez czynnika wszystko pada. Owszem , ze wedruje tylko ~10% oleju w calym ukladzie, reszta pracuje chociazby w sprezarce, lecz i tak istnieje wielkie prawdopodobienstwo zatarcia.
Nastepnie - stacje serwisowe sprawdzaja nieszczelnosc w bardzo prosty sposob , robia proznie w ukladzie , wylaczaja pompe prozniowa i odczekuja jakis przedzial czasowy kontrolujac cisnienie a konkretnie obecnosc proznii.
Bardzo czesto zdaza sie ze puszcza oring pod sprezarka (w zaleznosci od modelu roznie umiejscowiony) co niestety stanowi problem diagnostyczny dla takiej maszyny - maszyna tworzac proznie zasysa oring i ten wowczas trzyma elegancko, dopiero po napelnieniu delikatnie ulatnia sie freaon.
Na koniec , do ukladu mozna dodac czynnik UV. Nie trzeba wcale jezdzic dlugo - wystarczy odpalic klime aby popracowala z 10minut - az wymiesza sie wszystko w ukladzie. Nastepnie sprawdzic wszystko w ultrafiolecie .
Prosze rowniez pamietac o tym ze podczas normalnego uzytkowania ubytek czynnika w skali rocznej to okolo 10-15%
Straszna panike ludzie sieja ...
huascar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-06-09, 13:11   #15
wally1976
Turysta
 
Avatar wally1976
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Świecie
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
wrzesień
2008
CB Bydgoszcz
Postów: 23
Garaż
Domyślnie

witam

We wrześniu 2008 kupiłem focusa z salonu i za parę miesięcy czeka mnie przegląd auta. Czy tam też (w ASO) sprawdzą mi klimatyzację, odgrzybią i wymienią płyn? Drugie pytanko - co kiedy należy wymieniać płyn i odgrzybiać? Co rok? Czy zależy to od przebiegu? Dodam, że przez te 8 miesięcy przejechałem foką 5.000km :P

pozdrawiam, Wally
wally1976 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-06-09, 20:13   #16
Krisol
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Wolsztyn, wlkp
Postów: 37
Domyślnie Akcja serwisowa - klimatyzacja w ASO - do 31.07.2009r

Akcja serwisowa
Krisol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u