Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 29-05-09, 21:29   #1
seaman
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Skąd: kraków
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 35
Domyślnie 1) ZASIĘG WG KOMPA A ZASIĘG REALNY, 2) WODA W AUCIE

Witam,

1) gdy wskazowka poziomu paliwa pokazuje juz absolutne zero (dolna granica kreski), komputer wyświetla, ze mozna jeszcze przejechac około 100 km (spokojna, rowna jazda na trasie, 100 km/h).
Komputer ustawilem tak, ze minimalnie zawyza spalanie, wiec wydawaloby sie, ze realnie mozna przejechac jeszcze wiecej.
Czy mozna ufac wskazaniu komputera?
Czy komus zdarzylo sie, ze zabraklo paliwa mimo ze komp pokazywal co innego?
W jakim wowczas polozeniu znajdowal sie wskaznik poziomu paliwa? Duzo ponizej zera?
Wiadomo, ze diesel musi zostawic jakas rezerwe paliwa i nie da sie "wyjezdzic" calego baku. Czy uwzglednia to komputer?

2) odkad zamienilem dywaniki szmaciane na gumowe, zauwazylem, ze w czasie deszczu pojawia sie kaluza po stronie pasazera. Podczas jazdy w czasie ulewy jest sucho i nic nie kapie. Rowniez sahara przy wlaczonej dlugo klimie i pozniej tez nic nie kapie do wnętrza. Dzieje sie to dopiero podczas postoju w deszczu. Kapie z okolic dolnego nawiewu.
Czy mechanik mogl uszkodzic lub rozszczelnic podszybie podczas wymiany filtra przeciwpylkowego?
W jakim czasie mozna usunac usterke i czy jest z tym duzo roboty?
Na jaki mniej wiecej koszt trzeba sie nastawic (poza ASO)?

Pozdrawiam
seaman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-05-09, 21:32   #2
KP
Administrator
 
Avatar KP
 
KP
Zarejestrowany: Jun 2005
Inny
Postów: 2 753
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał seaman
2) odkad zamienilem dywaniki szmaciane na gumowe, zauwazylem, ze w czasie deszczu pojawia sie kaluza po stronie pasazera. Podczas jazdy w czasie ulewy jest sucho i nic nie kapie. Rowniez sahara przy wlaczonej dlugo klimie i pozniej tez nic nie kapie do wnętrza. Dzieje sie to dopiero podczas postoju w deszczu. Kapie z okolic dolnego nawiewu.
Czy mechanik mogl uszkodzic lub rozszczelnic podszybie podczas wymiany filtra przeciwpylkowego?
W jakim czasie mozna usunac usterke i czy jest z tym duzo roboty?
Na jaki mniej wiecej koszt trzeba sie nastawic (poza ASO)?
oj było o tym na forumie było
__________________
Crash with a Volvo is extremely safe, if you're sitting in a Saab!
KP jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-05-09, 21:57   #3
lobuzek
Turysta
 
Avatar lobuzek
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Skąd: Tarnów
Ford Focus C-Max
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2004
Postów: 384
Domyślnie

Co do wody w samochodzie wszystko było, w pierwszej kolejności winne jest podszybie, ale mały suplement. Sporo z forumowiczów coś dłubało w swoich samochodach, zmieniało sprzęt car audio, itp. Do grupy maniaków car audio należę i ja, więc sporo było dłubania w Foce, między innymi wiele razy rozkręcane były drzwi w celu wygłuszenia, zmiany głośników. Przy okazji nie została założona ta folia (masa?) - trudno to określić, która fabrycznie znajduje się pod boczkiem drzwi, przylegając do blachy. Okazuje się, iż jest ona niezbędna z punktu ochrony przez wilgocią - w tej chwili w drzwiach mam mokro, woda zamiast ściekać otworami odpływowymi na dół po stronie pasażera na skutek braku tej folii przedostaje się pod progiem i uszczelką do wnętrza auta. Efektem tego jest kałuża po stronie pasażera, jedynym sposobem jest ponowne naklejenie tej folii, bo ona właśnie blokuje możliwość wypływania wody do środka, niejako kierując ją w dół do otworów odpływowych. W tej chwili folię zamówiłem, ma przyjść, zobaczymy co będzie dalej. Tak czy inaczej radzę przy poszukiwaniach wilgoci odkręcić kilka śrubek z mocowania drzwi i sprawdzić czy w środku jest wilgotno, jeśli tak, to problem jest ten co opisałem. Akurat ma lać przez kilka dni, więc nie będzie problemów ze sprawdzeniem.
lobuzek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-05-09, 22:31   #4
seaman
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Skąd: kraków
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 35
Domyślnie

To nie o drzwi chodzi. Woda kapie z okolic dolnego nawiewu.
Czy przy wymianie filtra kabiny mozna cos uszkodzic? Wydaje mi sie, ze od tego momentu pojawia sie woda, ale pewnosci nie mam, bo wczesniej mialem dywaniki szmaciane.
seaman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-05-09, 22:42   #5
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Zacznę od końca, wystarczyło chwilkę poszukać i byłbyś na 100% pewien że to kratka podszybia jest źle założona i temu masz wodę pod nogami kierowcy.

A na pierwsze Twoje pytanie, to raczej nie szukałbym odpowiedzi przy Twoim silniku . Przypadkiem coś się stanie i pociągnie powietrze i masz niezły bałagan. Niestety przy silnikach na ropę lepiej tego nie sprawdzać i planować tak trasę żeby nie zbliżać się do czerwonego pola na wskaźniku ilości paliwa. I chyba żadnej rezerwy komputer nie zostawia ciągnie dopóki ma co.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-05-09, 10:29   #6
ashapola
Turysta
 
Avatar ashapola
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Łódź
Postów: 127
Domyślnie

Co prawda mam nowe auto ale ja "ufam" swojemu komputerowi (na razie). Ostatnio tankowałem gdy komp migał mi przy 60km do końca .... Na stacji wlałem 49,5 litra do baku..
__________________
ashapola jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-05-09, 13:07   #7
Artur83
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Mazowieckie
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 643
Domyślnie

Najłatwiej jest się przekonać tankując pod korek kiedy komp pokazuje jakąś tam odległość do teoretycznego końca benzyny i tyle, czysta matematyka, myślę, że każdy komp/samochód ma trochę inaczej. U siebie mam tak, że jak mi komp pokazuje 40 km do końca to jestem w stanie wlać tylko około 43 litów paliwa, a bak mam na 53 czyli na spokojnie jeszcze 100 km bym zrobił, a na upartego pewnie i ze 140, pytanie tylko po co??
Artur83 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
zasięg kilometrow paliwa w zbiorniku zenwalk Elektryka, audio i alarmy 2 09-09-08 12:46
Maly zasieg pilota Kris_ek Elektryka, audio i alarmy 29 27-09-07 07:02
Znikajacy zasieg. moon Elektryka, audio i alarmy 22 26-07-05 11:17

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u