Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 14-11-05, 17:58   #1
tomekj
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Wrocław
Postów: 2
Domyślnie Przygasanie świateł

Witam

W aucie pojawił się problem przygasanie świateł, zrówno długich jak i krótkich, dzisje sie to w róznych odstępach czasu, a czas trwania jest także różny, czy ktoś może miał podobny problem, lub wie w jaki sposób to usunąc ?

Dzieki za info
tomekj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-11-05, 18:13   #2
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

ja miałem coś podobnego w mondeo. po ruszeniu przygasały na moment, podczas hamowania tak samo. okazało się, że to wadliwy moduł ABS... nie naprawiałem, sprzedałem auto z tym felerem...
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-11-05, 18:23   #3
driver
Turysta
 
Avatar driver
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Foczkowo:)
Postów: 974
Domyślnie

Czyli jeśli to byłby moduł to albo Siakiś Pan Henio nożycoręki z mniejszym cennikiem albo pasożyty z Aso Ci zostawają.
__________________


Troszkę Alpine, 2 kilo Rainbow'a doprawione U-dimnesion + skrzynia z kolejnym U-dimnesion i cała foczka w Dynamicie
driver jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-11-05, 20:19   #4
4tun
Turysta
 
Avatar 4tun
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Ropienka Górna
Postów: 473
Domyślnie

chyba, że dzieje Ci się to przy włączaniu innych odbiorników prądu ( np. światła stopu, klima, ogrzewanie szyb) tj. podobno normalne w focusach.
__________________
Nr czi Members Club SS


„Nigdy nie wstąpię do klubu, który chciałby mnie na członka" Gaucho Marx
4tun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-11-05, 22:15   #5
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

Cytat:
chyba, że dzieje Ci się to przy włączaniu innych odbiorników prądu ( np. światła stopu, klima, ogrzewanie szyb) tj. podobno normalne w focusach.
zgadza się, ale częściowo. U mnie w foce wyraźnie przygasają światła przy włączeniu ogrzewania przedniej szyby. Trochę mniej przy włączeniu tylnej. W innych przypadkach nie zaobserwowałem...

[ Dodano: Pon 14 Lis, 2005 ]
Cytat:
Czyli jeśli to byłby moduł to albo Siakiś Pan Henio nożycoręki z mniejszym cennikiem albo pasożyty z Aso Ci zostawają.
albo wyhaczyć moduł ABS na allegro czy szrocie i pojechać na wymianę do ASO...

Ale ja nie ręczę że to to. W moim Mondku przez kilka miesiecy się bujałem między różnymi elektrykami, żeby wykryli to dziwne przygasanie świateł. Działo się to tylko jednorazowo od razu po ruszeniu do przodu na jedynce oraz podczas gwałtownego hamowania, kiedy powinien włączyć się ABS. Właśnie wtedy (jak nadeszła zima i było ślisko) się skapowałem, że to ma związek duży z wadliwym działaniem ABSu. No i rzeczywiście - okazało się, że jest walnięty moduł ABS - jedyne 4000 zł do mondeo 1996 w ASO. Można było jednak taki kupić jako używkę za 500 zł, więc paniki w razie co nie ma.
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-11-07, 22:11   #6
KasTom
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Radocza
Postów: 12
Domyślnie Mam to samo

Właśnie zaobserwowałem to samo. Widoczne przygaśnięcie przy włączeniu ogrzewania przedniej szyby. Zwalnia też wtedy minimalnie wentylator. Ciekawe ?? Mam nadzieje że to w miare normalne.
KasTom jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-11-07, 17:59   #7
drof
Turysta
 
Avatar drof
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: Śląsk
Ford Focus I FL
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
Postów: 205
Domyślnie

Cytat:
Napisał KasTom
Widoczne przygaśnięcie przy włączeniu ogrzewania przedniej szyby
KasTom, nie masz się czym przejmować. To zupełnie normalne zjawisko
__________________
Skrzypiące koło dłużej wiezie

drof jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-11-07, 18:02   #8
tonyli
Turysta
 
Avatar tonyli
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Skąd: Gliwice
Ford Focus I
HB 3D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 38
Domyślnie Przygasanie świateł - dosyć dziwna usterka

Korzystając z tematu chciałbym się podłączyć i zapytać, wczoraj zauważyłem prze podczas jazdy światła przednie raz się rozjaśniają a raz ściemniają jest to bardzo dobrze widoczne na nieoświetlonej drodze pomyślałem że to żarówka jednak po dłuższej obserwacji zauważyłem że ściemnają i rozjaśniają sie również zegary, kontrolki (te które aktualnie świecą) lampka oświetlenia kabiny a także światła tylne. Zmierzyłem napięcie na aku przy włączonym samochodzie wczoraj było 14,8 - 14,9 V dzisiaj 13,3 - 13,5 V. Czym jest spowodowana taka sytuacja może ktoś miał podobny problem.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam
tonyli jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-11-07, 07:44   #9
Muggsy
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar Muggsy
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Bielsko-Biała 4 Life
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
2008
Postów: 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał KasTom
Mam nadzieje że to w miare normalne.
no chyba, że samochód zacznie chodzić jak traktor

pozytaj tu: http://forum.focusklubpolska.pl/viewtopic.php?t=22524
__________________
Comply or die.
Muggsy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-12-07, 13:48   #10
Bartkowóz
Turysta
 
Avatar Bartkowóz
 
Zarejestrowany: May 2007
Skąd: Wawa
Postów: 17
Domyślnie ja też nic nie mogę z tym zrobić

U mnie to samo. Wymieniłem najpierw silniczek krokowy bo obroty falowały, potem coś i poszło i głowice + cewki wyminiłem, Chce sobie nowe podświetlane tarcze zamontować w środku ale mam obawy że będzie mi podświtlanie tablicy też przygasało. Wychodząc temu na przecie udałem się do serwisu boscha w wawie koło modlińskiej. I co? Teraz kolej na zawór ODMA i te gumowe rureczki do kolektora ssącego co idą - według zaleceń - też wymieniłem. Fachowcy powiedzieli mi że to ostatnie na pewno załatwi sprawę. No i bańka. To znowu nie to, przy hamowaniu na skrzyżowaniu, lub po tym jak samochód się rozgrzeje porządnie mam te wahania (bardzo małe) obrotów ale przy tym jak spadają delikatnie przygasają świtełka. Tym razem, po wymianie tego zaworku myślałem że to już koniec zabawy. A panowie stwierdzili że to jeszcze może być wina błędnie działającego alternatora lub urządzeń z nim zwiazanych. Ja już nie wiem co robić! Pomóżcie bo nie chce do boscha wracać bo to ździercy i oszukańcy, do aso też nie pojadę, silniczek krokowy wymienili mi zeby wymienić a stary jeszcze dobrze działał kolejny rok. Nie znam sie, nic nie wiem...ale już mnie to wkurza.....
__________________
Lustereczko powiedź przecie że moja foka najszybsza na świecie...
Bartkowóz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-12-07, 14:26   #11
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie Re: Przygasanie świateł - dosyć dziwna usterka

Cytat:
Napisał tonyli
Korzystając z tematu chciałbym się podłączyć i zapytać, wczoraj zauważyłem prze podczas jazdy światła przednie raz się rozjaśniają a raz ściemniają jest to bardzo dobrze widoczne na nieoświetlonej drodze pomyślałem że to żarówka jednak po dłuższej obserwacji zauważyłem że ściemnają i rozjaśniają sie również zegary, kontrolki (te które aktualnie świecą) lampka oświetlenia kabiny a także światła tylne. Zmierzyłem napięcie na aku przy włączonym samochodzie wczoraj było 14,8 - 14,9 V dzisiaj 13,3 - 13,5 V. Czym jest spowodowana taka sytuacja może ktoś miał podobny problem.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam
Najprawdopodobniej będzie to regulator napięcia w alternatorze. Zaczyna ci siadać i raz ładuje, raz nie. Miałem taki przypadek w innym aucie a że ojciec mechanik to od razu wiedział co sprawdzać jak mi aku padł
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-12-07, 14:57   #12
Bartkowóz
Turysta
 
Avatar Bartkowóz
 
Zarejestrowany: May 2007
Skąd: Wawa
Postów: 17
Domyślnie

no kurcze, właśnie się tego obawiam, czy to coś z tego będzie? sklep forda

Tak wogóle to polecam ten adresik. Właśnie zamówiłem sobie pare oryginalnych fordowskich części do mojej foki. Filtr oleju, powietrza, kabiny + 6l oleju. I z dostawą 218 zł na jutro będę miał w domu. Tu 5l oleju 99zł a w fordzie w sklepie jak pójdziecie 170zł....i tak na wszystkim.
__________________
Lustereczko powiedź przecie że moja foka najszybsza na świecie...
Bartkowóz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-12-07, 10:50   #13
Lisek81
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Radomsko
Postów: 10
Domyślnie

Witam może trochę nie na temat ale u mnie jak przygasały światła to wina leżała na przetartej izolacji kabelka wychodzącego od alternatora niby nic takiego zrobiłem w 15min (oczywiście za doradztwem klubowiczów), bo byłem u elektryka i chciał mi wymienić cały alternator a to tylko kabelek pozdrawiam. (czasami zapalała mi się lampka od ładowania już się nie zapala)
__________________
Lisek. pozdro!
Lisek81 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-01-08, 12:29   #14
KasTom
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Radocza
Postów: 12
Domyślnie Mnie pomogło

Ostatnio przy wizycie w warsztacie związanej z problemami z silnikiem kazałem sprawdzić ładowanie. Okazało się że alternator prąd a i owszem podaje ale tylko do momentu pojawienia się większego obciążenia. Gdy takie wystąpi głupieje i nie ładuje.
Winny okazał się regulator napięcia.
Teraz światełka prawie w ogóle nie przygasają przy włączeniu wszystkiego w co Foczka jest wyposażona ( przede wszystkim grzana przednia szybka ). Nie zaświeca się też przy rozruchu kontrolka ABSu co przedtem się czasem zdarzało.
Pozdrawiam.
KasTom jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-01-08, 19:13   #15
Emf
Turysta
 
Avatar Emf
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: Piotrków Tryb.
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
październik
1999
EP Piotrków Trybunalski
Postów: 550
Domyślnie

Cytat:
Napisał 4tun
chyba, że dzieje Ci się to przy włączaniu innych odbiorników prądu ( np. światła stopu, klima, ogrzewanie szyb) tj. podobno normalne w focusach.
No właśnie jak ja nacisnę stop, przy włączonym tylko radiu, to też mi faują światła ale tylko przez kilka sekund.
Później to samo jak puszczę pedał.
Błagam nie mówcie, że to altek (czytałem o regulatorze) bo w poprzednim aucie średnio kilka razy w roku pierniczyło mi się coś w altku
Emf jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-02-08, 11:40   #16
Bartkowóz
Turysta
 
Avatar Bartkowóz
 
Zarejestrowany: May 2007
Skąd: Wawa
Postów: 17
Domyślnie

To co radzicie panowie? KasTom i grzybekbgi napisali że to regulator.
To co? Wymienic ten regulator napięcia? Ile coś takiego kosztuje właściwie. Tutaj mam takie coś ale nie wiem na co tu lukac i co wybrac, a moze wy gdzies to zamawialiście na necie to dajcie namiary... Dzięki...
__________________
Lustereczko powiedź przecie że moja foka najszybsza na świecie...
Bartkowóz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-02-08, 11:57   #17
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

Zanim weźmiesz się za wymianę sprawdź go bo może znowu wyrzucisz $$$ na marne chociaż skoro wymieniłeś już tyle gratów to mało prawdopodobne. Podłącz miernik do AKU na włączonym silniku. Jak ładuje powinien pokazywać >14V, a jeżeli jest <14V to bierz się za alternator. Sam regulator to mały wydatek więc można zaryzykować, chyba że masz Magneti Marelli
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-02-08, 22:15   #18
KasTom
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Radocza
Postów: 12
Domyślnie POPIERAM

Lepiej DWA RAZY SPRAWDZIĆ niż raz coś wymienić niepotrzebnie
KasTom jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Przygasanie świateł M.A.G. Elektryka, audio i alarmy 9 07-11-08 19:36
Nierówne obroty silnika, przygasanie. kulawy Silnik i skrzynia 2 11-04-06 21:35
obroty a przygasanie świateł paulo Silnik i skrzynia 1 10-04-06 09:42
Światełko Maciek09 Elektryka, audio i alarmy 3 17-03-06 20:41
Przygasanie świateł i pasek rozrządu Lenek Inne techniczne 9 02-02-05 14:31

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u