Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Szkody, Naprawy, Porównania

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 22-12-11, 02:53   #1
RaJo8
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar RaJo8
 
Rafał
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Zawiercie
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
kwiecień
1999
SZA powiat zawierciański (Zawiercie)
Postów: 743
Garaż
Domyślnie "Poważny" atak pierwszej zimy - stłuczka

Co prawda na dzisiejsze doznanie już patrze z uśmiechem, to jednak pozwole się podzielić. Jest się początkującym kierowcem, prawko się zrobiło w tym roku, no ale do rzeczy. We wsi Zawiercie nawet w drugiej połowie grudnia tak "poważny" atak zimy może zaskoczyć drogowców, jade drogą którą znam na pamięć do domu, po autentycznie żywym lodzie, zero przyczepności, trzymam odległość i muskam podłoże mając ze 30km/h, zbliżamy się do skrzyżowania, jestem za Seicentem ze 100m widze że jedzie tam gdzie ja, migacz w lewo, hamuje no to i ja zaczynam najpierw hamować silnikiem, że nie mam ABS'u to czując że jest fajnie ratuje się pulsacyjnie i nic, no kurna nic... zaje*iste uczucie jak wiesz że za chwile będziesz dosłownie w d* i nic nie możesz zrobić, ewentualnie masz do wyboru albo czołówke, albo wysoki krawężnik. Zdąrzyłem przeprosić Foczke za to co się za chwile stanie i JE*UT! Uszkodzenia zerowe, babka jeździ ręką po czarnym zwykłym zderzaku który z reguły jest pancerny i znalazła 2 głębokie 3cm ryski które bym musiał zrobić to bym chyba lakier zostawił, no ale i tak moja wina to co się będe kłócił i tak chce mi dzwonić na policje, ciśnienie z nóg po hamowaniu rozchodzi się po organiźmie i sięga 220, nie da się z nią dogadać, po telefonie mąż jej doradza to samo, policjant powiedział że co ma sobie robić problem i mi, bo tylko mandat bym dostał i pare pkt-ów, skoro przyznaje się i jestem ugodowy, a kompletnie nic się nie stało pożyczył wesołych świąt i nara. Spisaliśmy papiór, ale jednak chyba doszła do wniosku że nic nie dadzą jej z TU za 2 ryski i zaproponowała dogadanie się, zobaczymy jak sprawa się potoczy, ale uważam że jak mi zaśpiewa 150-200 i więcej to te zniżki do stracenia nie są tyle warte.
RaJo8 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-12-11, 06:10   #2
Eko
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar Eko
 
Kamil
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: WWL
Inny
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
grudzień
2007
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 709
Garaż
Domyślnie

Jakie auto upolowałeś? Średnio lakierowanie zderzaka to koszt 300-400zł czasami więcej. Ale i da się za mniej
__________________
Jeepać ekologię
Eko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-12-11, 07:57   #3
XymoX
Gaduła
 
Avatar XymoX
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Wawka - Grochoof - Witolin
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 615
Domyślnie

Cytat:
Napisał Eko Zobacz post
Jakie auto upolowałeś?
przeca napisał, że Seicento
__________________
XymoX http://www.clanofxymox.com/

Był Focus a jest AUDI A4 B6 kombi 1.9 130KM
XymoX jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-12-11, 08:53   #4
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

dobrze ze wszystko ok ale:

1. na 100m to i na lodzie powinienes sie ze 30kmh zatrzymac pare razy (co jakbys mial na drodze lezacego czlowieka?)
2. brak ABSu w takiej sytuacji w ogole nie powinien Ci przeszkadzac - na lodzie nie hamuje sie pulsacyjnie a bardzo delikatnie wyczuwajac granice blokowania kol
3. kup lepsze opony

4*. w yarisia mojej mamy ktos lekko wjechal, nawet pekniecia w zderzaku nie bylo widac, nic nie mowila - po paru miesiacach zobaczylem ze cos nie tak i skonczylo sie na naprawie (bylo oswiadczenie kolesia na szczescie) na ponad 6tys. i robieniu calej podlogi z tylu


PS. jak sie dogadacie to ogarnij oswiadczenie na pismie ze przyjmuje te xxx zł jako zadoscuczynienie za wszystkie szkody widoczne i niewidoczne, jakie mogles zrobic...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-12-11, 09:17   #5
Atlis
Gynekolog amator
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar Atlis
 
Dezyderiusz Jąder
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Śmiecin
Ford Focus III
sedan
1.6 EcoBoost 150 KM manual
kwiecień
2011
ZKL powiat kołobrzeski (Kołobrzeg)
Postów: 4 015
Garaż
Domyślnie

na lodzie z gorki mozesz sie nie zatrzymac nawet na 500m

wazne, ze nic sie nie stalo. ja staram sie takie rzeczy (drobne, innych nawet nie mialem) zawsze rozliczac z ubiezpieczenia, znizki, nie znizki. babce dasz 2-3 stowy ze swojej kieszeni i ona sobie kupi buty, bo dwie rysy naprawiac nie bedzie - zaloze sie. a tak bedzie musiala sie pofatygowac do ubezpieczalni i jej auto naprawia. a moze tez odpusci i nie stracisz nic... no i z doswiadczenia - nie kazda ubezpieczalnia z automata zabiera znizek - jezeli bedzie szkoda pare groszy, to nie bedzie cie to kosztowalo nic nawet jak babka szkode zglosi.
__________________
Friendship. Unity. Community. Kindness. Youth. Optimism. Understanding.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny.
Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem,
iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Atlis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-12-11, 10:10   #6
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Atlis Zobacz post
z gorki
znasz to miejsce czy tak sobie rozwijasz dyskusje? jakby potrzeba bylo 500m na zahamowanie zdrowym autem na zdrowych oponach z 30kmh to w zime mielibysmy zakaz ruchu pojazdow
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-12-11, 10:16   #7
Atlis
Gynekolog amator
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar Atlis
 
Dezyderiusz Jąder
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Śmiecin
Ford Focus III
sedan
1.6 EcoBoost 150 KM manual
kwiecień
2011
ZKL powiat kołobrzeski (Kołobrzeg)
Postów: 4 015
Garaż
Domyślnie

nie znam misiek pewnie tak jak ty nie znasz - to tylko reakcja na te twoje 100m i trzykrotne zahamowanie z 30km/h na lodzie miniona zime jechalem KA na prostej drodze +/-20km/h, zahamowalem, pod sniegiem byl lod, dojechalem do samochodu przedemna - moze z 15m i go puknelem. na szczescie jedynym uszkodzeniem byla peknieta ramka tablicy rejestracyjnej na KA i jej odcisk w brudnym zderzaku Audi A4...
__________________
Friendship. Unity. Community. Kindness. Youth. Optimism. Understanding.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny.
Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem,
iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Atlis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-12-11, 10:26   #8
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

mniejsza o wiekszosc - w zime na sliskim zachowuje sie duzy, duzy odstep - a jak juz wiesz ze dajesz po lodzie i zbliza sie skrzyzowanie to tym bardziej
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-12-11, 10:37   #9
Atlis
Gynekolog amator
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar Atlis
 
Dezyderiusz Jąder
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Śmiecin
Ford Focus III
sedan
1.6 EcoBoost 150 KM manual
kwiecień
2011
ZKL powiat kołobrzeski (Kołobrzeg)
Postów: 4 015
Garaż
Domyślnie

Misiek, ja nie mam prawko od wczoraj... ale dzieki za rade.

Szczecin, Krolowej Korony Polskiej, jechalem z Ksiedza Piotra Wawrzyniaka (skret wprawo do Korony). Kolejka byla do Wojska Polskiego, puknelem goscia pare metrow za Unizeto. Lodu wydac nie bylo a z przyczepnoscia problem nie byl nawet na zakrecie... To taki opis bys wiedzial o co chodzi, sprawdz w Google Maps... Tam nawet nie bylo jak jechac szybko.
__________________
Friendship. Unity. Community. Kindness. Youth. Optimism. Understanding.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny.
Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem,
iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Atlis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-12-11, 10:44   #10
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Atlis - dlaczego uwazasz ze ja pisze o Tobie - jest kolega, swieze prawko, malo skilla jak widac i on akurat nie wiedzial...

a Twoja sytuacja jest inna - Ciebie lod zaskoczyl - RaJo jechal po szklance z pelna swiadomoscia
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-12-11, 10:57   #11
Atlis
Gynekolog amator
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar Atlis
 
Dezyderiusz Jąder
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Śmiecin
Ford Focus III
sedan
1.6 EcoBoost 150 KM manual
kwiecień
2011
ZKL powiat kołobrzeski (Kołobrzeg)
Postów: 4 015
Garaż
Domyślnie

w takim razie przepraszam i sie pod twoj wpis podpisuje
__________________
Friendship. Unity. Community. Kindness. Youth. Optimism. Understanding.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny.
Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem,
iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Atlis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-12-11, 12:41   #12
RaJo8
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar RaJo8
 
Rafał
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Zawiercie
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
kwiecień
1999
SZA powiat zawierciański (Zawiercie)
Postów: 743
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT Zobacz post
dobrze ze wszystko ok ale:

1. na 100m to i na lodzie powinienes sie ze 30kmh zatrzymac pare razy (co jakbys mial na drodze lezacego czlowieka?)
2. brak ABSu w takiej sytuacji w ogole nie powinien Ci przeszkadzac - na lodzie nie hamuje sie pulsacyjnie a bardzo delikatnie wyczuwajac granice blokowania kol
3. kup lepsze opony

4*. w yarisia mojej mamy ktos lekko wjechal, nawet pekniecia w zderzaku nie bylo widac, nic nie mowila - po paru miesiacach zobaczylem ze cos nie tak i skonczylo sie na naprawie (bylo oswiadczenie kolesia na szczescie) na ponad 6tys. i robieniu calej podlogi z tylu


PS. jak sie dogadacie to ogarnij oswiadczenie na pismie ze przyjmuje te xxx zł jako zadoscuczynienie za wszystkie szkody widoczne i niewidoczne, jakie mogles zrobic...
Opony na lodzie to tylko z kolcem mogą Ci zagwarantować pewność Są zimówki troszke lepsze i troszke gorsze, ale na żadnych lepiej nie polegać podobnie jak na ABS'ach itp. Wejdźmy na lodowisko w butach zimowych choćby były najdroższe i najlepsze, da rade ustać, jakoś powoli przejść kawałek ale prawdopodobieństwo że sie wypierdzielimy jest mimo wszystko spore, prawda? Uważam że na opony nie ma co zwalać, ani nie jade na łysych letnich, ani samochód nie zostawia 4 śladów
Oświadczenie rzecz jasna ma mi podpisać, o ile się dogadamy
Nie ma co gdybać, żebym to jeszcze tego odstępu nie zachował albo zasuwał tam nie zważając na nawierzchnie... z górki nie było, jak napisałem pierwsza zima (mało skillsa jak to Misiek ładnie ująłeś) i błędy są normalną rzeczą, się żyje dalej i trza jeździć tylko ograniczyć powyższe sytuacje do zera

Ostatnio edytowane przez RaJo8 ; 22-12-11 o 12:46
RaJo8 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-12-11, 12:47   #13
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał RaJo8 Zobacz post
Opony na lodzie to tylko z kolcem mogą Ci zagwarantować pewność
na kolcach tez nie ma zupelnej pewnosci - ale jak masz dobre gumy to tym lepiej popracuj nad hamowaniem w jakims bezpiecznym miejscu
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-12-11, 13:01   #14
RaJo8
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar RaJo8
 
Rafał
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Zawiercie
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
kwiecień
1999
SZA powiat zawierciański (Zawiercie)
Postów: 743
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT Zobacz post
na kolcach tez nie ma zupelnej pewnosci - ale jak masz dobre gumy to tym lepiej popracuj nad hamowaniem w jakims bezpiecznym miejscu
Gumy mam jakie mam, Continentale, 3 sezon mają teraz i wolałbym właśnie poćwiczyć niż szukać winnych w rzeczach martwych, bo realia drogowe jakie mamy były, są i będą takie same bywa gorzej przytaczając kolege który ze 2 tygodnie temu rano, ślisko, ratując się przed gościem wyprzedzającym rowerzyste przybrał pobocza i jak poczuł że go ściąga to po hamulcach, koła zblokowało, 2 piruety i rów. Nic się nie stało Fabia tylko się uwaliła błotem i go wyciągnąć nie mógł nikt tak się wbił, ale od razu sobie gość lepiej radzi po tym prawda jest taka że nic nie uczą, tylko byle by egzamin zdać w wielkim stresie, a uczyć się musisz na drogach, głównie podczas pierwszej zimy
RaJo8 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-12-11, 13:26   #15
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

no coz, stad nazwa "kurs na prawo jazdy" a nie "kurs prowadzenia samochodu"
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-12-11, 14:17   #16
Oskar
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Oskar
 
Marcin
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Ford Focus C-Max
HB 5D
1.8 Duratec 120KM manual
2004
WW..A Warszawa Rembertów
Postów: 1 520
Domyślnie

Misiek a od kiedy to na lodzie ma znaczenie czy dobrej klasy zimówka czy toroche gorszej ??

To i tak i tak nie ma zmiłuj jak przegniesz z predkoscia nic nie zrobisz .
Ty jakos przed takśówka nie wyhamowałes
__________________
"Mam, tak samo jak Ty, miasto moje a w nim..."

"Poznasz kiedy głupi żartuje ?..."
Oskar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-12-11, 14:28   #17
WLBN
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Małopolska/Podkarpacie
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2001
RKR powiat krośnieński (Krosno)
Postów: 209
Garaż
Domyślnie

Opony oponami, technika jazdy techniką jazdy. Się kiedyś chłopak nauczy! Ważne, żeby babie pieniędzy nie dawał. Napisać oświadczenie i koniec tematu. Po coś to OC jest. W Zawierciu nawet świeży kierowca za pojemność 1400 nie powinien płacić więcej niż 1000 zł na rok, więc te 10% w przyszłym roku to i tak mniej niż się baba domaga.
WLBN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-12-11, 17:49   #18
RaJo8
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar RaJo8
 
Rafał
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Zawiercie
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
kwiecień
1999
SZA powiat zawierciański (Zawiercie)
Postów: 743
Garaż
Domyślnie

Po sprawie właśnie wróciłem, zaproponowałem kwotę jaką uważałem za stosowną, małżonek pani z Seicenta mi zaczął sypać cenami serwisowymi, chcieli 250zł, no to idzie z ubezpieczenia i tyle. Jest zapisane na oświadczeniu że w wyniku kolizji uszkodzenia to rysy na zderzaku w tym i tym miejscu i tyle. Zniżki które moge stracić to ok. 80zł
RaJo8 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-12-11, 18:00   #19
Atlis
Gynekolog amator
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar Atlis
 
Dezyderiusz Jąder
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Śmiecin
Ford Focus III
sedan
1.6 EcoBoost 150 KM manual
kwiecień
2011
ZKL powiat kołobrzeski (Kołobrzeg)
Postów: 4 015
Garaż
Domyślnie

no i slusznie...
__________________
Friendship. Unity. Community. Kindness. Youth. Optimism. Understanding.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny.
Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem,
iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Atlis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-12-11, 17:10   #20
ares
Turysta
 
Avatar ares
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Ford Focus II ST
HB 3D
2.5 DuratecST 225KM manual
2007
Postów: 63
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT Zobacz post
na kolcach tez nie ma zupelnej pewnosci - ale jak masz dobre gumy to tym lepiej popracuj nad hamowaniem w jakims bezpiecznym miejscu
to chyba kolego nie wiesz co to sa kolce do opon
ostatnio mialem okazje smigac na kolcu przez odcinek lesny pelen zakretow ponad 120km/h po lodzie na, ktorym nie szlo kroku zrobic w butach zimowych
Zimowy trening Krzysztofa Hołowczyca - YouTube - o tak holek smiga starym GTkiem treningowka a nie topowa rajdowka na lodzie na kolcu


co nie zmienia faktu, ze na lod na drodze nie ma cwaniakow a im szersza opona tym gorzej
__________________
Była Impreza jest Focus
Custom exhaust 3" DP -> 2,75"
Custom Cold Air Intake
Custom big FMIC

Ostatnio edytowane przez ares ; 26-12-11 o 17:13
ares jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-12-11, 19:22   #21
DejaVu
Sympatyk
 
Avatar DejaVu
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Grupa Radom
Ford Focus II RS
HB 3D
2.5 DuratecRS 305KM manual
2010
Postów: 3 978
Garaż
Domyślnie

ee ogniem to tu sypie holek http://www.youtube.com/watch?NR=1&fe...&v=8_66trLNQ60
__________________
RS MK2 - (370KM 557Nm - by Heko),
suzuki GSR600 outlander TSS VIS RADOM
CNC 2000x1500x350 + 4 oś obrotowa fi 200x2000
CNC 2850x1500x400 + 4 oś obrotowa fi 300x3000
DejaVu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-12-11, 22:36   #22
andrety
Turysta
 
Avatar andrety
 
Arek
Zarejestrowany: Nov 2010
Skąd: Myszków
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
listopad
1999
Postów: 263
Domyślnie

Chlopak sie nauczy prowadzic i bedzie wszystko ok, juz nie jeden na super oponach z doswiadczeniem kilku letnim i muchami w nosie pokazal klase, a pozniej wymowki bo nie zauwazyl bo cos tam bla bla, ja jezdze 12 lat i dopiero w tym roku pierwszy raz wjechalem babce w du...ke, i co tam dostala 100-wke i git
andrety jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-12-11, 14:39   #23
ht11
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Wielkopolska
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 75KM manual
2000
Postów: 206
Garaż
Domyślnie

jak zabiora 10% zniżek to chyba nikomu korona z głowy nie spadnie. w końcu właśnie po to jest ubezpieczenie żeby to ono pokrywało szkody a nie jeszcze dokładać do tego interesu
__________________
ht11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-12-11, 17:01   #24
gatuso_18
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar gatuso_18
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: z miasta
Ford Focus III
HB 5D
1.6 EcoBoost 182KM manual
czerwiec
1998
TK Kielce
Postów: 850
Domyślnie

Cytat:
Napisał ares Zobacz post
to chyba kolego nie wiesz co to sa kolce do opon
ostatnio mialem okazje smigac na kolcu przez odcinek lesny pelen zakretow ponad 120km/h po lodzie na, ktorym nie szlo kroku zrobic w butach zimowych
Zimowy trening Krzysztofa Hołowczyca - YouTube - o tak holek smiga starym GTkiem treningowka a nie topowa rajdowka na lodzie na kolcu


co nie zmienia faktu, ze na lod na drodze nie ma cwaniakow a im szersza opona tym gorzej
Jak jest lodowisko to nic nie zrobimy. Ja pare dni temu chciałem foka brata nawrócić na recznym, szklanka na drodze, reczny i nic. Jak tylko skreciłem koła auto obrało swój tor i lecialo prosto w mur. Pełny gaz i dalej nic, więc redukcja biegów, hamulec na wyprostowanych kołach i reczniak. Auto zatrzymało się samo. Miałem ze 30 km/h. Jak jest lodowisko to nic nie zrobi się z samochodem. Kolega mogł to przewidzieć i hamować o wiele wczesniej. Ja gdy tylko widze ze auto nie ma trakcji jade powoli z odstepem. Szkoda czasu, nerwów jak komus w dupe wjade. Raz jeden gość mi wymusił to uciekalem. Teraz mowie nie ma sensu. Wymusi to pojdzie dzwon i tyle. Nie bede myslał za dziecki który zrobiły prawko i szpanuja samochodem rodziców jadac w 5. Dostanie strzała w przód i bedzie miał nauczke do konca zycia ( a foka braciaka i tak jest do wymiany na MKII to tylko motywacja wzrosnie )
__________________

gatuso_18 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-12-11, 17:14   #25
M4rc1n
Turysta
 
Avatar M4rc1n
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Ford Focus II FL
HB 5D
2010
Postów: 245
Domyślnie

Cytat:
Napisał gatuso_18 Zobacz post
nawrócić
nie żebym się czepiał ale mi dawno temu na kursie prawka mówili że nawraca to tylko ksiądz
M4rc1n jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-12-11, 20:30   #26
RaJo8
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar RaJo8
 
Rafał
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Zawiercie
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
kwiecień
1999
SZA powiat zawierciański (Zawiercie)
Postów: 743
Garaż
Domyślnie

Pany pełen spokuj sytuacja była jaka była, stworzyły ją warunki atmosferyczne, nie moja nieuwaga czy głupota, ogólnie ciężka do opanowania, a że to moja pierwsza zima no to tymbardziej i tyle, nie będe się powtarzał jak było bo opisałem to już myśle że dość szczegółowo, nie róbmy z igieł wideł.
Dzisiaj dzwoniła Pani z PZU, żeby potwierdzić bo dotarło zgłoszenie, ciesze się ze tak to wyszło, ze to idzie z OC, Pani z Seicento wraz z Szanownym Mężem była wyjątkowo nieprzyjemna i pozdrawiam ich serdecznie, niech zrobią sobie szkodę całkowitą z 2 rys na czarnym zderzaku, powodzenia.

A i wam koledzy przy okazji życzę szczęśliwego nowego roku, bezmandatowej, bezkolizyjnej i bezwypadkowej jazdy
RaJo8 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-12-11, 09:01   #27
cimell
Kataryna
 
Avatar cimell
 
Grzegorz
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Wrocław
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 173KM manual
2002
Postów: 4 422
Garaż
Domyślnie

RaJo8 pierwsze koty za ploty, na przyszlosc bedziesz wiedziec jak jechac po takiej nawieszchni. Moja rada, wez poszukaj sobie jakiegos parkingu poczekaj az dobrze przysniezy i pocwicz troche jazde w takich warunkach wyczuj auto i nie mowie tutaj o bezmyslnym zaciaganiu recznego tylko np wjezdzanie w zakret ze zbyt duza predkoscia i proba opanowania auta i kontry.
Co do opon z kolcami to do sceptykow pytanie czy jezdzili na takich oponach w ekstremalnych warunkach? Moge wyrazic swoja opinie i chyba wszystkich skandynawow bo jezdzilem autem z kolcami po kole podbiegunowym i na drodze po ktorej faktycznie nei dalo sie chodzic (jedynie slizgac) autem przejechalem ostroznie ale bez wiekszego uslizgu, a co najwazniejsze pewnie.

Reasumujac trening czyni mistrza wiec powodzenie
cimell jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-12-11, 09:17   #28
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

nikt nie jest sceptyczny do kolcow - ja stwierdzilem tylko fakt ze nawet na oponach drogowych z kolcami mozna sie niemile zaskoczyc i nie mozna grzac jakbys po czarnym jechal...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-12-11, 10:16   #29
cimell
Kataryna
 
Avatar cimell
 
Grzegorz
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Wrocław
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 173KM manual
2002
Postów: 4 422
Garaż
Domyślnie

zgadzam sie w 100% nigdy nie mozna traktowac tych nawieszchni jednakowo. Ja jadac we wrzesniu o godzinie 7 rano wjechalem w bagaznik i to z predkoscia nie przekraczajaca 15km/h bo ruszalem ze skrzyzowania i rozwerzysta wtargnol na jezdnie, auto przedmna zachamowalo a ja juz nie:/ poslizg na rosie... Trzeba byc czujnym i tyle
cimell jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-12-11, 21:54   #30
RaJo8
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar RaJo8
 
Rafał
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Zawiercie
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
kwiecień
1999
SZA powiat zawierciański (Zawiercie)
Postów: 743
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał cimell Zobacz post
wez poszukaj sobie jakiegos parkingu poczekaj az dobrze przysniezy i pocwicz troche jazde w takich warunkach wyczuj auto i nie mowie tutaj o bezmyslnym zaciaganiu recznego tylko np wjezdzanie w zakret ze zbyt duza predkoscia i proba opanowania auta i kontry.
No i to też planuje i czekam z niecierpliwością by sobie zapodać takowe "ćwiczenia" otóż z lodem nie ma jaj.

@cimell takich sytuacji nie brakuje i nie musi być do nich ślisko, wystarczy że gość Ci ruszy i w ostatniej chwili jednak coś go zmusi do nagłego zatrzymania się, tylko dobrze by to się skończyło na kilku k* z ust, a niżeli od razu władowaniem się, no trza być czujnym

Co do kolców to jakim kaskaderem trzeba by być by się na nich niemile zaskoczyć?
RaJo8 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[Ogólne] Jak przygotować Fokę do zimy bieniek_111 Inne techniczne 24 04-11-10 02:56
Chyba pierwszy gotowy do zimy mark_TDDI Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 30 18-10-07 18:39
Apteczka Pierwszej Pomocy setco Inne techniczne 5 04-06-06 23:46

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u