Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 01-11-12, 09:49   #1
szkal90
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2006
Postów: 13
Domyślnie 1.6 TDCi - Duży wyciek oleju

Witam mam problem, wyciekl mi prawie caly olej silnikowy, na bagnecie wskazuje minimum. Wydaje mi sie że wyciekaw gdzies w górnej części silnika, kolo zaworów bo w większości obrzygana olejem jest ta część, zbiornik płynu do chłodnicy i te okolice. Moje pytanie brzmi co to może być. Szczerze mówiąc jestem laikiem w tym temacie, olej wyciekl w przeciągu 2-3 dni. Akurat jak to sie stało samochód komuś pożyczyłem ale mowił że w czasie jazdy nie bylo żadnego objawu, zauważył dopiero plame w garażu jak wyjeżdzał.

Przeglądałem forum i nie znalazłem żadnego tematu o tak szybkim wycieku oleju, jedynie że gdzieś tam są nieszczelności i powoli wycieka.
szkal90 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-11-12, 12:10   #2
DoktorB
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Szczecin
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
listopad
2005
PZL powiat złotowski (Złotów)
Postów: 225
Domyślnie

Niestety radzę nie ignorować tego przez dolanie oleju i dalszą jazdę. Trudno stwierdzić skąd ten wyciek. Trzeba rozebrać i poszukać. Z tej strony jest i uszczelniacz wałka rozrządu i zaślepka w postaci kulki wbitej w kanał olejowy w głowicy. Może być doprowadzenie oleju do turbo i albo całkowite uszkodzenie uszczelniacza w turbo i cały olej leci w kolektor i wycieka w okolicy przepływomierza. Ważne, żeby olej nie zmoczył paska rozrządu. Jeśli tak jest to koniec jazdy. Musisz udać się do mechanika. Ważne, diagnoza musi być jednoznaczna. Nie daj się nabrać na naprawę typu: wszystko przejrzeliśmy, posmarowaliśmy silikonem i powinno być dobrze. Musi być jednoznaczna odpowiedź: pęknięty przewód, lub nieszczelna zaślepka. Sprawny silnik nie powinien cieknąć, może się co najwyżej pocić na uszczelniaczach, nigdy kapać.
DoktorB jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-11-12, 15:01   #3
szkal90
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2006
Postów: 13
Domyślnie

Bylem u mechanika, zajrzal i na pierwszy rzut oka stwierdzil że chyba uszczelka pod zaworami, powiedzial że jutro dokladniej sprawdzi czy to to. I tu moje pytanie, ile moze kosztować taka naprawa, wiadomo uszczelka grosze, ale sama robocizna?
szkal90 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-11-12, 20:13   #4
ffelmer
Turysta
 
Avatar ffelmer
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Skąd: Lubelskie
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
LLE powiat łęczyński (Łęczna)
Postów: 362
Garaż
Domyślnie

ciekawi mnie jak to wygląda mozesz jakieś foto zapodać? czy już za późno? bo skoro mówisz że zbiornik do płynu to skąd tak waliło olejem? moze z korpusu przepustnicy skoro jest blizej a nie z pod zaworów i chce Cię tylko naciagną na zbędne koszty, bo jak bedzie odkręcał pokrywe zaworów to i tak uszczelni korpus ... czyż nie ?
ffelmer jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-11-12, 23:24   #5
szkal90
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2006
Postów: 13
Domyślnie

Wprawdzie samochod oddany juz do warsztatu ale jeszcze nie dzwonil, jutro jak mi sie uda to podskocze i cyknę jakieś foto. Ja szczerze mówiąc sie nie znam.
szkal90 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] 1.8 TDCI Wyciek oleju i płynu chłodniczego stelmach Silnik i skrzynia 45 10-12-16 16:07
[C-MAX] 1.8 TDCi kapka oleju z IC i wyciek z rozrządu? exoryna Silnik i skrzynia 1 01-09-12 11:40
[MK2] 1.6 TDCI Wyciek oleju. fuji74 Silnik i skrzynia 7 16-08-12 21:30
[MK1] 1.8 TDCi - Wyciek oleju (video) szczepi20 Silnik i skrzynia 10 28-03-12 15:28
[MK1] 1.8 TDCI Wyciek Oleju vizarsin Silnik i skrzynia 15 20-10-11 10:53

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u