Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Gaz i zagazowane Foczki

Komunikaty

Gaz i zagazowane Foczki Gaz to zło ale są tacy co z niego korzystają

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 04-12-13, 15:39   #61
mario704
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 585
Domyślnie

Zastanawiam sie czy lewego gdzieś nie bierze ale kurde nie słychać żeby coś świszczało a dolot cały.
mario704 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-12-13, 07:52   #62
stanisław124
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Zdecydowanie polecam wyciągnąć przewód odpowietrzania skrzyni korbowej i go obejrzeć (wystarczy dobre światło i długi śrubokręt aby podważyć).
Ja przy okazji pakietu startowego kupiłem cały zapłon, krokowiec oraz właśnie ten przewód.
Wczoraj go wyciągnąłem i okazało się, że jest pęknięty w dwóch miejscach. Po wymianie na nowy, oryginalny (ok. 80zł.) silnik chodzi jak marzenie.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 06-12-13, 16:15   #63
maciek1987r
Turysta
 
Avatar maciek1987r
 
Maciej
Zarejestrowany: Feb 2012
Skąd: Siedlce
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
styczeń
2000
WS Siedlce
Postów: 277
Domyślnie

Śrubokręt wsadzałeś do wężyka i podważałeś? Bo mój z zewnątrz bardzo ładnie wygląda jak nówka....
maciek1987r jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-12-13, 16:19   #64
mazt
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
BI Białystok
Postów: 118
Domyślnie

Cytat:
Napisał stanisław124 Zobacz post
Zdecydowanie polecam wyciągnąć przewód odpowietrzania skrzyni korbowej i go obejrzeć (wystarczy dobre światło i długi śrubokręt aby podważyć).
Ja przy okazji pakietu startowego kupiłem cały zapłon, krokowiec oraz właśnie ten przewód.
Czy to trudne zadanie? Jak z dostępem do tego przewodu i gdzie mogę go znaleźć pod maską?
mazt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-12-13, 18:35   #65
stanisław124
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Pod kolektorem ssącym. Jak zaświecisz sobie lampką to go zobaczysz.
Mocowany jest na wcisk i dwa końce podważysz od góry i je zsuniesz a trzeci u dołu (z zaworkiem) już pójdzie gładko.
Długi śrubokręt i lekko nim zsuwajcie.

Tak wygląda nowy przewód:

  Odpowiedź z Cytatem
stare 08-12-13, 17:34   #66
mario704
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 585
Domyślnie

wymieniony i przewód i zawór odpowietrzania i to już początkiem roku i nic...to jest problem z jakimś czujnikiem podejrzewam(choć na kompie nie ma błędów) lub lewym powietrzem,ew servem hamulców.....
__________________
Lpg szkodzi tym co go nie mają
mario704 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-12-13, 14:44   #67
mazt
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
BI Białystok
Postów: 118
Domyślnie

Cytat:
Napisał mario704 Zobacz post
wymieniony i przewód i zawór odpowietrzania i to już początkiem roku i nic...to jest problem z jakimś czujnikiem podejrzewam(choć na kompie nie ma błędów) lub lewym powietrzem,ew servem hamulców.....
Tym razem posłucham się Twojej wypowiedzi. Gdybym wcześniej bazował na Twoich doświadczeniach nie kupowałbym silnika krokowego, bo rzeczywiście to nie jego wina. Z moich obserwacji wynika, że jest to problem związany z kablami,przebiciami, nieszczelnością albo z którymś czujnikiem.

Przepustnice czyściłeś ?

Ostatnio edytowane przez mazt ; 10-12-13 o 14:48
mazt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-12-13, 20:00   #68
mario704
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 585
Domyślnie

kable też wymieniłem ,cewke i nic a wszystko dobrych marek -Beru,Sentech także nie jakieś chiniole .Dodatkową masę nawet dołożyłem na alternator i do akumulatora...Dziwna sytuacja że na klimie objaw jest mniejszy lub go całkowicie brak.Gdzieś tu diabli biorą coś w elektryce-albo jakiś przekaźnik albo czujnik. Na dobrą sprawę można z tym jeździć bo auto nie gaśnie na wolnych ale trochę mnie to drażni..

Po prostu wole pisać z góry co nic nie daje a nie jak większość ludzi-oklepane teksty typu "na pewno krokowy","napewno zawory" albo kij wie co jeszcze.Krokowy działa ok z racji tego że to on i komp podbijają te obroty żeby auto nie zgasło. Jeszcze trochę i wywale przepustnice od 2,0 i wsadzę oryginalną z 1,6 i zobaczymy co będzie wtedy, inna sprawa że muszę dogłębnie sprawdzić czy objaw w ogóle nie występuje na PB bo kiedyś było to robione ale po łebkach ..
__________________
Lpg szkodzi tym co go nie mają

Ostatnio edytowane przez mario704 ; 10-12-13 o 20:05
mario704 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-12-13, 22:45   #69
slawek11
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Avatar slawek11
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Inny
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2002
KOL powiat olkuski (Olkusz)
Postów: 3 272
Domyślnie

Sentech .........dobra firma ...rozj......... mnie tym stwierdzeniem mario, tanszych juz chyba kabli nie ma rynku.
slawek11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-12-13, 08:25   #70
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

sentechy w zetecu 1.6 w mondeo miałem do wy*** po 1000 kilometrów
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-12-13, 10:00   #71
stanisław124
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Tym bardziej, że BERU to tak wielki wydatek że masakra
  Odpowiedź z Cytatem
stare 11-12-13, 20:09   #72
mario704
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 585
Domyślnie

kto twierdzi że to wielki wydatek,,,,
Beru to po prostu dobra firma i nie przejechałem się na niej jeszcze a sentechy z racji lpg mam.I nie widzę różnicy na nich nawet między oryginalnymi kablami jakie miałem wcześniej.
Po 2 co do sentechów to jeździły w każdym moim samochodzie na lpg i nie było z nimi nigdy problemu więc albo nie trafiliście albo nie mieliście z nimi w ogóle do czynienia a swoje opinie opieracie na opinii kolegi mojego kolegi i jego znajomego.....zero przebić i Bóg wie czego jeszcze...
Po 3 o wiele tańsze są przewody leader i inne wynalazki...a NGK wcale nie są takie zajebiste jak na ich cenę ...
Jeżeli w tym temacie nie macie nic sensownego i związanego z nim do powiedzenia to się nie udzielajcie bo tu każdy mądry ale nikt nie umie problemu rozwiązać i pomóc innym ,zwłaszcza tym którym auta gasną i dzieją się cuda,a ja przynajmniej usiłuję to zrobić
pozdrawiam
dobranoc...
__________________
Lpg szkodzi tym co go nie mają
mario704 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-12-13, 09:30   #73
mazt
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
BI Białystok
Postów: 118
Domyślnie

Cytat:
Napisał mario704 Zobacz post
bo tu każdy mądry ale nikt nie umie problemu rozwiązać i pomóc innym ,zwłaszcza tym którym auta gasną i dzieją się cuda,a ja przynajmniej usiłuję to zrobić
Racja. Każdy ekspert a z problemem wafluję się już ponad 2 lata. Mechanicy też rozkładają swoje nieudolne łapska.

Nie wiem mario czy u Ciebie jest podobnie. Ja zauważyłem pewną przypadłość. Przy dojeżdżaniu krokowy podbija obroty do 1000/1100 i po zatrzymaniu obroty opadają. Zauważyłem, że jak obroty opadają wolno (zdarza się tak) to nie opadają tak nisko, że zatrzęsie budą, natomiast jak spadają szybko (tak jest zazwyczaj) to wtedy opadają nisko i odczuwam drgania. Oczywiście jak są ostre mrozy zimą, czyli -20 to obroty mam ponad 3 kreskę i jeździ się fantastycznie. Na klimie rzeczywiście jest o wiele lepiej. Pewnie ma to związek z permanentym zwiększeniem obicążenia elektryki, a w konsekwencji komputer podbija wyżej obroty.

Ostatnio edytowane przez mazt ; 13-12-13 o 11:18
mazt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-01-14, 15:57   #74
szymus_k
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1998
Postów: 28
Domyślnie

U mnie jest podobnie - próbowałem wszystkiego co tutaj jest opisane... i nic. Obroty spadają szybko tylko z wyższych obrotów, po gwałtownym wysprzegleniu, przy niższych jest spoko (tak do 2000) - opada wolniej. Może jest to związane z gwałtownym odcięciem mieszanki paliwowo-powietrznej, idąc drogą dedukcji- jeżeli dzieje się to przy benzynie i gazie to paliwo można wykluczyć- zostaje powietrze. A jak powietrze to może gwałtownie za mało go dostaje... może należałoby się przyjrzeć dolotowi zaczynając po prosu od wymiany filtra powietrza a potem przepływka... potestuje u siebie i opiszę co zaobserwowałem. Pozdrawiam
szymus_k jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-01-14, 09:46   #75
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

wymagane jest sprawdzenie ciśnienia po trybie 'cut-off'. Przyrost ciśnienia za reduktorem może doprowadzać do zalewania silnika lub do utrudnionego otwarcia wtryskiwaczy.
Jeśli przyrost jest za duży, przyczyny mogą leżeć w:

- nieszczelnym lub odłączonym przewodzie podciśnienia reduktora z dolotu
- źle wyregulowanych korektach po ciśnieniu
- uszkodzonym reduktorze
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-01-14, 15:33   #76
szymus_k
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1998
Postów: 28
Domyślnie

Na benzynie też?
szymus_k jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-01-14, 16:37   #77
mazt
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
BI Białystok
Postów: 118
Domyślnie

Cieszę się z dużych mrozów (Podlasie), ponieważ w takich temperaturach mam wyższe obroty niż normalnie i jeździ się b.dobrze. Wrócą dodatnie temperatury wróci wkurzający problem z którym jeżdżę 3 lata.
mazt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Duze obroty przy na luzie i przy zmianie biegow focus Silnik i skrzynia 3 15-11-09 09:33
[FFI TDDI] Glosniej chodzi przy wysprzeglaniu meehow Silnik i skrzynia 4 16-05-09 16:40
[FFI] Powietrze przy wysprzeglaniu;-( ??? marco223 Silnik i skrzynia 0 29-12-08 13:42
obroty przy zapalaniu na zimno Bolbou Silnik i skrzynia 10 14-01-08 11:28
Obroty silnika przy zmianie biegów shogoleo Silnik i skrzynia 22 19-10-07 11:53

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u