Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Serwis i gwarancja

Komunikaty

Serwis i gwarancja Relacje z wizyt w ASO i innych serwisach.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 31-08-05, 11:45   #1
Marioosz
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2005
Skąd: Tarnów
Postów: 47
Domyślnie Przegląd foczki w ASO po 90 tyś. km

Mam foczkę 1.6 z 99r. Kupiłem 4 miesiące temu. Poprzedni właściciel serwisował ładnie autko w ASO. Teraz zbliża się 90tyś km. Wg książki ma być przegląd rozszerzony. Co należy zrobić i wymienić żeby mieć podbity rejestr obsługi pojazdu? Wiem że na pewno olej i filtr oleju (jaki najlepiej kupić olej, teraz z tego co pisze po przeglądzie jest Mobil sw50, wcześniej był Mobil 5SW30). Co jeszcze. Czy robiliście tak, żeby kupić sobie samemu wymieniane części a ASO wymieni. MOżna tak. Ja nie mam tyle kasy co poprzedni właściciel, który dawał samochód do przeglądu - oni robili wszystko, wymieniali - ten przychodził płacił ile trzeba. Może lepiej porozglądać się po sklepach i kupić samemu (taniej)? Jak to jest. Może macie doświadczenia. Podpowiedzcie. Żeby wszystko było dobrze, a nie przepłacić.
Marioosz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-05, 11:50   #2
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

no ja ostatnio robiłem przegląd na 60 tys. rozszerzony w moim tdci. we wszystkie filtry zaopatrzyłem się niezależnie w Abscar i oszczędziłem w ten sposób ok. 100 zł. Nie kupiłem tylko sam oleju, bo nie byłem pewien jaki trzeba. Gdybym kupił, oszczędziłbym dalsze kilkadziesiąt do 100 zł. W ASO wszystko wymienili, nie robili problemów.
W ten sposób na pewno nie przepłacisz.
Sprawdź jeszcze jak jest z przeglądami blach na gwarancji - czy były robione i czy są powbijane w Rejestrze. Terminów blach trza pilnować jak oka w głowie...
pozdro i powodzenia!

[ Dodano: Sro 31 Sie, 2005 ]
aha. do benzyny na rozszerzony będziesz potrzebował jeszcze filtr powietrza, filtr kabinowy, filtr paliwa i świece zapłonowe... Co tam jeszcze, to zobacz w rejestrze obługi pojazdu albo w instrukcji, albo na stronach www.
Moje ASO www.bigautohandel.gda.pl podaje u siebie na stronach co wchodzi w zakres rozszerzonego.
Olej bym ci polecał Fordowski pełen syntetyk - nie wiem jakie ma oznaczenie...
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-05, 12:00   #3
falki
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2005
Skąd: Gdynia
Postów: 41
Domyślnie

Gminna mądrość powiada, że po przebiegu ok. 100 tysięcy nie należy przesiadać się na syntetyk. Jestem ciekaw, czy dzisiejsze silniki znoszą to tak samo jak te starszej generacji, ale kolega wymienił po przebiegu o połowę większym i efekt był taki, że silnik się wypłukał ze wszystkich "brudów" i zaczął mu makabrycznie brać olej - w ilościach typu litr-dwa na miesiąc.
__________________
[url=http://www.TickerFactory.com/]

[/url
falki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-05, 12:02   #4
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

o kurde. no może i racja. może faktycznie lepiej nie zmieniać i lać taki jak był, czyli Mobil jakiś tam... skoro już taki był lany...
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-05, 13:05   #5
Nessus
Turysta
 
Avatar Nessus
 
Zarejestrowany: Jun 2005
Skąd: Pruszcz Gdański
Postów: 123
Domyślnie

Przepraszam za mały OT, ale grzehoo serwisuje samochód w tym samym ASO, w którym kupilem samochód.
Grzehoo - jesteś zadowolony z jakości obsługi, podejścia do klienta w autohandlu?
Ja miałem drobny zgrzyt w Bigautohandlu, kiedy instalowalem chlapacze.
Widzialem zza szyby, że instalator robil wszystko, żeby to wydłużyć w czasie.
Czekalem ponad godzine na coś co powinno zająć nie wiecej niż 15 min
Gdyby nie to, że się spieszyłem spowrotem do roboty, bylaby ostra awantura.

Już się boję, co będzie działo przy okazji pierwszego przeglądu po 20tys...
Nessus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-05, 13:15   #6
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

hmm... z nimi tak czasem jest - bywają niemili, wydłużają i naciągają. ale ja mam tam akurat dobry układ - mam zniżki i raczej jestem zadowolony...
największy zgrzyt miałem na samym początku - przy zakupie i odbiorze autka... potem w miarę ok było i jest.
ale oczywiście z racji cen nie wszystko tam robię.
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
4 przegląd foczki driver Serwis i gwarancja 1 15-11-08 14:38
[FFII] Przegląd mojej Foczki po 40.000km Macios Serwis i gwarancja 4 15-12-06 22:27
Przegląd mojej Foczki po 20.000km Macios Serwis i gwarancja 15 15-09-06 09:15
FFI 1,6 98r - przegląd po 75 tys Mimiasz Inne techniczne 4 05-06-06 13:56

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u