Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 14-10-12, 22:36   #91
viader
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2007
Postów: 20
Domyślnie

a jednak...nie wiem jak to się stało tym razem, bo poprzednim nie mogłem chociaż wpisywałem "dwumasa" na kilka sposobów, ale odnalazłem na allegro zestawy do modeli do 2008 r. za ok. 2 k,

Motoryzacja › Części samochodowe › Układ napędowy › Sprzęgła › Kompletne zestawy ---> nazwa modelu...

teraz tylko ustalenie kosztów robocizny...

pzdr,
Wojtek
viader jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-12, 19:44   #92
JohnLenin
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Polska
Ford Focus III
HB 5D
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
2011
Postów: 601
Domyślnie

Super Kolego że znalazłeś co szukałeś, ale co to ma wspólnego z tematem...
JohnLenin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-10-12, 21:40   #93
viader
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2007
Postów: 20
Domyślnie

a no taki, że jeśli ktoś jak w temacie:
[MK2] 1.8 TDCI Stuki ustające po wciśnięciu sprzęgła
ma problemy z dwumasą, to może mu pomóc informacja co ile kosztuje i jak to znaleźć czyż nie? offtop to moim zdaniem nie jest, a rzeczowa informacja...
kolegi post zaś jest kompletnie bezużyteczny, tak jak i mój w tym momencie...
inna sprawa, że wcześniej w temacie pojawiały się kwoty i podobny do mojego wątek...
viader jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-10-12, 18:46   #94
JohnLenin
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Polska
Ford Focus III
HB 5D
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
2011
Postów: 601
Domyślnie

Cytat:
Napisał viader Zobacz post
a no taki, że jeśli ktoś jak w temacie:
[MK2] 1.8 TDCI Stuki ustające po wciśnięciu sprzęgła
ma problemy z dwumasą, to może mu pomóc informacja co ile kosztuje i jak to znaleźć czyż nie? offtop to moim zdaniem nie jest, a rzeczowa informacja...
kolegi post zaś jest kompletnie bezużyteczny, tak jak i mój w tym momencie...
inna sprawa, że wcześniej w temacie pojawiały się kwoty i podobny do mojego wątek...
Dobra, dobra... Szczerze mówiąc, to miałem kilka aut w życiu, ale w żadnym nie było problemu - jak w temacie i nie chodzi tylko o diesla. Widzę że toczy się podobna rozmowa w tym dziale dotycząca FFI 1.8 benzyna http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=60242 i jeśli problemem jest rzeczywiście skrzynia biegów, a nie 2mas, no to ładnie Ford poleciał!
JohnLenin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-10-12, 21:39   #95
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

no tak...ale!!!

ja ma chyba te same skrzynie co wy... 2 samochody po prawie 250kkm, sprzegla i wszystko oryginalne i nie rozbierane i jeszcze nic mi nie halasuje.

Mussicie brac pod uwage ze kolo2masowe moze robic figle nie tylko z silnikiem i odpalaniem ale i z ukladem napedowym, a jezeli cos bylo zmieniane to istnieje jeszcze wieksze prawdopodobienstwo ze ktos cos niestarannie zlozyl, lub ukrzywil walek przy wkladaniu skrzyni.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-01-13, 00:19   #96
kamilp2
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Skąd: Dolny Śląsk
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2005
Postów: 18
Domyślnie

Witam,
długo się ten temat wlecze i trochę powtarzają się zdania i opinie. Napiszę z mojego doświadczenia coś krótko - jedna osoba chyba to wspominała.

- stuki ustają po wciśnięciu sprzęgła (niby dwumas, ale są też inne powody - to samo pojawia się w samochodach BEZ dwumasy!)
- sytuacja PARKOWANIE - podczas ruszania z "1" zdarza się usłyszeć delikatne stuknięcie z okolic silnika. Po wrzuceniu wstecznego i szybszym ruszeniu w tył to samo. i znów wrzucam jedynkę, ruszam, znów stuknięcie.
- gonię autostradą i dojeżdżam do bramek - tłucze się spod maski jak wściekły, wciśnięcie sprzęgła pomaga ale nie tak, jak przy spokojnej jeździe, coś tam czuć i słychać delikatnie nadal. Przy czym za każdym razem to nie jest równe, rytmiczne, tylko tak własnie 3-4 stuki, pauza i znowu...
- brak szarapania budą i innych podobnych objaw do zużytej dwumasy


okazało się zmęczone łożysko oporowe sprzęgła (dwumas swoją drogą powoli się zużywa). z powodu luzu na nim tak klepało i stuki słyszalne podczas parkowania (mieszkam w cichej okolicy). Sprzęgło było dość już zużyte, brało u góry, choć ruszanie płynne z jedynki bez problemów.
Przebieg 176kkm
kamilp2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-01-13, 20:29   #97
JohnLenin
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Polska
Ford Focus III
HB 5D
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
2011
Postów: 601
Domyślnie

Cytat:
Napisał kamilp2 Zobacz post
Witam,
długo się ten temat wlecze i trochę powtarzają się zdania i opinie. Napiszę z mojego doświadczenia coś krótko - jedna osoba chyba to wspominała.

- stuki ustają po wciśnięciu sprzęgła (niby dwumas, ale są też inne powody - to samo pojawia się w samochodach BEZ dwumasy!)
- sytuacja PARKOWANIE - podczas ruszania z "1" zdarza się usłyszeć delikatne stuknięcie z okolic silnika. Po wrzuceniu wstecznego i szybszym ruszeniu w tył to samo. i znów wrzucam jedynkę, ruszam, znów stuknięcie.
- gonię autostradą i dojeżdżam do bramek - tłucze się spod maski jak wściekły, wciśnięcie sprzęgła pomaga ale nie tak, jak przy spokojnej jeździe, coś tam czuć i słychać delikatnie nadal. Przy czym za każdym razem to nie jest równe, rytmiczne, tylko tak własnie 3-4 stuki, pauza i znowu...
- brak szarapania budą i innych podobnych objaw do zużytej dwumasy


okazało się zmęczone łożysko oporowe sprzęgła (dwumas swoją drogą powoli się zużywa). z powodu luzu na nim tak klepało i stuki słyszalne podczas parkowania (mieszkam w cichej okolicy). Sprzęgło było dość już zużyte, brało u góry, choć ruszanie płynne z jedynki bez problemów.
Przebieg 176kkm
Czyli co? wymieniłeś łożysko i pomogło?
JohnLenin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-01-13, 23:20   #98
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

kolega chcial chyba napisac o luznym...lozysku oporowym bo ono moglo tak by sie zachowywac....ale to raczej luzy pomiedzy wysprzeglikiem a walkiem od skrzyni bo samo lozysko niemoglo byc zuzyte poniewaz lozysko -ten wysprzeglik pracuje wowczas gdy wciska sie sprzeglo czyli ze po wcisnieciu sprzegla powinno szymiec jezeli by to lozysko padalo.

Tak sa to wlasnie takie luzy tylko ze jezeli te luzy nie sa glosnie to mozna je olac. Lepiej zrobic przy okazji robienia sprzegla za iles tam kkm.

co innego znowu stukanie w przod i w tyl przy ruszaniu bo to chodzilo o półośki...przypadkowo zostalo zrobione przy wyciaganiu skrzyni dzieki temu ze bylo odkrecane od kola.

ALe to zdanie
""""- gonię autostradą i dojeżdżam do bramek - tłucze się spod maski jak wściekły, wciśnięcie sprzęgła pomaga ale nie tak, jak przy spokojnej jeździe, coś tam czuć i słychać delikatnie nadal. Przy czym za każdym razem to nie jest równe, rytmiczne, tylko tak własnie 3-4 stuki, pauza i znowu...
""""
Mozliwe ze cos jeszcze bylo naprawde uszkodzone ze sprzeglem, lub dwumasem.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 08-01-13 o 23:22
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
koło dwumasowe, skrzynia biegów, sprzęgło


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Wlew paliwa - TDCI - stuki trolmin Inne techniczne 6 06-11-10 09:17
[MK2] 2.0 TDCI DPF utrata mocy po dociśnięciu. reuser Silnik i skrzynia 0 03-11-10 09:04
[FFII] Duży huk przy przypadkowym zgaśnięciu silnika Artur83 Inne techniczne 10 25-09-08 15:48
[FFI] dziwne stuki dławienie i falowanie obrotow w TDCi jkb^^ Silnik i skrzynia 0 13-09-08 18:03
[FFII] Stuki przy puszczaniu sprzęgła jkal Silnik i skrzynia 9 28-07-08 14:29

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u