Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 15-07-08, 09:47   #121
patigol
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar patigol
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Skąd: Kraków
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 84
Domyślnie

Już trochę czasu minęło więc mam pytanie. Które wycieraczki sie sprawdziły? Muszę wymienić w FFII. Przetestowaliście w praktyce różne typy, może coś doradzicie
patigol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-09-08, 08:47   #122
ToMeK.sZ
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2007
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
kombi
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
2007
WN Warszawa Ursynów
Postów: 92
Domyślnie

Na allegro pojawiły się płaskie wycieraczki polskiej firmy Astra 65,90zł za komplet.
http://allegro.pl/item434921254_wyci..._focus_ii.html
Miał ktoś z Was jakieś doświadczenia z tą firmą?

Jest też tańsza odmiana Valeo - Evolution za 89zł:
http://allegro.pl/item429194949_wyci..._focus_ii.html
Co o nich myślicie?
__________________
ToMeK.sZ
ToMeK.sZ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-09-08, 10:56   #123
Vadero
Turysta
 
Avatar Vadero
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Skąd: Katowice
Inny
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
lipiec
2007
SPS powiat pszczyński (Pszczyna)
Postów: 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał patigol
Już trochę czasu minęło więc mam pytanie. Które wycieraczki sie sprawdziły? Muszę wymienić w FFII. Przetestowaliście w praktyce różne typy, może coś doradzicie

Te kupiłem i jestem bardzo zadowolony. o wiele lepiej zbierają, niż te dawane na pierwszy montaż. Tylko musieli dać do nich ten durny wskaźnik zużycia co w katowickich deszczykach po 2 miesiącach jest żółciutki...
__________________
Focus mkII '06 1.6
Vadero jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-09-08, 19:41   #124
patigol
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar patigol
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Skąd: Kraków
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 84
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vadero
Te kupiłem i jestem bardzo zadowolony. o wiele lepiej zbierają, niż te dawane na pierwszy montaż. Tylko musieli dać do nich ten durny wskaźnik zużycia co w katowickich deszczykach po 2 miesiącach jest żółciutki...
Też chyba w końcu kupię takie
patigol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-01-09, 01:16   #125
MaXyM
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Praga
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 417
Domyślnie

czesc
Moze jestem przemeczony ale nigdzie w instrukcji nie znalazlem prawidlowych dlugosci wycieraczek.

Post wyzej jest link do sklepu z fordem w nazwie. tam wycieraczki maja dlugosc 650 i 425.
Natomiast nie znalazlem takich dlugosci w ofercie Valeo (Silencio X-trm).
Najblizsze sa: 650+420 i 650+450. Niby milimetrowe roznice.. ale ktora opcja jest lepsza?

A moze polecacie kupic jakies noname'y 10 razy tansze? zaznacze ze raczej mi zalezy na jakosci, tzn jesli te Valeo sie spisuja b. dobrze to jestem w stanie zaplacic. Ale jesli np. padaja po 3 miesiacach to wole co 3 miesiace kupowac te tansze. Nie chcialbym jednak aby porysowaly mi szyby (a slyszalem ze to mozliwe)

pozdro
MaXyM jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-03-09, 16:17   #126
googie
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Kraków
Postów: 38
Domyślnie

Ja do swojego Focusa II ostatnio kupiłem wycieraczki z tej aukcji i póki co jestem zadowolony, choć zima się skończyła i nie wiem jak działać będą przy brudnym śniegu. Póki co jednak nie smużą i ładnie zbierają deszcz. Dodatkowo kosztują 60zł - najtaniej jak udało mi się znaleźć.
googie jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-04-09, 19:55   #127
de_stal
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: stalowa wola
Postów: 17
Domyślnie

ostatnio kupilem orginalne wycieraczki i szok - pojechalem w trase, non stop padalo, po ok 600km i 3 dniach na nowych wycieraczkach wyladowaly w koszu bo juz tak kiepsko ta dluga zbierala - szkoda tylko 150 zloty ktore wydalem. Teraz kupilem jakies tanie za 45 zloty, zobaczymy ile wytrzymaja.
de_stal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-05-09, 22:33   #128
skylla1
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Poznań
Ford Focus III
HB 5D
1.0 EcoBoost 125 KM manual
styczeń
2015
PO Poznań
Postów: 1 042
Domyślnie

Cytat:
Napisał googie
Ja do swojego Focusa II ostatnio kupiłem wycieraczki z tej aukcji i póki co jestem zadowolony, choć zima się skończyła i nie wiem jak działać będą przy brudnym śniegu. Póki co jednak nie smużą i ładnie zbierają deszcz. Dodatkowo kosztują 60zł - najtaniej jak udało mi się znaleźć.
Też kupiłem te wycieraczki (firma SWF z grupy Valeo za 62 zł komplet na przód) i nowe są naprawdę OK. Zobaczymy jak z trwałością.
Nie mogę nigdzie znaleźć wycieraczki na tył do HB z 2007r (trochę inne ramię niż z początku produkcji). Wymienił może juz ktoś?
skylla1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-06-09, 18:32   #129
kajo
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Poznań
Postów: 2
Domyślnie

Witam!

Nie wiem czy to właściwy temat, ale podobnego na forum nie udało mi się znaleźć. Ostatnio podczas jazdy w ulewie odpadło mi pióro w mojej Foce II (rocznik 2005) i okazało się, że odłamała się część ramienia wycieraczki przez co musiałem kupić nowe ramię jak i pióro. Jednakże mam mały problem z wymianą starego ramienia. Odkręciłem śrubę, która jest pod tą plastikową osłoną, ale ramię za cholerę nie chce zejść. Nie chcę używac za dużej siły bo pewnie uszkodzę silniczek tylnej wycieraczki, ale macie może pomysły jak to zrobić?

PS wlałem już sporo WD40 i też nie pomaga...pomogło tylko na starą śrubę
kajo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-06-09, 20:14   #130
Vadero
Turysta
 
Avatar Vadero
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Skąd: Katowice
Inny
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
lipiec
2007
SPS powiat pszczyński (Pszczyna)
Postów: 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał kajo
Witam!

Nie wiem czy to właściwy temat, ale podobnego na forum nie udało mi się znaleźć. Ostatnio podczas jazdy w ulewie odpadło mi pióro w mojej Foce II (rocznik 2005) i okazało się, że odłamała się część ramienia wycieraczki przez co musiałem kupić nowe ramię jak i pióro. Jednakże mam mały problem z wymianą starego ramienia. Odkręciłem śrubę, która jest pod tą plastikową osłoną, ale ramię za cholerę nie chce zejść. Nie chcę używac za dużej siły bo pewnie uszkodzę silniczek tylnej wycieraczki, ale macie może pomysły jak to zrobić?

PS wlałem już sporo WD40 i też nie pomaga...pomogło tylko na starą śrubę

to jest na wieloklinie - musisz rowno ciągnąć - czyli pod katem prostym- a nie z jednej strony nacisk położyć. zejdzie w koncu - łaski nie robi
__________________
Focus mkII '06 1.6
Vadero jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-06-09, 20:31   #131
kajo
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Poznań
Postów: 2
Domyślnie

Na wieloklinie powiadasz? No dobra idę spróbować jeszcze raz i zobaczymy jakie da to efekty.

No dobra byłem i dupa...boje się, że szyba pęknie mi od tego nacisku? na pewno nic tam dodatkowo nie trzyma? Jakieś pomysły?
kajo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-07-09, 15:10   #132
Bolbou
Turysta
 
Avatar Bolbou
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Bielsko-Biała
Postów: 118
Domyślnie

Cytat:
Napisał skylla1
Cytat:
Napisał googie
Ja do swojego Focusa II ostatnio kupiłem wycieraczki z tej aukcji i póki co jestem zadowolony, choć zima się skończyła i nie wiem jak działać będą przy brudnym śniegu. Póki co jednak nie smużą i ładnie zbierają deszcz. Dodatkowo kosztują 60zł - najtaniej jak udało mi się znaleźć.
Też kupiłem te wycieraczki (firma SWF z grupy Valeo za 62 zł komplet na przód) i nowe są naprawdę OK. Zobaczymy jak z trwałością.
Nie mogę nigdzie znaleźć wycieraczki na tył do HB z 2007r (trochę inne ramię niż z początku produkcji). Wymienił może juz ktoś?
hej
ja niedawno kupiłem na tył całe pióro i pasuje i mocowanie i długość, nie pamiętam firmy ale kupowałem w castoramie, a pewnie w każdej castoramei jest to samo, wiec mają tam takie stoisko z rożnymi piórami wycieraczek, poszukałem odpowiednia długość, niekoniecznie model ale długość, i gotowe, kosztuje to chyba 8 czy 10zł, ale działa, dość fajne zbiera, mocowanie pasuje
polecam
pzdr
__________________
Focus II 1.6 benzyna - 100KM SilverX
115.5 PS/6213rpm, 163.2Nm/3914rpm
Bolbou jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-07-09, 15:31   #133
kleofas
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar kleofas
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: wawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
październik
2004
WPL powiat płocki (Płock)
Postów: 2 425
Domyślnie

miałem tak kiedyś w punto...
wziąłem kawałek blachy 3cmx10cm grubej na 3mm
wyciąłem nacięcie po środku (żeby powstało U)
podłożyłem ramiona U pod wycieraczką i z dwóch stron mocno do góry

może na początek postukaj w ramię wycieraczki młotkiem, żeby wbić je bardziej na ten wieloklin (przez jakąś tulejkę, bo śruba przeszkadza pewnie)
może jednak rdza trzyma
__________________



schemat przyjmowania petentów przez admina:

1. ,
2. admin ma zawsze rację, jeśli uważasz inaczej, to patrz punkt 1
kleofas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFII] Nowe lampy + LED'y Trojan Tuning Optyczny 17 17-03-10 18:46
nowe radio FFII superkolo Inne techniczne 13 06-03-08 11:46
[FFII] Nowe zegary, radio, panel klimy i gałka zmiany biegów keisim Elektryka, audio i alarmy 5 17-04-07 23:18
[FFII] Ludzie co robic!!! Nowe, brzydsze felgi w Platinium! rmichal Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 19 09-01-07 14:49

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u