Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Tuning > Tuning mechaniczny

Komunikaty

Tuning mechaniczny Co zrobić żeby nasze foki lepiej jeździły, lepiej skręcały i w ogóle były fajniejsze... Optyka piętro niżej!!!

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 04-02-05, 12:12   #1
t2_twiggy
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Postów: 11
Domyślnie Zwiekszenie mocy w 1,4L

Mam powazny problem. jakis czas temu kupilem FF z silnikiem 1,4L ;( niestety z1,4 wtedy akurat taki byl mi potrzebny bo jechalem na studia do wawy i potrzebny byl ekonomiczny samochod. teraz przekonalem sie do Fordow bo wczesnij myslalem ze to samochod na rok gora dwa. teraz chce cos z nim zrobic zeby jezdzil a nie sie toczyl bo poz asilnikiem wszystko jest OK tylko te 75Km......... zastanawiam sie teraz nad jakas turbina cos z dolotem, zmiana walkow ale boje sie ze wydam 10 tys i okaze sie ze bede mial 100Km co moglbym uzyskac kupujac nowy silnik 1,6 czyli nijak oplacalna inwestycja w zwiazku z tym proszeo jakas rade co moge zreobic zeby wkoncu"jezdzic" a nie przy wyprzedzaniu zastanawiac sie czy nie lepoiej wysiasc z wozui go popchnac. Powanie mysle na zmiana samego silnika ale boje sie ze kupie jakiegos zloma zatartego moj ma przebieg jakies 35000. Co wy proponujecie, oczywiscie wszystko whodzi w rachube poza rozstaniem sie z foczka

dodam jeszcze tylko ze interesuje mnie znacznie wiecej niz tylko 100Km ale za rozsadna cene. myslalem tak cos kolo 180 tyle ze to juz bedzie raczej bardziej na przyszlosc narazie uzbieralem na optyczna modyfikacje i cos nadobry poczatek na zwiekszenie mocy.
t2_twiggy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-02-05, 12:30   #2
Rabarbar
Turysta
 
Avatar Rabarbar
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 192
Domyślnie

Cytat:
Napisał t2_twiggy
dodam jeszcze tylko ze interesuje mnie znacznie wiecej niz tylko 100Km ale za rozsadna cene. myslalem tak cos kolo 180 tyle ze to juz bedzie raczej bardziej na przyszlosc narazie uzbieralem na optyczna modyfikacje i cos nadobry poczatek na zwiekszenie mocy.
180KM z 1.4 l (czyli ok. 130KM z 1l pojemności) za rozsądną cenę możesz włożyć między bajki Nawet gdyby udało Ci się tego dokonać musiał byś się liczyć za spalaniem 20-30l/100km i skrócona żywotnością silnika do kilku może kilkunastu tysięcy.
Jeżeli chcesz osiągnąc moc ok.180KM bez zmiany samochodu to pozostaje Ci tylko swap na np. ST170. Więcej szczegółów znajdziesz w archiwum.

Jak już zejdziesz na ziemie raczej zastanów się nad zmianą samochodu lub z pogodzeniem się z parametrami samochodu
Rabarbar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-02-05, 12:33   #3
Blue
Klubowicz
 
Avatar Blue
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 1 121
Domyślnie

Faktycznie, jeżeli chcesz rzeczywiście osiągnąć 180KM to chyba raczej pozostanie to w sferze marzeń, ciężko tyle wyciągnąć nawet z 1.6 bez turbiny i wymiany większości elementów... A jaki masz budżet, tj, ile realnie możesz na to wszystko wyłożyć? Zweryfikuj swoje oczekiwania co do mocy, to może jakoś będziemy w stanie Ci pomóc...
__________________
Blue jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-02-05, 12:34   #4
Grant
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Ożarów Maz.
Postów: 17
Domyślnie

...napisałeś tam 180KM ???
przecież ten samochód z 1.4 to będzie jedmorazówka
myślę że jest to czysta abstrakcja, jeżeli niezadowala Cię przyrost
ok.20-30% mocy to szkoda Twoich pieniędzy i nerwów.
Wiem że pewnie nie to Cię interesuje ale pozostaje zmiana tylko
na coś większego - to chyba będzie bardziej racjonalne rozwiązanie.
__________________
Grant 2.0 Trend
Grant jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-02-05, 12:45   #5
t2_twiggy
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Postów: 11
Domyślnie

dlatego napisalem ze powazniemysle tez o silniku, bo nie interesuje mnie wydac10 tys zeby uzyskac 130-140Km a za rok cos odloze i bede chcial wiecej i wtedy okaze sie ze musze zaczac od nowa kupujac nowy silnik
Preciez wiem ze z1,4 to raczej nei da rady wyciagnac choc jak ktos sie uprze to i wyciagnie 200 kwestia wyobrazni i trwalosci. dlatego licze ze ktos cos podpowie moze sam robil
t2_twiggy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-02-05, 12:51   #6
Blue
Klubowicz
 
Avatar Blue
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 1 121
Domyślnie

Cytat:
Napisał t2_twiggy
Preciez wiem ze z1,4 to raczej nei da rady wyciagnac choc jak ktos sie uprze to i wyciagnie 200 kwestia wyobrazni i trwalosci. dlatego licze ze ktos cos podpowie moze sam robil
Gościu z Grecji wyciągnął 210KM z silnika 1.4 (z turbiną). Nie znam kosztów, wiem że wiązało się to z wymianą praktycznie wszystkim elementów seryjnych. Podobno jest to najszybszy Focus 1.4 w Europie... Modyfikacja 1.4 (a nie np. 2.0) wynikała z systemu podatkowego faworyzującego mniejsze silniki.

Tak czy inaczej powodzenia!
__________________
Blue jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-02-05, 12:58   #7
t2_twiggy
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Postów: 11
Domyślnie

masz moze jakis adresstronki gdzie moglbym poczytac o tym wynalazku
t2_twiggy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-02-05, 13:12   #8
Blue
Klubowicz
 
Avatar Blue
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 1 121
Domyślnie

Cytat:
Napisał t2_twiggy
masz moze jakis adresstronki gdzie moglbym poczytac o tym wynalazku
Powinno być opisane gdzieś tam:

http://www.clubfocus.gr/forums/

Nie znam greckiego, więc nawet nie wiem gdzie szukać... Stamtąd napewno pochodzi to zdjęcie:

__________________
Blue jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-02-05, 13:29   #9
Kuba
Turysta
 
Avatar Kuba
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wawa
Postów: 42
Domyślnie

Jeżeli masz 10 tys. do zagospodarowania to chyba lepiej sprzedać tego Focusa co masz, dołożyć te 10 tys. i kupić drugiego z mocniejszym silnikiem. Wyjdzie zapewne taniej i praktyczniej niż kombinowanie np. z przekładaniem silnika.

To taka moja refleksja po przeczytaniu tego wątku Może zbyt pragmatyczna?

Pozdrawiam,
Kuba
Kuba jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-02-05, 13:38   #10
Ślepy
Turysta
 
Avatar Ślepy
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wawa
Postów: 455
Domyślnie

Co do silnika 1,4 i przeróbek...zgadzam się z Kubą
__________________
Syn Nataniel już w domu !
Ślepy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-02-05, 13:49   #11
t2_twiggy
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Postów: 11
Domyślnie

sprawdzalem wczesniej oferty na allegro i jest jeden taki co mnie by krecil http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C110054 drozsadna cena w stosunku do przebiegu. tylko ze ze zmiana jest ten problem ze musi miec homologacje na ciezarowe, poprostu to ma byc TIR ktory jest zarejestrowany na firme takie to debilne w polsce przepisy ze nawet samochodu nie mozna spokojnie "robic". co sadzicie o tej foczce???????
t2_twiggy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-02-05, 13:57   #12
moon
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar moon
 
Michał
Zarejestrowany: Jan 2005
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
wrzesień
2011
Postów: 2 055
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kuba
Jeżeli masz 10 tys. do zagospodarowania to chyba lepiej sprzedać tego Focusa co masz, dołożyć te 10 tys. i kupić drugiego z mocniejszym silnikiem. Wyjdzie zapewne taniej i praktyczniej niż kombinowanie np. z przekładaniem silnika.
Temat swapa byl juz poruszany. Za 10 tys dodatkowo to mozesz sprzedac i kupic z wiekszym silnikiem i do tego nowszy.

Nawizujac jeszcze do pierwszego posta to...
Jakze mylne jest podejscie "mniejszy silnik - mniejsze zuzycie" szczegolnie gdy ktos lubi naciskac ten prawy pedal. Z doswiadczenia wiem ze Sierra 1.6 na trasie W-wa - Gdansk pali wiecej niz 2.0 z tym samym kierowca. Slabszy silnki sie mocniej depcze a wtedy zuzycie rosnie.
moon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-02-05, 13:58   #13
t2_twiggy
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Postów: 11
Domyślnie

jezeli mialbym kupowac to wlasnie chyba tego ze wzgledu na mozliowsci modyfikacji mozna uzyskac ok 20-30Km za grosze "instalujac" tylko chipa no i optycznie nie powiem podoba mi sie, zawsze chcialem miec czarnego a jezdze srebrnym z silnikiem od kosiarki i to elektrycznej. zastanawiam sie ile wyniosla bymnie wymiana focusa(ale fajnie zabrzmialo) ten 34000 a za ile opchne 1,4 2002 r. Moze jest jakis chetny oddam w "szybkie" rece a raczej nogi co by go przy przyspieszaniu dobrze pchaly
t2_twiggy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-02-05, 14:03   #14
t2_twiggy
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Postów: 11
Domyślnie

Cytat:
Napisał moon
Cytat:
Napisał Kuba
Jeżeli masz 10 tys. do zagospodarowania to chyba lepiej sprzedać tego Focusa co masz, dołożyć te 10 tys. i kupić drugiego z mocniejszym silnikiem. Wyjdzie zapewne taniej i praktyczniej niż kombinowanie np. z przekładaniem silnika.
Temat swapa byl juz poruszany. Za 10 tys dodatkowo to mozesz sprzedac i kupic z wiekszym silnikiem i do tego nowszy.

Nawizujac jeszcze do pierwszego posta to...
Jakze mylne jest podejscie "mniejszy silnik - mniejsze zuzycie" szczegolnie gdy ktos lubi naciskac ten prawy pedal. Z doswiadczenia wiem ze Sierra 1.6 na trasie W-wa - Gdansk pali wiecej niz 2.0 z tym samym kierowca. Slabszy silnki sie mocniej depcze a wtedy zuzycie rosnie.
Jesli jezdzisz po miescie ( do czego ten samochod w znacznej mierze przy zakupie mial sluzyc) to faktycznie mniej pali. ale niestety jak wsiadlem do ojca passata 1,8T po chipie z 200 KM i pozjezdzilem przez 2 tyg a pozniej powrot do codziennosci czyli foki to mialem wrazenie ze moj Ogar szybciej przyspiesza. a szpalanie w miescie - 14-16L a jak ja jezdzilem 220Km przejechalem na pelnym baku a foczka ze swoim kosiarkowym silnikiem 8 czyli rozniaca 3krotna
t2_twiggy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-02-05, 14:08   #15
moon
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar moon
 
Michał
Zarejestrowany: Jan 2005
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
wrzesień
2011
Postów: 2 055
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał t2_twiggy
co sadzicie o tej foczce???????
Bita jak 2+2. Jak dobrze zrobiona to pol biedy ale jak kiepsko to nalezy obchodzic z daleka.
Sa dwa rodzaje sciagaczy.
Osoby ktore kupuja w DE uszkodzony samochod zeby sobie zrobic i nim jezdzic.
Robia z zasady pozadnie bo po co jezdzic zlomem. Kupuja samochody delikatnie uszkodzone i wychodzi im taniej niz w Polsce ale bez rewelacji.
Patrz przyklad - ja.
Handlarze.
Kupuja samochdy takie na ktorych najwiecej mozna przyciac czyt. fest rozwalone. Robia oby taniej. Poduszek nie wymieniaja - wkladaja zaslepki. Pozniej puszczaja do ludzi i sciemniaja ze nie bity. I powstaje taki czteroslad....

Moje zdanie jest takie ze jak kupic z DE to albo samemu sprowadzic albo od kogos kto sprowadzil i naprawil by samemu jezdzic.
moon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-02-05, 14:13   #16
t2_twiggy
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Postów: 11
Domyślnie

Cytat:
Napisał moon
Cytat:
Napisał t2_twiggy
co sadzicie o tej foczce???????
Bita jak 2+2. .
jakbym nawet kupowal to mam pod reko dobrego mechanika ktory bez problemu powie czy bita czy nie gosciu zna sie na robocie sam kiedyssciagal z RFN-u i robil porzadnie terazzyje z tego ze naprawia juz sciagniete i "doradza" przy zakupie
t2_twiggy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-02-05, 14:14   #17
moon
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar moon
 
Michał
Zarejestrowany: Jan 2005
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
wrzesień
2011
Postów: 2 055
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał t2_twiggy
Jesli jezdzisz po miescie ( do czego ten samochod w znacznej mierze przy zakupie mial sluzyc) to faktycznie mniej pali. ale niestety jak wsiadlem do ojca passata 1,8T po chipie z 200 KM i pozjezdzilem przez 2 tyg a pozniej powrot do codziennosci czyli foki to mialem wrazenie ze moj Ogar szybciej przyspiesza. a szpalanie w miescie - 14-16L a jak ja jezdzilem 220Km przejechalem na pelnym baku a foczka ze swoim kosiarkowym silnikiem 8 czyli rozniaca 3krotna
I tak i nie...
Wiadomo tunningujesz pali wiecej... Pewnie jak bys jezdzil seryjna 1.8T palil by mniej.
Ja mam silnik 1.6 w automacie i aktualne moje zuzycie wg. kompa to 12,5 l. Skoro Tobie w miescie pali 8 litrow to chyba jezdzisz dosc spokojnie. Czy oby napewno potrzebujesz tej mocy?
moon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-02-05, 14:21   #18
t2_twiggy
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Postów: 11
Domyślnie

Cytat:
Napisał moon
Cytat:
Napisał t2_twiggy
Jesli jezdzisz po miescie ( do czego ten samochod w znacznej mierze przy zakupie mial sluzyc) to faktycznie mniej pali. ale niestety jak wsiadlem do ojca passata 1,8T po chipie z 200 KM i pozjezdzilem przez 2 tyg a pozniej powrot do codziennosci czyli foki to mialem wrazenie ze moj Ogar szybciej przyspiesza. a szpalanie w miescie - 14-16L a jak ja jezdzilem 220Km przejechalem na pelnym baku a foczka ze swoim kosiarkowym silnikiem 8 czyli rozniaca 3krotna
I tak i nie...
Wiadomo tunningujesz pali wiecej... Pewnie jak bys jezdzil seryjna 1.8T palil by mniej.
Ja mam silnik 1.6 w automacie i aktualne moje zuzycie wg. kompa to 12,5 l. Skoro Tobie w miescie pali 8 litrow to chyba jezdzisz dosc spokojnie. Czy oby napewno potrzebujesz tej mocy?
8 jest przy spokojnej jezdzie. a tak mam kolo 10 czasem troche wiecej a najbardziej moc potrzebna jest mi na E7 bo wiadomo jakie mamy drogi itp. itd. a wez wyprzedz takiego long vehicla z 75Km wydaje sie wtedy jakby ciagnal sie w nieskonczonosc;(
t2_twiggy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-02-05, 14:37   #19
moon
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar moon
 
Michał
Zarejestrowany: Jan 2005
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
wrzesień
2011
Postów: 2 055
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał t2_twiggy
8 jest przy spokojnej jezdzie. a tak mam kolo 10 czasem troche wiecej a najbardziej moc potrzebna jest mi na E7 bo wiadomo jakie mamy drogi itp. itd. a wez wyprzedz takiego long vehicla z 75Km wydaje sie wtedy jakby ciagnal sie w nieskonczonosc;(
Ja tam za koninem jak jechalem DE tym ze stopki na sprzedaz to ladnie smigaly TIRy. Co prawda gdyby bylo o kilka konikow wiecej pewnie migaly by jeszcze ladniej. Choc Rover 75 sie zbieral podobnie do mojej 13'sto letniej 72 konnej maszyny Jak sie rozbrykal to leci, gorzej bylo na pustych odcinkach. Kiedy trzeba bylo go rozpedzic....
moon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Zwiększenie Mocy 1.8 TDDI mateusz94 Silnik i skrzynia 1 05-04-09 21:19
zwiększenie mocy w 2.0 FFI Marcinek22 Tuning mechaniczny 32 25-10-08 12:28
Zwiększenie mocy w FF II !! gangsta7 Tuning mechaniczny 1 21-10-08 15:17
Zwiekszenie mocy w 1.6 16V widar Tuning mechaniczny 143 25-04-08 13:38
zwiekszenie mocy Szymkal Tuning mechaniczny 9 23-03-07 14:02

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u