Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 28-02-08, 08:36   #1
Lord Morte
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Skąd: Katowice
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 211
Domyślnie [FFI] LAMPY PRZEDNIE

Hey

Na wstepie zaznaczam, ze przez ostatnie pare dni uzytkownikiem najczesciej uzywajacym opcji SZUKAJ byl Lord Morte Przeczytalem naprawde duzo i chyba wszystko na ten temat.

Nadszedl czas bym wreszcie zakupil przednie lampy do Foki. Jest jednak pare spraw, ktore budza moja watpliwosci, ktorych nie wiem do konca i przyda mi sie Wasze doswiadczenie.
Biore pod uwage dwie opcje:

1. Soczewki
2. Ksenony


1. Soczewki prawdopodobnie z HBM (pomimo tego, ze bardzo sie zrazilem do tej firmy).
2. Ksenony oczywiscie lepiej, jednak nie wiem czy bede mial na nie fundusze, jezeli bede mial, to sprawa rozwiazana, dlatego porozmawiajmy o mniej optymistycznej opcji, czyli o samych soczewkach.

Pierwsza rzecz jakiej sie boje to jakosc swiecenia. Obecnie zrezygnowalem z PHILIPS BLUE VISION przy ktorych stosunek ceny do zywotnosci jest za duzy. Pol rokju i kolejne 100zl w plecy, dlatego tez ostatnio kupilem w REALu zarowki MEGA SHIT POWER XENON FROM SPACE, za ktore zaplacilem 20zl, ktore swieca juz 3 miesiace, ktore swieca lepiej niz philipsy, ktore, przede wszystkim, nie oslepiaja (co potwierdzila moja dziewczyna gdy jechala przede mna << wczesniej philipsy oslepialy>> ). Obecnie foka swieci tak:


Ogladalem fotki gdzie pokazywaliscie jak swieca zwykle soczewki i wydaje mi sie, ze o wiele wiele wiele gorzej niz obecnie u mnie, ale prosilbym o w miare obiektywna opinie ludzi, ktorzy sa juz po doswiadczeniach zmiany zwyklych lamp na soczewki. Po co chce kupic soczewki? Bo zawsze wydawalo mi sie, ze swieca lepiej, lepiej oswietlaja droge no i oczywiscie wygladaja o wiele lepiej niz zwykle lampiony.

Kolejna sprawa, to na co dokladnie zwracac uwage?

Homologacja
Kiedys w GT przeczytalem, ze w Polsce swiatla MUSZA miec homologacje polska, czyli E1. Soczewki z HBM nie posiadaja takiej homologacji, maja natomiast homologacje europejska. Spece z HBM twierdza, ze na tej homologacji mozna jezdzic w Polsce. Jak to jest?

"Rodzaj swiatelek"
Czyli wiem, ze trzeba zwracac uwage na oznaczenia swiatelek, czyli czy przypadkiem nie sa 'angielskie' etc.

Na co jeszcze zwrocic uwage?
Lord Morte jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Jakie przednie lampy tadzio48 Tuning mechaniczny 14 24-11-08 15:22
[FFI] Przednie Lampy bartek1351 Tuning mechaniczny 15 17-03-08 20:28
[FFI] Nowe przednie lampy krystian___ Tuning mechaniczny 24 31-12-07 12:32
Lampy przednie Focus 2000r. empee Inne techniczne 30 23-04-07 19:18
[FFI] Grill i lampy przednie drazek Tuning mechaniczny 22 03-02-07 00:31

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u