Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 17-07-10, 10:32   #61
oZiRiS
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 7
Domyślnie

A odgrzybiałeś ostatnio? Po mojemu padł osuszacz
oZiRiS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-07-10, 14:41   #62
mark_TDDI
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: far far away
Inny
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2012
Postów: 400
Domyślnie

Osuszacz ma za zadanie wyłapać wilgoć z czynnika i z wnętrza układu (gdyby się tam znalazła). Nie ma nic wspólnego z wilgocią na zewnątrz układu. Diagnoza błędna....
mark_TDDI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-07-10, 03:54   #63
artisu
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2001
Postów: 12
Domyślnie

Jeśli jedziecie na klimie i jest mokro na dywaniku pasażera (kapie z parownika) to należy najpierw przeczyścić gumowy wężyk odprowadzający wodę z parownika przez podłogę na zewnątrz samochodu bo na 100% jest zatkany !!!!! Focusa mam od niedawna i nie wiem jeszcze gdzie jest ten wąż ale usuwałem swego czasu taką usterkę w Pumie. Nie wiem czy można coś takiego zrobić w foce od środka (pewnie się da) ale na pewno można od spodu samochodu. Wystarczy namierzyć ten gumowy wąż i udrożnić go czymś giętkim. Dopiero jak jest na 100% udrożniony to można kombinować z uszczelnianiem jeśli nadal będzie ciekło.
artisu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-04-11, 15:59   #64
Rafer
Turysta
 
Avatar Rafer
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 78
Domyślnie

Mam podobny problem otóż pod wykładziną zarówno od strony pasażera jak i kierowcy mam dużo wody przeczytałem to co piszecie sprawdziłem wszystko i nie moge dojść skąd u mnie woda dodam że podszybie mam uszczelnione na maksa więc to nie bedzie przyczyną, jak włączę klimę na maksa chodzi 10 min to nic nie kapie poza samochód ??? co to może być ?? bo już pomału tracę nerwy przez tą fokę
Rafer jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-04-11, 18:02   #65
Lukaszko
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Oława
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2004
DOA powiat oławski (Oława)
Postów: 146
Domyślnie

Też zauważyłem ostatnio po dłuższej jeździe z klimą(i nawiewem na nogi) że u pasażera zebrała się mała strużka wody. Co to może być? Napewno nie cieknie z podszybia bo było sucho i deszcz już dawno mnie nie złapał.
Lukaszko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-04-11, 21:09   #66
Rafer
Turysta
 
Avatar Rafer
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 78
Domyślnie

Dzisiaj byłem w serwisie klimy i stwierdzili że przyczyną wody na pewno nie jest klimatyzacja wszystkie odpływy są drożne więc gdzie szukać przyczyny??
Rafer jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-04-11, 08:13   #67
Adam Getka
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Adam Getka
 
....
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Warszawa
Inny
HB 3D
2.0 Zetec 215KM manual
czerwiec
2001
WE Warszawa Mokotów
Postów: 4 454
Domyślnie

Zapraszam do lektury forum - naprawa podszybia
__________________
DSG Das iSt Gówno
Adam Getka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-04-11, 16:55   #68
mark_TDDI
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: far far away
Inny
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2012
Postów: 400
Domyślnie

To, że odpływ jest drożny, wcale nie oznacza, że to nie klima! U mnie lało sie pod auto (strumieniem) i....do auta i co??? Jak jest wilgotno, a obudowa rozszczelniona, to odpływ nie nadąża i już. Taka badziewka i tyle...Możecie się oszukiwać i wymieniać podszybia, uszczelki, butyle i silikony - ale to raczej problemu nie rozwiąże
mark_TDDI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-12, 06:12   #69
kapsel
Turysta
Grupa: Wrocław
 
Grzegorz
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Wroclaw
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
grudzień
2001
DW Wrocław
Postów: 15
Domyślnie

Drodzy Koledzy,załozyłem osobny temat,ale odp. nie uzyskałem,dlatego wklejam mój problem tutaj,moze pomozecie?W moim F.F. 1,8 BENZ. 2001r.,auto z klimatyzacja manualna. Problem jest taki - ZALANY PRZÓD POD STOPAMI,POTEM PRZERWA JAKIEŚ 30 CM,I ZNÓW MOKRO - BARDZO MOKRO...Podjechałem do mechanika,ten na gorąco stwierdził NAGRZEWNICA,ale nie miał ochoty się za to brać. Pojechałem do drugiego,i mówie NAGRZEWNICA do roboty. Facet dzwoni po 4 godzinach,i mówi że NAGRZEWNICA jest sucha,podszybie też,oczywiscie rozebrał deske. No i pyta sie co robic - czy zrywamy wszystko?! i szukamy,czy...
No własnie Koledzy,co robić,co to może być. Facet czeka na rady ode mnie,a ja nie mam bladego pojęcia co mu powiedziec. Jeszcze 1,nie sprawdzałem czy jest płyn...nie uzywałem klimatyzacji. Do mechanika przejechałem dzis 2-3 km,i znow pokazało sie bajorko we wspomnianych 2 miejscach. Także woda nie lała mi sie np. z rynienek.
Co robić,co robić Koledzy
kapsel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-12, 10:48   #70
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

nie pisz we wszystkich tematach..wystarczy jeden
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-12, 14:33   #71
kapsel
Turysta
Grupa: Wrocław
 
Grzegorz
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Wroclaw
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
grudzień
2001
DW Wrocław
Postów: 15
Domyślnie

Przepraszam,ale jestem lekko podłamany...Stąd "jestem" w kilku tematach. Mój Fokusik nigdy sie poważnie nie zepsuł,zawsze wszędzie go chwale,a tu takie coś. Zaraz jade do mechanika. Oczywiście odezwe sie!
kapsel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-12, 20:20   #72
kapsel
Turysta
Grupa: Wrocław
 
Grzegorz
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Wroclaw
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
grudzień
2001
DW Wrocław
Postów: 15
Domyślnie

A więc tak:
Znajomy mechanik zalozyl z powrotem deske,wziął 250 zł. Auto stało u niego 2 dni. Wyjeżdżam do domu jakieś 4 km,potem umyłem auto,odkurzyłem,i niespodzianka -
miejsca ktore były sporo pozalewane,prawie suche!!! Kiedy pierwszy raz spostrzegłem bajorko,ono cały czas sie powiększało,a teraz GDY NIC NIE ZOSTAŁO ZROBIONE,bajorko schnie. I bądz tu mądry...Czy moze zaglądając na podszybie,wymieniając filtr,coś nie świadomie "naprawiło" mój problem. Coz,wszystkim z calego serca dziękuje za rady,za pomoc.
kapsel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-12, 21:02   #73
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

przeczytaj w tym temacie moj post nr 44
http://www.focusklubpolska.pl/showth...t=32385&page=2
Mokra podłoga pod nogami pasażera

Zwroc uwage co tam napisalem o pochuleniu samochodu!!!

przechyl samochod na lewo czyli podnies podnies prawe przednie kolo i zobacz wtedy czy sie nieleje abys za kilka dni z powrotem nie pisal o tym samym bo chyba tam jest problem skoro nie zostal znaleziony.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-01-12, 16:34   #74
Rafer
Turysta
 
Avatar Rafer
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 78
Domyślnie

Witajcie ponownie mam problem z wodą w kabinie po stronie kierowcy, otóż jak włączę nawiew na szybę to pod wykładziną mam wodę ale jak ustawię nawiew na nogi to po kilku godzinach mam już prawdziwe bagno pod wykładziną. Pomóżcie jak mam sobie poradzić z tym problemem czy już się ktoś z tym spotkał i jak to naprawił.
Rafer jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-06-12, 12:39   #75
Trociu
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 45
Domyślnie

Hej
Podłączę się pod ten temat. Poczytałem kilka wątków, ale wszędzie jest o dużej ilości wody wylewającej się z klimy albo szyb. U mnie jest inaczej - mały wyciek pojawia się chwilę po ruszeniu i w przeciągu 15-20 min znika mi z dywanika gumowego. Dopiero 3 raz do jakiś 2 tygodni to zauważyłem. W tym czasie były robione dwie rzeczy:
- nabicie klimy
- wymiana filtra pyłkowego.

Nie wiążę tego z deszczem, bo samochód garażuje i wyciek jest minimalny dopiero po ruszeniu.




Pierwsze zdjęcie pokazuje mniej więcej miejsce, gdzie pojawiają się krople. Jak widzicie, już jest prawie sucho, a jechałem w sumie jakieś 20 min.

Drugie miejsce pokazuje mniej więcej drogę jaką udało mi się wybadać przebyła woda.

Jakieś pomysły?
Gdyby to była omawiana tutaj nieszczelność, albo zatkany odpływ, przecież lałoby się cały czas...
Trociu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-06-12, 17:26   #76
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

nad nogami pasazera jest oslona-sciagnij ja.

pod oslona pasazera-nog jest obudowa wentylatora nawiewu i w tej obudowie jest mala dziurka.
zaobserwuj czy tam pojawia sie noga.
jesli sie tam pojawia to wyciek jest od strony filtra pylkowego...a jesli nie to od strony klimatyzacji badz nagrzewnicy.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-06-12, 19:02   #77
mark_TDDI
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: far far away
Inny
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2012
Postów: 400
Domyślnie

To jest wyciek z klimatyzacji - niestety....
mark_TDDI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-06-12, 13:13   #78
Trociu
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 45
Domyślnie

Hejka
Dzisiaj rozebrałem i potwierdza się nieszczelność parownika. Na razie na szybko wcisnąłem tam jakąś gumowaną uszczelkę okienną, aby trochę to przytamować. Może doraźnie pomoże.

Zastanawiam się kruca bomba, czy łatać to jak na forum polecano poxiliną/silikonem, czy jednak jechać od razu do warsztatu na całościowe załatwienie sprawy.

Macie może jakieś dobre namiary na zakład, który mi się tym zajmnie we Wrocławiu?

---------- Post dodany o 13:12 ---------- Poprzedni post był z 12:50 ----------

I tak dla potomności - zdjęcie (marne bo marne) miejsca, w którym zlokalizowałem przeciek - zaznaczone owalem.
Uważajcie też na element zaznaczony strzałką - mi się udało to dość łatwo ułamać. Więc teraz mam tam śrubę - mam nadzieję, że jej nie wytelepie za wcześnie.



Pozdr,
Paweł

---------- Post dodany o 13:13 ---------- Poprzedni post był z 13:12 ----------

Jak widać osadu już jest sporo w tamtym miejscu, więc coś mi się wydaje, że woda pojawiała się tam już wcześniej. A może samo dobicie klimy podniosło jej sprawność i spowodowało większą ilość wody w parowniku, przez co więcej jej zaczęło się wydostawać na zewnątrz powodując widoczne dla mnie plamy.
Trociu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-06-12, 16:03   #79
Trociu
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 45
Domyślnie

Póki co zostaję na uszczelnieniu tymczasowym. Dwie szmatki dołożone, aby na dywanik nie kapało. W środę jadę w trasę i mam nadzieję, że się nie utopię. Po powrocie w przyszłym tygodniu rozejrzę się za zakładem i zrobię do porządnie.
Trociu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-07-12, 22:24   #80
Trociu
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 45
Domyślnie

Zrobiłem swój przeciek w obudowie nagrzewnicy w Capser Motors na ul. Pięknej. Namiar od kolegów z Mondeo.

No ale dzisiaj podczas dość mocnej ulewy normalnie mi zalało podłogę pasażera. Więc jeden przeciek usunięty i czas zabrać się za drugi
Trociu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-07-12, 09:07   #81
MATRIX60MW
Kataryna
Grupa: Łódź
 
Marcin
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: KŁOCKO
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2006
ESI powiat sieradzki (Sieradz)
Postów: 4 491
Garaż
Domyślnie

woda na dywaniku pasażera to może być wina podszybia
MATRIX60MW jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-08-12, 15:30   #82
Trociu
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 45
Domyślnie

Tak - czytałem o tym sporo. Ale bardzo często ludzie narzekali na odstające podszybia właśnie od strony pasażera, a u mnie jak się potem przyglądnąłem, to dolega dość ładnie. Bardziej odstaje podszybie po stronie kierowcy.

Przeciekło podczas porządnej górkiej burzy, gdy woda lała się jak z wiadra, więc może woda nie nadążała spływać na boki i podeszła aż pod filtr i potem w dół. Całe szczęście jest dość sucho i już wnętrze wyschło.

Na razie i tak za dużo z tym nie zrobię, bo jestem na wyjeździe. Ale po powrocie pierwszą sprawą będzie "dokręcenie" podszybia, bo dość swobodnie chodzi. I potem będziemy patrzeć jak się zachowuje.
Trociu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-08-12, 17:36   #83
MATRIX60MW
Kataryna
Grupa: Łódź
 
Marcin
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: KŁOCKO
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2006
ESI powiat sieradzki (Sieradz)
Postów: 4 491
Garaż
Domyślnie

jakoś ludzie myją auta z węża ogrodowego i nic im nie przecieka.
MATRIX60MW jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-08-12, 15:19   #84
Trociu
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 45
Domyślnie

Auto po tamtym wydarzeniu przeżyło kilka opadów i już nic do środka nie zaciekało. Więc traktuję to jako incydent.

Nie porównywałbym tego deszczu, który zalał auto do mycia ze szlafua. nie ten kaliber ilości wody na cm2.
Trociu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-08-12, 15:51   #85
MATRIX60MW
Kataryna
Grupa: Łódź
 
Marcin
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: KŁOCKO
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2006
ESI powiat sieradzki (Sieradz)
Postów: 4 491
Garaż
Domyślnie

z węża przecież więcej wody możesz lać niż zdąży napadać podczas ulewy.
MATRIX60MW jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-09-12, 13:33   #86
Trociu
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 45
Domyślnie

No i niestety okazało się, że to podszybie a raczej coś nie tak z samą rynienką znajdującą się na podszybiu.
I to odziwo nie te dwie dziurki po prawej stronie (od środkowej części), bo raz ściągnąłem podszybie tuż po deszczu i wyglądało tak, jakby przelewało się górą przez tą rynienkę i filtr powietrza był mokry wzdłóż.

Zrobiłem tak:
- do tych dziurek dokleiłem wężyk plastikowy kilka cm i spuściłem na dół (moja inwencja)
- zrobiłem daszek nad filtrem (opisane na forach)
- zrobiłem mocowanie podszybia na wkręty (opisane na forach)
- planuję poprawić uszczelnienie podszybia - ale nigdzie nie mogę znaleźć tego "specyfiku" autokit albo podobnego.
Trociu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Naprawa klimy w SWIFT Kraków? Tito54 Szkody, Naprawy, Porównania 0 21-06-09 15:05
[FF I] Szukam warsztatu - naprawa klimy - Kraków tojaryba Szkody, Naprawy, Porównania 2 15-06-08 11:05
Naprawa klimy MaciejM Inne techniczne 0 09-12-07 21:27
[FFII] Woda we wnetrzu! foko Inne techniczne 13 14-02-07 20:11
Zmiany we wnętrzu foki II szy Elektryka, audio i alarmy 4 10-02-07 19:41

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u