Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 09-02-11, 11:11   #1
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie 1.8 TDDI Alternator - Regulator napiecia szczotki

Witam wszystkich
Glowne pytanie-czy ktos wymienial tylko szczotki w regulatorze?

Zaczynaja pojawiac mi sie pierwsze oznaki konczacego sie regulatora-szczotek
Objawy-zaswiecila mi sie kontrolka od ladowania a napiecie ladowania jak zawsze bylo stabilne zaczyna mi skakac w granicach 14,2-14,6 wg kompa pokladowego a miernikiem jeszcze niesprawdzalem bo niemialem czasu no i dopiero kolo soboty bede mial. Ale mysle ze bedzie podobnie bo komputerek zawsze dokladnie pokazywal.
Co prawda juz sobie zamowilem nowy regulator bo to kwestia pewnie dni jak skonczy mi sie ladowanie ale zastanawiam sie czy ktos wymienial tylko szczotki w regulatorze.

Szkoda ze czasu niemialem i niewzialem sobie starego regulatora z drugiego samochodu bo w robocie troche czasu jest i moglbym go posprawdzac a tam skonczyly sie szczotki.
Niewiem tylko czy po skonczeniu sie szczotek pada tez elektronika regulatora
No i niemam go teraz przysobie wiec niemam jak sprawdzic. Dlatego prosze o pomoc jesli ktos to przechodzil..moze nastepnym razem niebede kupowal regulatora za 80+30zl a tylko szczotki za 15zl... bo a o ile pamietam dalo by sie je chyba wymienic.

Dodatkowa informacjia dla zainteresowanych:
Wytrzymalosc oryginalnych regulatorow a mam 2 foki w tym jedna z salonu-nieserwisowana a wszystko sam robilem jak cos sie stalo wiec to sa 100% informacje.
W pierwszym samochodzie regulator padl po okolo 160kkm moze 170kkm ale ten samochod jezdzil po kraju tylko od nowosci.
Druga foka czyli moja sprowadzona -mam ja od 170kkm a teraz ma ponad 210kkm i teraz najwyrazniej sie koncza szczoteczki. Najwyrazniej regulator niebyl niestety wczesniej wymieniony. Wiec spadlo na mnie.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-02-11, 18:46   #2
glowa892
Turysta
 
Avatar glowa892
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 75KM manual
2000
EBE powiat bełchatowski (Bełchatów)
Postów: 97
Garaż
Domyślnie

a u mnie kontrolka ładowania czasem sie zaświeci podczas jazdy wystarczy stanać, zgasić silnik i ponownie odpalići jade dalej. komputer nie pokazał błędów z tym związanych, kiedyś jak mi sie zapaliła pojechałem prosto do elektryka ten zmierzył napiecie i stwierdził ze ok. zauważyłem ze delikatnie wtedy przygasaja światła. i tak jeże
glowa892 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-02-11, 20:11   #3
Gufer
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Inny
HB 3D
2.5 DuratecST 225KM manual
2007
TPI powiat pińczowski (Pińczów)
Postów: 46
Domyślnie

kiedyś bawiłem się w wymianę szczotek , obecnie cały regulator . nie każdy jest rozbieralny .

posprawdzaj kable na drodze alternator akumulator .
Gufer jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-02-11, 11:51   #4
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Akurat mam stary oryginalny przed soba i niebylo by problemu z wymiana szczotek,
Jednak jak go dzisiaj mam przed soba to zastanawiam sie czy to faktycznie szczotka padla w moim starym bo 1 szczotka wyglada dobrze a druga jest ukruszona ale to pewnie przy wyciaganiu.

A z ladowaniem to poki co mialem tak: zapalalem rano samochod jak byl zimny to ladowanie wariowalo ras ladowalo raz nie...po jakims czasie wiadomo kontrolka sie zaswiecala jak tak skakalo napiecie ale jak przejechalem 2-3km to sie uspokajalo i ladowanie ustawialo sie na poziom okolo 13.5 V a aby wrocilo do wartosci 14.3-14.4 to musialem zgasic i od nowa zapalic.
i pozniej bylo ok...tak sie stalo 2 razy mi w ciagu 2 dni ostatnio ale dzisiaj rano np. wszystko bylo ok.
Ale poniewaz jeszcze regulator mi niedoszedl a musialem wczoraj dalej pojechac to przed wyjazdem jeszcze sprawdzilem wtyczke od regulatora, i popsikalem jakims kontaktem do potencjometrow bo akurat to mialem pod reka.
I dziwne ze dzisiaj rano wszystko niby ok..ale napiecie jednak minimalnie sie wacha. 14.2-14.6 chyba jakos tak.
No ciekawe bo wydawalo sie mi ze to szczotki moga byc ale zobaczymy za jakies kilka dni co bedzie...a bede teraz troche jezdzil wiec jesli to beda szczotki to mysle ze szybko sie dowiem Na wszelki wypadek jak mi dojdzie regulator to go bede wozil ze soba
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-02-11, 19:49   #5
MAcius
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Grudziądz
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2007
Postów: 196
Domyślnie

Cytat:
Napisał mjprzem Zobacz post
14.2-14.6 chyba jakos tak
to całkiem przyzwoite napięcie, jestem ciekaw czy to faktycznie wina tej wtyczki, u mnie też jest coś nie tak ale nie mam czasu zajrzeć, ogólnie to nie ma problemu tyle że napięcie waha się w granicach 14,8~15,1V zimą i 14,4~14,8 latem i paradoksalnie im większe obciążenie tym większe napięcie, dopiero przy bardzo dużym obciążeniu jest 13,5~14(klima, światła, dmuchawa i tylna szyba)
MAcius jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-02-11, 20:58   #6
lysy-rob
Turysta
 
Avatar lysy-rob
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: glogow
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
grudzień
2000
DGL powiat głogowski (Głogów)
Postów: 76
Domyślnie

mam podobny problem raz jest ładowanie raz go niema,więc ładuje aku co dwa dni bo nie wiem kiedy się skonczy.na wtorek do elektryka jestem umówiony.dodam że kontrolka zapala się dopiero jak juz aku się konczy więc mało czasu zostaje na dojechanie
__________________
stasiu
lysy-rob jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-02-11, 10:40   #7
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Dzisiaj znowu to samo tylko ze tym razem musialem przejechac 5km zanim sie ustabilizowal i zaczol ladowac. Wyglada to na definitywny problem z skonczonczymi sie szczotkami
ze wzgledu iz dzieje sie to wylocznie jak silnik jest zimny a prawdopodobnie jak szczotki sie rozrzewaja to nieznacznie sie wydlyzaja i zaczynaja masowac lepiej z pierscieniami slizgowymi.
No chyba ze to tylko jakis problem niemasyjacego polaczenia na regulatorze w co jednak bardzo watpie. Niemniej jednak za kilka dni po weekendzie opisze czy to wlasnie szczotki byly tego zachowania przyczyna bo nowy regulator juz dojechal a wiec po dzisiajszym poranku niebede czekal z wymiana.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-02-11, 15:22   #8
elite
69
 
Avatar elite
 
Łukasz
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Wrocław
Inny
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
kwiecień
2000
DW Wrocław
Postów: 400
Domyślnie

U mnie jest ladowanie wedlug kompa 13,9 - 14,1 i wtedy zazwyczaj zapala sie kontrolka. Czasami po redukcji albo jak puszcze gaz ladowanie wskakuje na 15,8-16,0, ale po chwili spada znowu do 14. Regulaor wymienilem, alternator na stole ladowowal podobno normalnie. Masy wszystkie sprawdzone. Nie wiem co to moze byc...
__________________
elite jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-02-11, 09:01   #9
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

A wiec panowie opisze moj problem
Bylo tak w sobote oczywiscie sie zabralem i co sie okazalo
-szczotki na wykonczeniu ale jeszcze dzialaly (211kkm) od nowosci
bylo jeszcze z 2-3mm szczotki ktora mogla by sie zuzyc
Pewnie 30-40kkm do przejechania na tych szczotkach zostalo
-Ale urwala sie blaszka-pekla-przesniedziala ktoras laczy sie z glownym przewodem
zasilania + i to bylo glowna przyczyna zachowania skaczacego napiecia.
Ale generalnie uwagi moje sa takie:
Jesli chodzi o polaczenia masujace regulatora to tak naprawde starsze konstrukcje regulatorow byly bardziej niezawodnie pod tym katem przygotowane.
Wyglada na to jakby producent-Magneti Marelli celowo tak udziwnil regulator
aby ta konstrukcja psuła sie sama z siebie po ilus tam latach.
Poprostu bardzo delikatne polaczenia masujace na regulatorze sprawiaja iz staja sie one punktem zawodnym -delikatne srubeczki wykonane ze stali ocynkowanej a nie nierdzewnej
ktore powinny w tym przypadku byc uzyte sprawiaja ze polaczenia potrafia sniedziec i sie utleniac.

Bo jesli cos jest nietak z ladowaniem to zazwyczaj sa to albo szczotki z tym ze szczotki sie szybko koncza...a druga sprawa to polaczenia przewodow. Elektronika regulatorow jest chyba w miare niezawodna.
Zamiescilbym fotki jakie to wszystko jest delikatne ale niewiem jak sie je wstawia.

Warto zwrocic byloby uwage na pierscienie slizgowe alternatora-u mnie jeden pierscionek sie dosyc znacznie zuzyl z racji tej ze ta szczotka sie zrobila delikatnie stozkowa. oczywiscie nic z tym niezrobilem bo niebylem na taka ewentualnosc przygotowany, ale nastepnym razem jesli mialbym cos robic przy tym alternatorze to koniecznie nalezaloby sie zaopatrzec w nowy komutator. Wiec to taka uwaga dla innych co maja przebiegi ponad 250kkm

Kolego elite-Zmierz napiecie pomiedzy przewodem + na alternatorze a + na akumulatorze.
O ile dobrze pamietam pod obciazeniem na swiatlach i ogrzewaniu niepowinno byc roznicy chyba wiekszej jak 0.5V
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-02-11, 15:11   #10
ert4
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 170
Domyślnie

U mnie podczas jazdy zapala się kontrolka ładowania i gaśnie. Raz się pali raz nie.
Byłem u elektryka i okazało się, że napięcie jest za duże. Co to może być?
Do wymiany szczotki?
ert4 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-02-11, 16:48   #11
Amazon
Turysta
Grupa: Łódź
 
Avatar Amazon
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Radomsko
Inny
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
październik
2003
ERA powiat radomszczański (Radomsko)
Postów: 333
Garaż
Domyślnie

ert4 regulator do wymiany
Amazon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-02-11, 17:11   #12
ert4
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 170
Domyślnie

I jakie to mogą być mniej więcej koszty?
ert4 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-02-11, 18:48   #13
Amazon
Turysta
Grupa: Łódź
 
Avatar Amazon
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Radomsko
Inny
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
październik
2003
ERA powiat radomszczański (Radomsko)
Postów: 333
Garaż
Domyślnie

tu masz:
http://allegro.pl/regulator-napiecia...421267758.html
Amazon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-02-11, 08:50   #14
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

ja kupilem za 80zl + przesylka ze szczecina chyba gosciu byl-najtaniej i tez oryginal
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-03-11, 20:09   #15
arti32
Turysta
 
Avatar arti32
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
EL Łódź
Postów: 263
Domyślnie

Kup oryginalny MAGNET MARELLI bo zamienniki są do bani. Mi gość 2 razy montował zamienniki i miałem ponowne wyciąganie alternatora. Polskie zamienniki robią gdzieś w stodole w jakimś pipidówie i nówki są uwalone.
arti32 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.8 tddi


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Regulator napięcia spider_81 Elektryka, audio i alarmy 36 13-02-10 18:30
Szczotki silniczka od podnoszenia szyby Pazurek Elektryka, audio i alarmy 6 06-12-09 15:13
[MK1] Nie odpala - szczotki rozrusznika? lukaszk Elektryka, audio i alarmy 11 27-10-09 20:31
Padł alternator czy regulator napięcia, czy może coś innego? greenfux Elektryka, audio i alarmy 3 07-01-09 22:37

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u