Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 01-08-18, 21:20   #1
Mandaryn
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2016
Ford Focus III
HB 5D
1.6 EcoBoost 150 KM manual
2012
Postów: 10
Domyślnie 1.6 EcoBoost falujace obroty po serwisie

Witam. Właśnie odebrałem Focusa z ASO (na razie nie wymieniam nazwy ale to salon w W-wie) po akcji serwisowej wymiany jakis elementów w układzie chłodzenia. Z układem chłodzenia wszystko ok ale za to zaczął dziwnie sie zachowywać na wolnych obrotach: po zdjeciu nogi z gazu przez 3 sek są obroty 800 a potem skaczą do 1800 i znów po ok 3 sek spadają i tak przez cały czas np. podczas stania na czerwonym świetle. Ciekawe czy "specjaliści" wgrali nowe oprogramowanie , nad którym nie panują czy "zaprogramowali" jakąs awarie by teraz juz odpłatnie cos wymienić. Wiem , że mają takie skłonności bo mi już chcieli coś niezbędnie wymienić choć nie było trzeba. Macie jakieś pomysły?
Mandaryn jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-18, 21:36   #2
Atlis
Gynekolog amator
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar Atlis
 
Dezyderiusz Jąder
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Śmiecin
Ford Focus III
sedan
kwiecień
2011
ZKL powiat kołobrzeski (Kołobrzeg)
Postów: 4 014
Garaż
Domyślnie

Nie, nic takiego się u mnie nie dzieje.

Zrób nagranie, jedź do ASO.
Atlis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-18, 22:16   #3
pdz
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Ford Focus III
HB 5D
1.6 EcoBoost 150KM manual
2012
Postów: 322
Garaż
Domyślnie

Napisz gdzie byleś, też chcę jechać na tę akcję i nie chciałbym takich niespodzianek.
pdz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-08-18, 10:46   #4
Mandaryn
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2016
Ford Focus III
HB 5D
1.6 EcoBoost 150 KM manual
2012
Postów: 10
Domyślnie

Na razie nie chcę jeszcze podawać serwisu bo może załatwią sprawę choć gdy do nich teraz zadzwoniłem trochę mnie zniesmaczyli twierdząc, że przecież mogło się to stać 5 min po wyjeżdzie z serwisu! Podobno podczas akcji serwisowej nie ingerowali w ustawienia, jednak gdy się zapisywałem gośc mówił że jednak wymaga to zmian w oprogramowaniu. Ciekawe, że samochód robi ponad 100 tys km i sie nic nie dzieje natomiast 5 min po wyjezdzie z warsztatu nagle awaria. Cos to niezbyt w zgodzie z rachunkiem prawdopodobieństwa . Mam juz kilka bardzo negatywnych doświadczeń z ASO a więc jestem na to wyczulony !

Ostatnio edytowane przez Falcon ; 02-08-18 o 12:18
Mandaryn jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-08-18, 12:16   #5
MC Miras
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Oct 2016
Ford Focus III FL
HB 5D
1.5 Ecoboost 182 KM manual
2015
Postów: 28
Domyślnie

A czujesz smród z rury wydechowej? Może padł Ci czujnik przepływu powietrza.
MC Miras jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-08-18, 17:43   #6
pdz
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Ford Focus III
HB 5D
1.6 EcoBoost 150KM manual
2012
Postów: 322
Garaż
Domyślnie

Tym bardziej napisz, bo jak wstawiasz auto i jest ok, po wyjeździe problem, to moim zdaniem też może być wina soft, może jakiś kabelek rozłączyli czy cokolwiek.
pdz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-08-18, 13:07   #7
Mandaryn
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2016
Ford Focus III
HB 5D
1.6 EcoBoost 150 KM manual
2012
Postów: 10
Domyślnie

Cytat:
Napisał pdz Zobacz post
Tym bardziej napisz, bo jak wstawiasz auto i jest ok, po wyjeździe problem, to moim zdaniem też może być wina soft, może jakiś kabelek rozłączyli czy cokolwiek.
Zadzwoniłem do ASO to mi powiedzieli, ze diagnosta na urlopie. Mnie był pilnie potrzebny samochód w weekend więc podjechałem do pobliskiego serwisu Bosch: podejście do klienta diametralnie różne niż w ASO Ford, widać , że szanują klienta. Podłączyli do kompa i wyskoczył bład P010817 czujnik ciśnienia w kolektorze dolotowym. Sprawdzili czy dochodzi do niego napięcie, inne złaczki w pobliżu, wykasowali błąd. Focus się mocno ożywił ale po ok 30km znów się pokazał ten komunikat i znów zamulił. Bosch powiedział, że będą teraz sprawdzać stan zabrudzenia czujnika, byc może go wymienią. Mnie jednak się wydaje, ze serwis Ford wgrał nowy soft, czegoś nieodkliknął i dlatego kuleje. Mam trochę noż na gardle bo zaczynam urlop nd pieknym Bałtykiem a tu taki pasztet z autem
Mandaryn jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-08-18, 15:36   #8
pdz
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Ford Focus III
HB 5D
1.6 EcoBoost 150KM manual
2012
Postów: 322
Garaż
Domyślnie

Dlatego też zamierzam się udać teraz, po urlopie
Dla mnie jest dziwne, że w jednym serwisie w kilka godzin komuś ogarnęli, w innym mówią, że może potrwać 5 dni.
Skoro to takie proste i już teoretycznie ogarnięte, to coś mi się tutaj nie zgadza.
pdz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-08-18, 14:05   #9
czarny-daffy
Monter butli gazowych LPG
Zlotowicz
Grupa: Opolskie
 
Avatar czarny-daffy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Wrocław
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 215KM manual
2003
OP Opole
Postów: 4 681
Domyślnie

Zmien Map Sensor na nowy, skasuj blad i bedzie wiadomo. Z drugiej strony jak czujnik wyswietla prawdziwe wartosci doladowania dla mapy paliwa i auto przyspiesza i jezdzi okej to bym jednak doszukiwal sie czegos innego, moze nawet czegos mechanicznego, a nawet jakiegos wezyka podcisnienia lub czegos podobnego w okolicy kolektora dolotowego. Powodzenia!

Pzdr
czarny-daffy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-08-18, 10:10   #10
wojtoo
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Ford Focus III
HB 5D
1.6 EcoBoost 150KM manual
2011
Postów: 46
Domyślnie

moja historia z falującymi obrotami
https://forum.fordclubpolska.org/sho...d.php?t=140131
od tamtej pory nie wyrażam zgody na upgrady softu w ASO
wojtoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-08-18, 20:11   #11
Mandaryn
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2016
Ford Focus III
HB 5D
1.6 EcoBoost 150 KM manual
2012
Postów: 10
Domyślnie

Byłem na urlopie kilka dni a Focus zostal‚ w serwisie Bosch. Wcześ›niej mnie wezwali i pokazali zaolejone złą…cze sterownika pod zderzakiem przed lewym przednim koł‚em Stwierdzili, że prawdopodobnie przez nieszczelność‡ w czujniku ciś›nienia oleju osł‚onami wiazki kabli ś›cieka olej do sterownika. Mnie się™ jednak przypomniał‚o, ze poprzedni wł‚aś›ciciel opowiadał‚ jak jakaś› rurka ciś›nieniowa pę™kł‚a i olej trysnął‚ pod ciś›nieniem po cał‚ym wnę™trzu komory silnika. To był‚ dobry trop bo czujnik cisnienia okazał‚ się™ szczelny. Szef Bosch stwierdził , że zaolejone złą…cze sterownika i mokra cała wią…zka mogł‚a dawać‡ fał‚szywe odczyty, które sterownik interpretował‚ jako bł‚edy z czujnika doł‚adowania. Miał‚ juz podobno taką… przypadł‚ość‡ w aucie klienta. Cał‚ość‡ oczyś›cili, przedmuchali sprężonym powietrzem, odtłuś›cili zmywaczem i twierdzą…, że jest ok. Faktycznie silnik na zimno nie faluje, nie ma żadnych komunikatów oraz ma normalną… dynamikę™. Jest to dla mnie dziwne bo wiem , ze raczej olej jest dobrym izolatorem (nawet duże transformatory energetyczne są zalewane olejem). Ale na razie wierzę™ w zapewnienia fachowca i czekam co bedzie dalej. Diagnostyka takich nietypowych uszkodzeń to prawdziwa zagadka i test na doś›wiadczenie dla elektromechanika. Choc dalej mnie dziwi zbieg okolicznoś›ci: samochód przejeżdza ponad 100tys a awaria sie ujawnia po wyjechaniu z bramy ASO - no ale są… rzeczy na ś›wiecie, które sie fizjologom nie ś›nił‚y ! Zobaczę™ czy awarie usunęli skutecznie i czy nie ujawni sie z opóźnieniem.

Ostatnio edytowane przez Mandaryn ; 13-08-18 o 20:42
Mandaryn jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-08-18, 10:42   #12
Ziele1985
Turysta
 
Avatar Ziele1985
 
Tomek
Zarejestrowany: Feb 2008
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
wrzesień
2011
WW..P Warszawa Włochy
Postów: 377
Garaż
Domyślnie

W sumie logiczne jeżeli jest izolatorem to zabrudzone styki zwiększają opór i gubi sygnał
__________________
Ziele1985 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] 1.8 TDDi - Falujace obroty, ale ... Rybstonik Silnik i skrzynia 5 02-06-14 23:17
[MK1] vss a falujace obroty gargamel Silnik i skrzynia 1 08-04-14 20:42
[MK1] Falujace obroty + bład dtc 9202 djpeter16 Silnik i skrzynia 2 25-06-12 22:19
[MK1] 1.6 PB - Falujace obroty i napięcie. sarna Elektryka, audio i alarmy 2 20-06-12 22:53
[MK1] falujace obroty powyzej 2k dar_o Silnik i skrzynia 7 29-01-10 10:21

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u