Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 04-07-14, 22:52   #1
Miqel
Turysta
 
Michał
Zarejestrowany: May 2014
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
Postów: 4
Domyślnie 1.8 TDCi szarpie, "Usterka Sinika" i kontrolka "samochodziku w poślizgu"

Cześć,
mam problem z silnikiem od momentu zakupu samochodu i wymiany filtrów i rozrządu, samochód stał w komisie z odłączonym akumulatorem
Po pewnym czasie zaczęła się "szopka", na początku samochód zaczął poszarpywać, na 3 i 5 przy obciążeniu (dodawania gazu) a po tygodniu zapaliła sie kontrolka samochodu w poślizgu (EPS ?) i "Silnik Ustrka" i tryb awaryjny/dojazdowy 20km/h
Po wyłączeniu silnika wszystko ok ale tylko na 2km, potem laweta i warsztat
Diagnoza wtryskiwacz i regeneracja, po odebraniu z warsztatu, powtórka podobny problem i objawy.
Tutaj pomógł mi kolega Marcin (mayyak) i sprawdził co "mówi" komputer : https://www.dropbox.com/s/pmbcf50wpc...screen0002.jpg

Pojechałem do Cris Car Serwis i pan Krzysztof nie mógł wywołać tego błędu “Silnik Usterka” wiec sprawdził wszystkie połączenia elektryczne na wtryskach i nie znalazł usterki wiec zamienił wtryski miejscami 1 z 3 i nadal nie było tego błędu więc odebrałem samochód i przejechałem ok 450 km i nic sie nie działo za wyjątkiem sporadycznego poszarpywania od czasu do czasu, aż do dzisiaj kiedy znów pojawił sie błąd “Silnik Usterka” ale po 3 uruchomieniu błąd znikł cuda się dzieją

Pan Krzysztof stwierdził ze jeżeli to nie wtryski to prawdopodobnie coś z komputerem? Podobno jest coś jeszcze “głębiej”, nie wiem co miał na myśli Krzysztof
Czy ktoś ma jakiś pomysł, podobne objawy, jakieś doświadczenia ?
Zastanawiam sie czy przyczyna pośrednia nie było jechanie na mocnej rezerwie? Czy pompa czegoś nie zassała do nie służy wtryskom ?
Może nafty nalać do paliwa by połączyła wodę i rozpuściła syfy w baku? ktoś to praktykował?

Aha.. Przed pierwszą regeneracja wtrysku, samochód wjeżdżając na podnośnik kopcił na czarno i podejrzewanie padłu na EGR

Pomocy, bo już tracę cierpliwość


Michał
Miqel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-07-14, 13:30   #2
Miqel
Turysta
 
Michał
Zarejestrowany: May 2014
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
Postów: 4
Domyślnie

Nikt nic w tym temacie?
Miqel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-07-14, 10:49   #3
marcin01
Turysta
Grupa: Łódź
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2005
Postów: 23
Domyślnie

Poszarpywanie może wywoływać padnięty egr. Ja ostatnio jeździłem jak był odłączony bo kiedy podłączałem to szarpał. Ta kontrolka esp nie wiem z czego sie bierze zupełnie... u mnie tez sie czasem pojawiała potem przestała teraz znów zaczęła. Błędów żadnych z tym zwiazanych, spalanie w normie nie kopci. Wszystko ok do wczoraj kiedy zaczęło gwizadac turbo a dzisiaj juz nie odpala... Szlag by tego diesla...
marcin01 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-14, 12:15   #4
wwerek
Turysta
 
Avatar wwerek
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Radom
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
październik
2008
WR Radom
Postów: 8
Garaż
Domyślnie

Lampka ESP zapala się chyba w związku z przejściem silnika w tryb serwisowy. Miałem podobne. W aso komputer pokazywał "Otwarty obwód wtrysku 2". Niestety padnięty był wtrysk, konkretnie elektronika. Z tego co się orientowałem wtryski SIEMENS/CONTINENTAL (pizoelektryczne) są nieregenerowalne (ale mogę się mylić). Wymiana na nowy roziązała wszystkie problemy z szarpaniem i przechodzeniem w tryb serwisowy. Niestety po ok pół roku sytuacja zaczęła się powtarzać tylko z wtryskiem 4. Więc powoli szykuję się niestety do wymiany pozostałych wtryskiwaczy.
__________________
ŁADA 2107 '88 1.3 B+G 68KM -> FIAT Tempra '93 1.6 B+G 86KM -> TOYOTA Yaris '02 1.0 B 68KM -> FORD Focus II '08 1.8 TDCI 115KM I cały czas do przodu
wwerek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-14, 18:35   #5
kuba201
Turysta
 
Avatar kuba201
 
Kuba
Zarejestrowany: Aug 2013
Skąd: Tarnobrzeg
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
wrzesień
2007
RTA powiat tarnobrzeski (Tarnobrzeg)
Postów: 57
Domyślnie

Co do tych piezoelektryków to już podobno zaczynają być regenerowane. Niedawno słyszałem, że jakiś jeden typ w rosji tylko się tym zajmował, ale widzę, że już i u nas na allegro zaczynają pojawiać się polskie firmy co to regenerują. Mi niedawno znajomy załatwił wtrysk continentala (siemens tylko zmienili nazwę) za 850zł. Słyszałem, że w ASO kosztuje 1600zł jeden.
kuba201 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-08-14, 11:21   #6
wwerek
Turysta
 
Avatar wwerek
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Radom
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
październik
2008
WR Radom
Postów: 8
Garaż
Domyślnie

Ja po 800 zł kupowałem w Radomskiej firmie (www.bratford.pl) specjalizującej się w Fordzie. Nowe, też już Continental z roczną gwarancją.

Ja słyszałem że regeneracja pizoelektryków na dzień dzisiejszy to czyszczenie. Jak pada cewka, a to przeważnie psuje się to kaplica, wymiana wtrysku.
__________________
ŁADA 2107 '88 1.3 B+G 68KM -> FIAT Tempra '93 1.6 B+G 86KM -> TOYOTA Yaris '02 1.0 B 68KM -> FORD Focus II '08 1.8 TDCI 115KM I cały czas do przodu

Ostatnio edytowane przez wwerek ; 20-08-14 o 11:26
wwerek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-08-14, 22:06   #7
kuba201
Turysta
 
Avatar kuba201
 
Kuba
Zarejestrowany: Aug 2013
Skąd: Tarnobrzeg
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
wrzesień
2007
RTA powiat tarnobrzeski (Tarnobrzeg)
Postów: 57
Domyślnie

Dokładnie- czyszczenie. Ja miałem w jednym padniętą cewkę a pozostałe były ok. Założyliśmy 3 wtryski stare (przeczyszczone) i 1 nowy, zrobiłem przelewówkę niedawno i we wszystkich było idealnie tak samo. Czyli jeśli wtrysk leje ze strony elektrycznej- wymiana na nowy. Jeśli leje ze strony mechanicznej- czyszczenie.
kuba201 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-09-14, 23:20   #8
zetiksigrek
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Skąd: Oława
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2009
Postów: 7
Domyślnie

Miałem identyczne objawy. Najpierw szarpanie podczas jazdy, coraz częściej, w końcu porządne szarpnięcie i przejście silnika w tryb awaryjny, zbicie obrotów, komunikat "silnik usterka" oraz lampka ESP.
"Najweselej" było gdy wyprzedzałem kilka ciężarówek na raz na autostradzie, przede mną ciężarówka wyprzedzająca ciężarówki jadące prawym pasem, za mną samochody a mi silnik przechodzi w tryb awaryjny... masakra.

Jeżdziłem z tym do ASO we Wrocławiu trzy razy. Za pierwszym i drugim razem oczywiście nie mogli wywołać tej usterki chociaż robili jazdy testowe. Za każdym razem auto tydzień w warsztacie. Zczytywali błędy z wtrysków 1 i 4 oraz raz z EGR. Czyścili, picowali mówili, że nie chcą mnie naciągać niepotrzebnie na koszty bez 100% pewności... na początku podobało mi się takie podejście ale za trzecim razem nerwy mi puściły bo ile można jeździć w stresie samochodem, bojąc się że zaraz się wyłączy w najmniej oczekiwanym momencie podczas jakiegoś wyprzedzania.
Ostatecznie kierownik serwisu podczas jazdy testowej stanął pod Strzelinem i dzwonił po lawetę. Jeszcze się zastanawiali ale powiedziałem, że czas na decyzje i z bólem serca zleciłem wymianę dwóch wtrysków. Koszt 5000zł :/
Objawy ustały na kolejne 5 tys km i ostatnio znów coś poczułem podczas jazdy na autostradzie. Pewnie dwa kolejne się kończą...
Trochę mnie jeszcze męczy czy EGR lub dwumasa nie dokłada do tego kilku groszy ale generalnie wg mnie jest to problem z wtryskami. Mam nieregenerowalne Siemensy, założono mi nowe.

Acha. Pierwsze oznaki przy 200, pierwsze poważne problemy przy przebiegu 206tys, wtryski wymieniłem przy 209 tys. Teraz mam 216 tys.

Pozdrawiam.
zetiksigrek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] 1,6 TDCI Nagły komunikat"Silnik usterka" MeissDom Silnik i skrzynia 5 01-01-14 22:54
[MK1] 1.8 TDCi - "usterka wtryskiwaczy" przy niskich temperaturach boletto Silnik i skrzynia 20 11-12-12 19:24
[MK2] komunikat "usterka silnika" 1.6 TDCi 2006 binarr Silnik i skrzynia 5 26-07-12 13:50
[FI] TDCI zapaliła się kontrolka "silnika" - HELP marionetka Silnik i skrzynia 0 31-05-09 20:50

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u