Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 27-11-08, 16:22   #1
m13
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: kraków
Postów: 10
Domyślnie [FFI] Wolne obroty wedle prawideł

Witam,

Jak znaczna część z was mam drobny problem z wolnymi obrotami na biegu jałowym. U mnie wolne obroty utrzymuja sie gdzieś miedzy 700-750, ale schodzą nizej w chwili zatrzymania i wtedy potrafi troche zatelepać autem po czym komp podnosci je do kolo 900 i stabilizuje na 700-750. Nie będą pytał dlaczego bo przejrzalem faq na ten tematprosze natomiast uzytkowików u ktorych jest wszystko ok jak prawidlowo ma wygladac praca auta w kwestii wolnych obrotów tzn:
- Jakie obroty maja byc piodczas jazdy i wrzuceniu na luz (900 czy wyżej) ?
- Czy bezpośrednio przed zatrzymaniem komp podwyzsza obroty ?
- podczas np kręcenia kierwonicą moga być jakieś nieznaczne zniany w predkosci obrotowej ?

U siebie wyczyscilem krokowy, zrobilem reset podnienilem wezyk odpowietrzania skrzyni korbowej ale jest dokładnie to samo.

dzieki
Marek (ff1, 1.6 zetec)
m13 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-11-08, 19:53   #2
__PIOTR
Turysta
 
Avatar __PIOTR
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Szczecin
Postów: 12
Domyślnie

Masz ten sam problem co inni z tym silnikiem tylko jeszcze ci sie tak bardzo nie objawił. Odpowiedzi konkretnej na ten temat nie ma a przynajmniej ja nie znalazłem. Ja też mam obroty w okolicach 650/700 ale na biegu jałowym falują od 650 do 1000. Jak wciskam sprzęgło to jest ok a jak puszcze to . Czekam na odpowiedz od kolegów o tym gdzie nakręcić jakąś nakrętke żeby podnieść sobie obroty. Pomysł padł też żeby zrobić dziurke w przepustnicy o średnicy około 2mm ale też nie moge sie doprosić szczegółowej odpowiedzi.

Podsumowując . Tak już musi być (chyba)

[ Dodano: Czw 27 Lis, 2008 19:56 ]
Tu masz link do tematu o obrotach.

http://forum.focusklubpolska.pl/viewtopic.php?t=22524

Poczytaj sobie bo jest o czym.

A obroty powinny trzymać sie deczko powyżej 3kreski ale takie naprawde deczko
__PIOTR jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-11-08, 20:10   #3
Piccolo_Jr
Turysta
 
Avatar Piccolo_Jr
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: Poznań - Pyrlandia
Postów: 203
Domyślnie Re: Wolne obroty wedle prawideł

Cytat:
Napisał m13
- podczas np kręcenia kierwonicą moga być jakieś nieznaczne zniany w predkosci obrotowej ?
Teoretycznie tak bo silnik dostaje obciążenie z pompy w spomagania które musi skompensować. Aczkolwiek dużego wrażenia na nim to nie powinno robić....
__________________
How do they do it, why do they do it, riding and crushing, and riding and winning, and always faster and faster and faster....
Mondeo Mk III 2.2 TDCI (kombi -2004)
Piccolo_Jr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-11-08, 20:57   #4
forder
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: dolnyslask
Postów: 229
Domyślnie

Mi udało się (może nie do fabrycznych ustawien) jak na razie wyeliminować problem, zupełnie inaczej się jeździ. Poczytaj:

http://forum.focusklubpolska.pl/view...r=asc&start=75

Co do Twoich pytan to obroty na rozgrzanym mam 850 na postoju. Przed zatrzymaniem komp nie podwyzsza mi obrotow, jak jade i hamuje (albo wrzuce na luz co robilem tylko dla testow) obroty trzymaja sie na 1000-1100 a dopiero jak całkowicie zatrzymuje auto obnizaja sie powolutku do 850. Podczas krecenia kierownica jak pisal kolega wyzej moga byc zmiany jak masz abs bo to dodatkowe obciazenie.
Jezeli chodzi o pytanie drugiego kolegi - nakretka jest z boku/na dole przepustnicy ale podobno nie jest zalecane w ten sposob zalatwianie tego problemu...
Dodam tez, ze czyszczenie krokowca w wielu przypadkach (z tego co czytalem) malo pomaga albo na krotki czas i lepiej odzalowac i wymienic bo wytrzmuja one ok 70-80k przebiegu (oczywiscie moze to byc dwa razy krocej jak ktos duzo stoi w korkach).

Generalnie poczytaj forum - tematow jest sporo i przyczyn niestety tez.
forder jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-11-08, 09:30   #5
m13
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: kraków
Postów: 10
Domyślnie

forder, gdzie udało ci sie kupic zawór odpowietrzenia skrzyni korbowej silnika za 35 pln, widze ze normalnie kosztuje kolo 100
Przeczyszczę jeszcze przepustnicę i jesli nie pomoze chyba szarpne sie na wymianę krokowca i tego zaworka ...
m13 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-11-08, 09:50   #6
NooN01
Turysta
 
Avatar NooN01
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: okolice rzeszowa
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
RRS powiat ropczycko-sędziszowski (Ropczyce)
Postów: 156
Domyślnie

ostatnio doszly mnie sluch ze jak z przepustnica jest cos nie tak to jak doda sie "mocno" gazu to autem szarpnie a nie plynnie przyspieszy prawda to ??
__________________
N.o.o.N
NooN01 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-11-08, 13:15   #7
forder
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: dolnyslask
Postów: 229
Domyślnie

ford.sklep.pl - sciagali mi na zamowienie. Oczywiscie oryginal.
forder jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Wolne obroty (falujące) w 1.8 TDCI 115KM Sokol Silnik i skrzynia 2 09-06-09 22:57
Wolne obroty - dziwne zachowanie (TDCI 1.8) amoeba Silnik i skrzynia 24 18-02-09 15:23
Nierówne wolne obroty Krokodyl Silnik i skrzynia 3 08-12-08 09:57
Wolne obroty ralfxx Silnik i skrzynia 22 03-09-08 18:29
Świrujące wolne obroty w TDDi AxelF Silnik i skrzynia 6 18-04-07 18:28

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u