Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 08-11-07, 19:09   #1
kedzior87
Turysta
 
Avatar kedzior87
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Stargard Szczeciński
Postów: 19
Domyślnie [FFI] Check Engine

Witam !
Przede wszystkim przepraszam moderacje za tak szeroką game spraw jaką poruszę w tym poscie i prosze o nie wyrzucanie ich mimo iż cześć wątków powtarza sie

Proszę również by w ewentualnych odpowiedziach używać pełnych określeń problemów a nie skrótow gdyż z mechaniką samochodową mam do czynienia nie zawiele

a teraz sedno
niedawno sprowadzona foczka rok produkcji 2000 silnik 1.6 benzynka sedanik wersjia ghia
przebyla juz przeszlo 1000km bez błędnie zawieszenie cacy , silnik pracuje(ował) elegancko , do czasu ....

oto problemy

1. Dośc wysokie spalanie 12l w mieście ( może to i nie problem bo przedemna wymiana oleju i filtru powietrza .. ale moze to mieć tez zwiazek z reszta objawów.. prosze o podanie co jeszcze by można wymienić z tych podstawowych spraw ., lub inne prawdopodobne problemy

2. Po otwarciu wlewu paliwa zasysa się powietrze do środka .. słychac taki charakterystyczny odgłos ( temat poruszany wiem o tym jednak niewiem czy w moim przypadku jest to juz problem .(jak tak to co naprawić).. moze po dalszym opisie ktos to wszystko powiąże ze sobą

3. Silnik na niskich obrotach na 2jce ma przerywana prace .. szarpie i zapala sie kontrolka check engine .. po postoju kilku godzinnym znikła ona jednak po czasie jak znow zaszarpalo znow sie zapalila.. kod błedu postaram się jutro odczytać gdyż auto wolałem w pracy zostawić

4. kiedy silnik "zdechnie" np podczas parkowania (zdarza mi sie .. 2 lata jezdzilem tylko na automacie a to pierwsze auto z ręczna .. dodam ze prawko mam 2 lata )
to potem ciezko odpalic ... czasem jak sie uda zapali sie na chwilke i odrazu gasnie ,,, pompa paliwa czyżby nie domagała ... dopiero po krotkim postoju mozna auto normalnie odpalić ,, może związek z zapowietrzaniem ? ? ..(na parkingu nie ma problemu chwile poczekać ..ale w centrum miasta

5. przy pierwszym przeglądzie test wykazał niemalże ponaddopuszczalna normę emisji spalin ... - zapewne też to jest związane ze spalaniem ( trafiona sonda lamba ? moze katalizator? )

Mam nadzieje ze ktoś to wszystko powiąże w loginczą całość i dobrze doradzi

wpierw chce sie ograniczyć do domowych metod ogledzin .. pozniej serwis i pelna diagnostyka komputerowa ..


w miare jak bede testował auto bede podawal wiecej szczegółów

wiem troche namieszałem ale prosze o odpowiedź . jeżeli okaże sie ze te sprawy za poważne prawdopodobnie bede zmuszony sprzedać foczkę gdyż skarbonki drugiej mi nie potrzeba a jestem na etapie ze moze uda mi się wyjs na zero z kosztami sprowadzenia i rejestracji
kedzior87 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Zapala mi się check engine. Taios Gaz i zagazowane Foczki 18 18-01-09 16:30
[FFI] Check Engine i diagnoza MarcinMegusi Elektryka, audio i alarmy 8 21-07-08 23:42
check engine Leeo Silnik i skrzynia 7 23-03-07 22:23
Znowu check engine Kongo Silnik i skrzynia 6 13-03-06 20:45
Check engine - DTC NONE Martinez69 Inne techniczne 3 10-02-05 11:24

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u