Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 22-07-12, 23:53   #1
Mieciu
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2005
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
2004
Postów: 69
Garaż
Domyślnie 1.6 Ecoboost - słabe światła.

Witam.
Samochód ojca 1,6 ecoboost titanium 2011. Problem polega na tym że światła mijania H1 bardzo słabo świecą na żółto. Po deszczu nic na drodze nie widać, jakbym po ciemku jechał. Dopiero widzę je zapalone jak stoję za samochodem na światłach. W nocy 10-20 metrów przedemną nie widzę samochodu. Nie oświetlają znaków, dopiero na długich mogę przeczytać znaki. Świecą gorzej jak w moim byłym punto H4. W punto to dopiero była bieda,ale był plus że świeciły dalej i znaki widziałem. Natomiast w moim focusie mk1 2004 światła są z prawdziwego zdarzenia, świecą bardzo jasno, prawie jak xenony, znaki oświetlone, drogę super widać oświetloną i to po deszczu. Żadne światła z golfa nie równają się z moimi. I tu nasuwa się pytanie czego to jest przyczyna? Czyżby ford przyoszczędził na przekaźnikach i cienkich przewodach? Dodam tylko że znajomy kupił golfa 6 i tam światła do jazdy dziennej świecą lepiej jak mijania w mk3. Dodatkowo sprawdzałem z nim na drodze w nocy jego światła mijania, potem pojechaliśmy moim focusem i sam mi przyznał że, moje świecą o wiele lepiej, a mam zwykłe żarówki osram. Na przeglądzie zgłoszę te światła do sprawdzenia. Czy na przeglądzie dają wydruki z pomiarów napięć na żarówce, ładowania alternatora?
Mieciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-07-12, 00:24   #2
qrczakos
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar qrczakos
 
Mati ;P
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Piła
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
lipiec
2007
PP powiat pilski (Piła)
Postów: 5 988
Domyślnie

ładowanie możesz sobie sprawdzić sam miernikiem elektronicznym.. możliwe ze coś z masą od świateł, albo regulacja na przeglądzie
__________________
Focus:

Mondeo:
qrczakos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-07-12, 05:38   #3
Atlis
Gynekolog amator
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar Atlis
 
Dezyderiusz Jąder
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Śmiecin
Ford Focus III
sedan
kwiecień
2011
ZKL powiat kołobrzeski (Kołobrzeg)
Postów: 4 014
Garaż
Domyślnie

albo ustaw swiatla z pozycji 5 na pozycje 0...
__________________
Friendship. Unity. Community. Kindness. Youth. Optimism. Understanding.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny.
Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem,
iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Atlis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-07-12, 09:44   #4
siwy05
Sympatyk
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar siwy05
 
Łukasz
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Stse'tsin
Ford Focus III
HB 5D
1.5 Ecoboost 182 KM manual
sierpień
2015
ZS Szczecin
Postów: 2 239
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Atlis Zobacz post
albo ustaw swiatla z pozycji 5 na pozycje 0...
__________________
Było , jest
I to by było na tyle, jeśli chodzi o Forda, obecnie Arteon R-line
Skoro moderator poprawia błędy ortograficzne tak jak nauczyciel, powinien też strajkować?
siwy05 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-07-12, 11:20   #5
Mieciu
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2005
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
2004
Postów: 69
Garaż
Domyślnie

Witam.
Światła mam ustawione na 1, bo ni ma 0. Druga sprawa jak się dodaje zdjęcia, bo nie mogłem znaleźć info w szukajce, czy faq?
Mieciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-07-12, 12:47   #6
holo
Jelonek Rogacz
Zlotowicz
 
Avatar holo
 
Bartek
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Chrząszczyżewoszyce
Ford Focus II
HB 3D
2.5 DuratecST 225KM manual
2006
Postów: 5 404
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mieciu Zobacz post
Druga sprawa jak się dodaje zdjęcia, bo nie mogłem znaleźć info w szukajce, czy faq?
Myszką Wrzucasz na fotosik czy inny imageshack i adres zdjęcia wrzucasz w znaczniki IMG (można kliknąć na ikonkę z obrazkiem).
__________________
To pisałem ja, Holo.

MK2 - P043K
holo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-03-14, 22:31   #7
Mieciu
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2005
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
2004
Postów: 69
Garaż
Domyślnie

Proźba do forumowiczów abyście sprawdzili miernikiem jakie macie napięcie na żarówce? Bo coś jest nie tak, diler mówił o światłach dziennych, że świecą słabiej w stosunku do mijania/auto. Zostałem oszukany, tym samochodem nie da się jeździć po zmroku, jest niebezpieczny, nic nie widać. Napięcie powinno wzrosnąć,a tu lipa, nie ma ładowania.
U ojca w titanium :

http://www.fotosik.pl/u/mr-x/album/1580442

Np w mk1 2004r FL światła takie jak powinny być.

http://www.fotosik.pl/u/mr-x/album/1580447

Ostatnio edytowane przez Mieciu ; 02-03-14 o 22:54
Mieciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-03-14, 23:37   #8
Atlis
Gynekolog amator
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar Atlis
 
Dezyderiusz Jąder
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Śmiecin
Ford Focus III
sedan
kwiecień
2011
ZKL powiat kołobrzeski (Kołobrzeg)
Postów: 4 014
Garaż
Domyślnie

zacznimy od tego, ze FFIII nie ma zarowki H1 tylko H7. po drugie napiecie ktore masz na mierniku jest takie, jakie daje akumulator, i jest prawidlowe - polecam poszukac filmik jak wejsc w tryb serwisowy i zobaczysz jakie wartosci ladowania pojawia sie w komputerze... bylo juz kilka takich ekspertow na innym forum, ktorzy twierdzili, ze focus nie laduje, ze ich oszukano i temu podobne...

jezeli masz wrazenie, ze lampy slabo swieca, to albo jezdzisz na postojowych albo masz cos z wzrokiem, bo ja jezdze noca dosyc duzo nawet dluzsze trasy i jakos problem z lampami nie mam. ewentualnie mozesz pojsc do sklepu i kupic mocniejsze H7 i zobaczyc, czy cos sie poprawilo w tej kwestii - bo ja sam ostatnio kupilem zwykle H7 i swieca zdecydowanie slabiej, wiec zarowki do wymiany.

aha, no i oczywiscie lampa lampie tez nie rowna. sa auta ktore swieca lepiej lub gorzej - jedyne sluszne porownanie to dwa samochody z tym samym zestawem zarowek. inaczej to mozna sobie taki test w sadzic w rure wydechowa.
__________________
Friendship. Unity. Community. Kindness. Youth. Optimism. Understanding.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny.
Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem,
iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.


Ostatnio edytowane przez Atlis ; 02-03-14 o 23:39
Atlis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-03-14, 00:22   #9
Mieciu
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2005
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
2004
Postów: 69
Garaż
Domyślnie

Coś ci się pomyliło z tymi żarówkami. FF1 FL ma oddzielnia mijania H7 i drogowe(długie) H1, tak samo w ff3 H7 i H1< a w wersji USA H11 i H11>. Można to obliczyć ile powinna brać żarówka np.
FF1 13,98v X 3,96 A = 55,36 W
FF3 11,65v X 3,80A = 44,27W
Więc brakuje 10 Wat.
Mieciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-03-14, 08:19   #10
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

11,65V na włączonym silniku?
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-03-14, 08:21   #11
Atlis
Gynekolog amator
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar Atlis
 
Dezyderiusz Jąder
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Śmiecin
Ford Focus III
sedan
kwiecień
2011
ZKL powiat kołobrzeski (Kołobrzeg)
Postów: 4 014
Garaż
Domyślnie

Kolego Mieciu, napięcie akumulatora w FFIII przy wyłączonym silniku waha się w okolicach 11.7V. Po włączeniu silnika wskakuje do prawie 14V.

Napisałem ci, że masz sprawdzić tryb serwisowy. Ponieważ znasz się lepiej, proszę bardzo filmik, którego jestem autorem - w 1:04 widać stan aku przy wyłączonym silniku (krótko po jego wyłączeniu) i w 2:19 widać po nastartowaniu. Ale polecam obejrzeć cały filmik.



A co do żarowek to oczywiście polecam instrukcję obsługi do FFIII, którą znajdziesz tutaj:

http://www.ford.pl/cs/BlobServer?blo...184&blobkey=id

Informację o tym, jakie żarówki zastosowano w reflektorach znajdziesz na stronie 72. - światła mijania H7, światła drogowe H1.
__________________
Friendship. Unity. Community. Kindness. Youth. Optimism. Understanding.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny.
Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem,
iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Atlis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-03-14, 08:23   #12
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

pewnie nie przelacza z trybu dziennego na normalne mijania z pełną mocą
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-03-14, 08:24   #13
Atlis
Gynekolog amator
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar Atlis
 
Dezyderiusz Jąder
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Śmiecin
Ford Focus III
sedan
kwiecień
2011
ZKL powiat kołobrzeski (Kołobrzeg)
Postów: 4 014
Garaż
Domyślnie

...nie, poprostu koles sprawdza napiecie przy wylaczonym silniku. a ze FFIII z 1.6EB ma aku dla aut z ASS, poprostu bardzo szybko spada napiecie aku, bo tak jest zaprojektowany.
__________________
Friendship. Unity. Community. Kindness. Youth. Optimism. Understanding.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny.
Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem,
iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Atlis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-03-14, 08:53   #14
Kokosoweclio
Turysta
Grupa: Lubelskie
 
Norbert
Zarejestrowany: Aug 2013
Skąd: Chełm
Ford Focus III
HB 5D
1.6 EcoBoost 150KM manual
2013
LC Chełm
Postów: 144
Domyślnie

Według mnie w ffIII światła są bardzo dobre. Na standardowej żarówce świecą lepiej niż Megane II na Philips premium chyba +30. Według mnie może wina żarówek.
Kokosoweclio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-03-14, 11:23   #15
ffelmer
Turysta
 
Avatar ffelmer
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Skąd: Lubelskie
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
LLE powiat łęczyński (Łęczna)
Postów: 362
Garaż
Domyślnie

Jak dobrze rozumiem temat problem ze światłami, które słabo świecą. najprawdopodobniej Twoja wersja wyposażona jest w światła dzienne w reflektorze, które trzeba odpowiednio ustawić. A mianowicie:
w położeniu 0 - są światła do jazdy dziennej świecą nieco słabiej objawiając się ciepłą barwą tak jakby świeciły W3W - przy okazji nie podświetlają Ci się zegary.
W kolejnym położeniu zmieniają się na mijania z możliwością włączenia długich świateł, oraz podświetlanie zestawu wskaźników.
Czyli jakbyś wziął sobie przyrząd do ustawiania kąta oświetlenia to zauważysz, że w położeniu 0 światło jest rozpraszane a na kolejnym widać kat oświetlenia.
I kolejne nasuwa się pytanie czy nie wymieniałeś sam żarówek jeśli tak to czy dobrze są osadzone... bo moze źle je zamontowałeś?
Dodatkowo w tych modelach jest już system bms czyli inteligentnego akumulatora jak coś mam materiał z mojej inżynierki na jakiej zasadzie działa inteligentny akumulator :P... w skrócie zapodam, że powyżej napięcia akumulatora 13V jest przekazywana przez modulator i efektywność świecenia jest słabsza, czyli rzez napięcie z modułów- - napięcie dzieli się podczas eksploatacji- dlatego mamy skoki napięcia od 12,5V do nawet 15V.- wiąże się to z mniejszym zużyciem żarówki. Kolejno poniżej 13V zasilana jest z akumulatora i efektywność się zmienia.
ffelmer jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
1.6 125KM czy EcoBoost? robiw Zakup kontrolowany czyli mądry Polak przed szkodą 91 21-05-11 23:30
[MK1] Zniszczone światła/ słabe światła - prosty sposób na naprawe POLEROWANIE ŚWIATEŁ Leogang Elektryka, audio i alarmy 8 07-12-09 13:26

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u