Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 03-01-08, 15:48   #1
albin
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: warszawa
Postów: 10
Domyślnie [FFI] Wycieraczki i bezpieczniki

Witam,
mam pytanko,
ostatnio dwa razy w ciągu miesiącu padły mi całkiem wycieraczki przód, tył i spryskiwacze na raz, (w czasie jazdy nagle przestały działać), wymieniłem bezpieczk i wszystko działa ale nie pokoi mnie że to tak często się dzieje, czy jest jakaś konkretna przyczyna czy to normalna sprawa zimą ???
albin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-10-08, 21:02   #2
migur
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Rudziniec
Postów: 6
Domyślnie

Ja mam to samo. Wycieraczki mi padają w czasie jazdy (nie działa wtedy nic co wisi na bezpieczniku od wycieraczek - przód, tył i spryskiwacz).
Wycieraczki zatrzymują się w połowie i koniec. Trzeba stanąć, wymienić bezpiecznik i można jechać.

Zauważyłem, że dzieje się tak, kiedy szyba nie jest dostatecznie mokra, tzn kiedy pióro wycieraczki napotyka na zbyt duży opór (ustawione w pozycji 2 lub 3 przy drobnej mżawce, również przy deszczu przy dużej prędkości). Zatrzymują się zwykle w drodze powrotnej w ok 3/4 drogi.

Bezpiecznik do nich ma 20A, ale nawet na 30A problem się pojawiał.

Co to może być?
Kto mi to może naprawić? Zwykły warsztat auto elektro?
Ile może kosztować naprawa?

Pozdrawiam i życzę wszystkim szerokiej drogi
migur jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-08-10, 18:34   #3
Lopezzz
Turysta
 
Avatar Lopezzz
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 9
Domyślnie

Cytat:
Napisał migur Zobacz post
Ja mam to samo. Wycieraczki mi padają w czasie jazdy (nie działa wtedy nic co wisi na bezpieczniku od wycieraczek - przód, tył i spryskiwacz).
Wycieraczki zatrzymują się w połowie i koniec. Trzeba stanąć, wymienić bezpiecznik i można jechać.

Zauważyłem, że dzieje się tak, kiedy szyba nie jest dostatecznie mokra, tzn kiedy pióro wycieraczki napotyka na zbyt duży opór (ustawione w pozycji 2 lub 3 przy drobnej mżawce, również przy deszczu przy dużej prędkości). Zatrzymują się zwykle w drodze powrotnej w ok 3/4 drogi.

Bezpiecznik do nich ma 20A, ale nawet na 30A problem się pojawiał.
Witam, mam taki sam problem już 2 razy w ciągu miesiąca spaliłem bezpiecznik w czasie dużego deszczu, może ktoś poradził sobie z tym problemem? Pozdrawiam.
Lopezzz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-10-08, 21:07   #4
spayky
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Skąd: koszalin
Postów: 8
Domyślnie Re: Wycieraczki i bezpieczniki

Cytat:
Napisał albin
Witam,
mam pytanko,
ostatnio dwa razy w ciągu miesiącu padły mi całkiem wycieraczki przód, tył i spryskiwacze na raz, (w czasie jazdy nagle przestały działać), wymieniłem bezpieczk i wszystko działa ale nie pokoi mnie że to tak często się dzieje, czy jest jakaś konkretna przyczyna czy to normalna sprawa zimą ???
miałem tak samo kiedyś w felicji ))
tylko wymiana silniczka pomogła
jakiś elektryk mi powiedział i tak zrobiłem i było git
ale czy w foce jest tak samo niewiem)))))
pewnie tak bo silniczek to silniczek )))))
pozdro
spayky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-07-09, 20:46   #5
Dymsha
Turysta
 
Avatar Dymsha
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Skąd: Stalowa Wola
Postów: 11
Domyślnie

Cytat:
Napisał migur
Ja mam to samo. Wycieraczki mi padają w czasie jazdy (nie działa wtedy nic co wisi na bezpieczniku od wycieraczek - przód, tył i spryskiwacz).
Wycieraczki zatrzymują się w połowie i koniec. Trzeba stanąć, wymienić bezpiecznik i można jechać.

Zauważyłem, że dzieje się tak, kiedy szyba nie jest dostatecznie mokra, tzn kiedy pióro wycieraczki napotyka na zbyt duży opór (ustawione w pozycji 2 lub 3 przy drobnej mżawce, również przy deszczu przy dużej prędkości). Zatrzymują się zwykle w drodze powrotnej w ok 3/4 drogi.

Bezpiecznik do nich ma 20A, ale nawet na 30A problem się pojawiał.
Identyczny objaw jest u mnie. Pojawiało się to kiedyś sporadycznie, a dzisiaj spaliłem 4 bezpieczniki i dalej to samo. Zawsze zatrzymuje się w tej samej pozycji w 3/4 drogi powrotnej. Chyba to jakaś typowa usterka. Może w tym miejscu jakaś przekładnia ma najcięższy ruch? Pomocy!!!
__________________
Focus 1.8 TDDi Kombi 2002r.
Dymsha jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-07-09, 20:46   #6
Dymsha
Turysta
 
Avatar Dymsha
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Skąd: Stalowa Wola
Postów: 11
Domyślnie

Cytat:
Napisał migur
Ja mam to samo. Wycieraczki mi padają w czasie jazdy (nie działa wtedy nic co wisi na bezpieczniku od wycieraczek - przód, tył i spryskiwacz).
Wycieraczki zatrzymują się w połowie i koniec. Trzeba stanąć, wymienić bezpiecznik i można jechać.

Zauważyłem, że dzieje się tak, kiedy szyba nie jest dostatecznie mokra, tzn kiedy pióro wycieraczki napotyka na zbyt duży opór (ustawione w pozycji 2 lub 3 przy drobnej mżawce, również przy deszczu przy dużej prędkości). Zatrzymują się zwykle w drodze powrotnej w ok 3/4 drogi.

Bezpiecznik do nich ma 20A, ale nawet na 30A problem się pojawiał.
Identyczny objaw jest u mnie. Pojawiało się to kiedyś sporadycznie, a dzisiaj spaliłem 4 bezpieczniki i dalej to samo. Zawsze zatrzymuje się w tej samej pozycji w 3/4 drogi powrotnej. Chyba to jakaś typowa usterka. Może w tym miejscu jakaś przekładnia ma najcięższy ruch? Pomocy!!!
__________________
Focus 1.8 TDDi Kombi 2002r.
Dymsha jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-07-09, 07:29   #7
XymoX
Gaduła
 
Avatar XymoX
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Wawka - Grochoof - Witolin
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 615
Domyślnie

moim zdaniem trzeba rozebrać mechanizm wycieraczek bo prawdopodobnie mechanizm "staje" na szpilkach od ramion. Miałem tak w VW - padał bezpiecznik i okazało się, że mechanizm tak "stał" że nie można było go przekręcić ręką po odpięciu silniczka - rozbiórka, czyszczenie, smarowanie i jak nóweczka
__________________
XymoX http://www.clanofxymox.com/

Był Focus a jest AUDI A4 B6 kombi 1.9 130KM
XymoX jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-08-10, 23:10   #8
K@mix
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał XymoX Zobacz post
moim zdaniem trzeba rozebrać mechanizm wycieraczek bo prawdopodobnie mechanizm "staje" na szpilkach od ramion. Miałem tak w VW - padał bezpiecznik i okazało się, że mechanizm tak "stał" że nie można było go przekręcić ręką po odpięciu silniczka - rozbiórka, czyszczenie, smarowanie i jak nóweczka

Zgadzam się z Twoją radą. Przy nissanie almera n16 czyszczę cały układ 2 razy w roku ponieważ tak szybko się zabrudza. Po przeczyszczeniu wszystko pracuje cacy
  Odpowiedź z Cytatem
stare 09-08-10, 22:49   #9
skowronndg
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 6
Domyślnie

Ostatnio też pojawił się u mnie ten problem więc podjechałem do znajomego mechanika sprawdzić "co i jak". U mnie sam mechanizm działa bez oporu. Natomiast silniczek się grzeje. Polecił wymianę silniczka podobno focusy już tak mają Stanowczo odradzam wymiany bezpiecznika na mocniejszy bo można sobie narobić dużego syfu... Czy może ktoś się orientuję jakiego zamiennika można użyć?
skowronndg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-08-10, 20:54   #10
olke
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: Kraków
Ford Focus I
kombi
1.4 Zetec 75KM manual
2003
Postów: 40
Domyślnie

Cytat:
Napisał skowronndg Zobacz post
Ostatnio też pojawił się u mnie ten problem więc podjechałem do znajomego mechanika sprawdzić "co i jak". U mnie sam mechanizm działa bez oporu. Natomiast silniczek się grzeje. Polecił wymianę silniczka podobno focusy już tak mają Stanowczo odradzam wymiany bezpiecznika na mocniejszy bo można sobie narobić dużego syfu... Czy może ktoś się orientuję jakiego zamiennika można użyć?

Witam,
Nie sądzę abyś znalazł łatwo zamiennik silnika. Mechanizm produkuje BOSCH dla Forda, można poszukać tego silnika w innych produktach BOSCHA dla innych pojazdów lub szukać samego silniczka BOSCH'a. Patrz czy wtyczka taka sama i napięcie pracy (nie 24V). Sprawdź też ramie / dźwignia na silnku ma taki sam wymiar ja oryginał. Jej zmiana spowoduje zmianę zakresu prasy wycieraczek.

Jak sprawdziłeś ze mechanizm chodzi bez oporów? Zdemontowałeś go od silnika? (odłączone łączniki / popychacze?) Jeżeli nie, to wynik takiego testu jest raczej wątpliwy. Silniczki mechanizmów grzeją się podczas pracy jest to normalne. Owszem jeżeli są super gorące to znaczy że coś jest nie tak.

Jeżeli Twój silnik grzeje się to oznacza że ma większy opór do pokonania, który może być spowodowane zacierającymi się /różne nazwy/: ośkami, sworzniami, wałkami w obudowie przegubu. Wiec grzejący silnik może być objawem zacierającego sie mechanizmu.


Demontaż ramion przednich -> ściągacz konieczny, + drobne uderzenia w stopkę, oraz środki penetrujące. Ja ściągałem ramie w pozycji otwartej (tak jak do wymiany pióra). Przy zdejmowaniu lubi 'strzelić' wiec trzeba uważać.

Wybicie zatartego wałka / oski. Przy wybijaniu walka z korpusu, używałem nakrętki na gwincie jako zabezpieczenie. (patent użyty zarówno przy naprawie mechanizmu z przodu jak i z tyłu). Przy drugim przegubie wałek wyciągnąłem przy pomocy ściągacza. Uwaga korpus w którym jest wałek lubi pęknąć, trzeba to robić delikatnie.



Typowe usterki układu czyszczenia szyby przedniej:
* Wolno działające mechanizmy (coraz wolniej) : zatarcie osiek, wałków, wahaczy/ w przegubach. U mnie wyskoczył pierścień zabezpieczający i rozszczelnił się przegub po stronie pasażera-> korozja -> zatarcie.
* nagle przerwa w pracy - wycieraczki nie działają słychać silnik - zeskoczenie łącznika / popychacza z kulki.
* jedna wycieraczka nie pracuje - zeskoczenie łącznika / popychacza z kulki.
* wycieraczki zatrzymują się na środku szyby po wyłączeniu dźwigni wycieraczek - prawdopodobna przyczyna: uszkodzony przekaźnik (można zamienić przekaźnik w tylnej wycieraczki i przetestować czy OK)
* nie leci płyn spryskiwaczy i nie pracują wycieraczki (ale pracują jak się przełączy dźwignie góra dół zaś leci płyn do tyłu) - uszkodzony włącznik spryskiwaczy w dźwigni.



Mam nadzieje, że te klika chaotycznych zdań pomoże w naprawach. Pozdrowienia. olke
__________________
Nie ten ma władzę, kto rządzi, ale ten, kto ma właściwe bity informacji we właściwej pamięci, dostępne we właściwym czasie. Andrzej S. Targowski, "Informatyka - klucz do dobrobytu", PIW, 1971
olke jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-07-09, 07:29   #11
XymoX
Gaduła
 
Avatar XymoX
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Wawka - Grochoof - Witolin
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 615
Domyślnie

moim zdaniem trzeba rozebrać mechanizm wycieraczek bo prawdopodobnie mechanizm "staje" na szpilkach od ramion. Miałem tak w VW - padał bezpiecznik i okazało się, że mechanizm tak "stał" że nie można było go przekręcić ręką po odpięciu silniczka - rozbiórka, czyszczenie, smarowanie i jak nóweczka
__________________
XymoX http://www.clanofxymox.com/

Był Focus a jest AUDI A4 B6 kombi 1.9 130KM
XymoX jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-08-10, 14:25   #12
cywek
Turysta
Grupa: Brak
 
Avatar cywek
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Toruń
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
maj
2005
CIN powiat inowrocławski (Inowrocław)
Postów: 293
Domyślnie

mi właśnie wczoraj w trakcie pracy padły wycieraczki przednie - tzn. nie mogę ich już odpalić, mimo iż słychać pracę silniczka,
odgiąłem je na parkingu ale nadal się nie ruszyły,
zastanawiam się czy może spróbować je rozkręcić i przeczyścić...
jakieś sugestie ?
cywek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-08-10, 23:55   #13
Seboludek
Koordynator
Zlotowicz
Grupa: Cujawy
 
Avatar Seboludek
 
Cujawy Customs
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Elgiszewo k/Toruń
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 215KM manual
maj
1999
CGD powiat golubsko-dobrzyński (Golub-Dobrzyń)
Postów: 3 362
Garaż
Domyślnie

Witam Panów U mnie problem był taki, że wycieraczki pewnego razu chodziły coraz wolniej aż w końcu przy próbie włączenia silniczek chodził a wycieraczki tylko drgnęły... Aby zapobiec uszkodzeniu silniczka który nie przestawał pracowac wysiadłem i ręką pociągnąłem za ramie wycieraczek i zdziwiło mnie, że musiałem do tego użyc takiej siły iż prawie pogiąłem ramie wycieraczki. Po powrocie do domu zabrałem się za rozkręcenie dziadostwa... I tutaj pierwszy problem sprawiło mi ściągnięcie ramion (tu uwaga nic na siłe bo jak się okazało po odpowiednim podejściu prawie same wyskoczyły) Po wyciągnięciu mechanizmu okazało się, że zatarł się sworzeń, szpilka, czy jak tam zwał od wycieraczki pasażera. U mnie przy próbie wybicia sworznia z tulejki była potrzebna taka siła że gwint sworznia przestał istniec, a cały odlew tego mechanizmu się wygiął. Tak więc radzę rozebrac to puki jeszcze działa bo tak jak u mnie może się okazac niemal niemożliwe do uratowania.

Koledzy mający problem z bezpiecznikiem polecam rozebrac układ wycieraczek wyczyścic i nasmarowac jeśli problem się będzie powtarzał to zapewne silnik już jest do wymiany...

Pozdro.
Seboludek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-08-10, 10:32   #14
RuTo2
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Postów: 362
Domyślnie

Dokładnie - rozebrać , wyczyścić , nasmarować , złożyć ...a co do silnika wycieraczek ... to samo , nie trzeba wymieniać " bo sie grzeje" - wszystko się da rozebrać...
__________________
Kolejny rok a Liban płonie ,w imię Chrystusa i Mahometa...........
RuTo2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-08-10, 14:59   #15
cywek
Turysta
Grupa: Brak
 
Avatar cywek
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Toruń
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
maj
2005
CIN powiat inowrocławski (Inowrocław)
Postów: 293
Domyślnie

dzięki, dziś się za to zabiorę i jutro zdam relację

---------- Post dodany o 14:59 ---------- Poprzedni post był z 14:59 ----------

wstępnie widzę, że coś się mechanizm wykoleił i trzeba go będzie sprowadzić na właściwy tor
cywek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-08-10, 17:47   #16
Seboludek
Koordynator
Zlotowicz
Grupa: Cujawy
 
Avatar Seboludek
 
Cujawy Customs
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Elgiszewo k/Toruń
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 215KM manual
maj
1999
CGD powiat golubsko-dobrzyński (Golub-Dobrzyń)
Postów: 3 362
Garaż
Domyślnie

Powodzenia. Bo trochę zabawy w wyciąganiu mechanizmu jest...
Jak możesz to wrzuć jakieś foto dla następnych, żeby wiedzieli na co patrzeć...
Seboludek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-08-10, 22:04   #17
cywek
Turysta
Grupa: Brak
 
Avatar cywek
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Toruń
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
maj
2005
CIN powiat inowrocławski (Inowrocław)
Postów: 293
Domyślnie

nie takie to jednak proste jak by się zdawało
1. udało mi się zdjąć osłonkę śruby ramion wycieraczek
2. odkręcić śrubę

jednak dalej nie wiem jak powinienem zdjąć ramiona...



i tak przy okazji ciekawostka z okolic ruin zamku krzyżackiego



Uploaded with ImageShack.us




Ostatnio edytowane przez cywek ; 11-08-10 o 22:07
cywek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-08-10, 21:56   #18
Seboludek
Koordynator
Zlotowicz
Grupa: Cujawy
 
Avatar Seboludek
 
Cujawy Customs
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Elgiszewo k/Toruń
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 215KM manual
maj
1999
CGD powiat golubsko-dobrzyński (Golub-Dobrzyń)
Postów: 3 362
Garaż
Domyślnie

Cywek jak chcesz to mogę do Ciebie podskoczyc ze ściągaczem samoróbką ale daję radę także jak coś to wysyłam Ci nr do siebie na priv
Seboludek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-08-10, 20:06   #19
cywek
Turysta
Grupa: Brak
 
Avatar cywek
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Toruń
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
maj
2005
CIN powiat inowrocławski (Inowrocław)
Postów: 293
Domyślnie

dobra, robimy tak - zapomnijmy w ogóle o zdejmowaniu wycieraczek
nie szło w ogóle ruszyć śrub, a ściągacz Seboludka się trochę odkształcił...

lepiej jest otworzyć maskę, odgiąć plastikową kratkę - dość konkretnie, pamiętając o wyjęciu zaczepów plastikowych, włożyć rękę i sięgnąć prowadnicę umieszczając ją w odpowiednim miejscu
cywek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
wycieraczki


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Bezpieczniki Embe Elektryka, audio i alarmy 6 17-03-09 19:23
Palące się bezpieczniki Klima1987 Elektryka, audio i alarmy 20 15-01-09 08:36
Gdzie bezpieczniki Arturek-2 Elektryka, audio i alarmy 2 25-04-08 17:28
bezpieczniki lysy-rob Elektryka, audio i alarmy 10 26-03-08 23:06
Bezpieczniki dla speca od elektryki? eMTe Elektryka, audio i alarmy 1 13-03-07 09:43

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u