Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 14-10-19, 10:26   #1
NorbertW89
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Oct 2019
Skąd: Kraków
Ford Focus III
HB 5D
1.6 DuraTorq 95 KM DPF manual
2011
Postów: 35
Domyślnie Znikający problem 1.6 tdci

Witam,
od paru dni jeżdże focusem 1.6 tdci 95 KM. W mieście po 15-20 minutach jazdy włącza mi się check engine, awaria silnika, natychmiastowy serwis. W trasie dzieje się tak dopiero po przejechaniu około 100 km. Po zapaleniu się kontrolki obcina moc, obroty max na 3000. Jak go zgaszę i postoi chwile, kontrolka i wszystkie objawy znikają. W trasie samo wróciło do normy . Samochód jest po wymianie wszystkich olejów i filtrów włącznie z filtrem paliwa. Czy ktoś kojarzy na co te objawy wskazują? dziś jadę na komputer, tyle, że kontrolka juz się nie świeci. Ktoś z was coś miał już takiego? Poczytałem, że może byc problem ze świecami, jednak auto odpala od strzała. Może zapchany dpf? Co myślicie?
Aha, poza trybem awaryjnym, nie ma żadnych objawów, obroty nie falują, gaz reaguje normalnie, w trasie, nie na autostradzie poza kontrolką można odnieść wrażenie, że nic poza kontrolką sie nie dzieje, dopiero jak się wciśnie mocno gaz, to czuć, że moc spadła i nie pozwala kręcić wyżej jak 3 tys.

Ostatnio edytowane przez Falcon ; 14-10-19 o 11:25
NorbertW89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-19, 08:48   #2
Gragal
Turysta
Grupa: Lubelskie
 
Zarejestrowany: Sep 2017
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
2009
Postów: 2
Domyślnie

Miałem coś podobnego w MK2 1,6 115 KM. Mechanik nic nie znalazł ale rozłączył i ponownie połączył wszystkie wtyczki od elektryki przy silniku. Od tamtej pory spokój. Było to 2 lata temu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Gragal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-19, 11:20   #3
NorbertW89
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Oct 2019
Skąd: Kraków
Ford Focus III
HB 5D
1.6 DuraTorq 95 KM DPF manual
2011
Postów: 35
Domyślnie

Problem odczytany, zapchany dpf, jak mu pocisnę to go odtyka. Szukam speca od czyszczenia i zobaczymy Pytanie tylko takie mnie naszło, odnośnie wyłączenia obsługi dpf, spotkałem się z taka ofertą wśród firm. Czy wyłączenie obsługi dpf ma jakieś negatywne skutki?

Ostatnio edytowane przez NorbertW89 ; 15-10-19 o 11:30
NorbertW89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-19, 13:55   #4
Celestyn
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar Celestyn
 
Piotr
Zarejestrowany: Jul 2011
Skąd: Gdańsk/Słupsk
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 672
Garaż
Domyślnie

Puści baka jak przyspieszysz, nie wiadomo jakie regulacje wejdą - moga zabrac dowod przy kontroli ale poki co w Polsce jestes niemal bezkarny jak masz zdrowy silnik. Za granica moze byc problem.
Celestyn jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-19, 15:39   #5
NorbertW89
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Oct 2019
Skąd: Kraków
Ford Focus III
HB 5D
1.6 DuraTorq 95 KM DPF manual
2011
Postów: 35
Domyślnie

Dziś zjeździlem pół dnia po mieście, trochę mu dawałem wyższe obroty, zwykle delikatnie go traktuje. Check się świeci, jednak nie zamula silnika i nie wchodzi w tryb awaryjny. Czyżby przetkalo dpf?
NorbertW89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-10-19, 19:44   #6
Wojtek O.
Turysta
 
Avatar Wojtek O.
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Ford Focus III
kombi
1.6 DuraTorq 95 KM DPF manual
2011
Postów: 444
Domyślnie

Powiem tak że dziwna sprawa. Bo mam taki sam model i on sie nawet w mieście i na postoju wypala. A kopci przy tym jak go depniesz jak... Mnie sie wypala często mimo iż co dzień smigam po minimum 35 km poza miastem i nawet 7km do pracy po autostradzie.
Jedno jest pewne lepiej nim cisnąc jak sie rozgrzeje niż jeździć spokojnie to już sie DPF wypali sam. Chyba że masz go mega zapchanego. Ogołnie najgorsze co można zrobic turbodieslowi to trzymać go na za niskich obrotach. Nie jeździmy poniżej 1800. Cierpi na tym dwumas, Jednocześnie żeby utrzymać dobrą kondycję kierownic turbiny należy co jakiś czas pojeździć ostrzej bo inaczej france sie zapiekają.
Tak że moim zdaniem, spróbuj wlać dodatek do paliwa poprawiający wypalanie DPFa z Liqui molly, STP, ponoć ten z K2 też nie jest zły. Rozgrzej go dobrze czyli poza miasto najlepiej na autostrade i pojeździj z 50-100km trzymając około 3000obr. Lub zapytaj czy ktoś z forum z Krakowa Ci w trybie serwisowym wypalić DPF, nie wiem jak teraz ale kiedyś A4tech był bardzo pomocny. Serwisy niestety robią to często na zasadzie cegła na pedał gazu widywałem to kilka razy, a kasują jak za woły. Warto sprawdzić u kogoś obeznanego stan wtrysków bo one tu lubia paść. Ja już robiłem komplet, a niedawno padł kolejny i nie jest to wina mojego zaniedbania tematu. W razie pytań pisz powinienem tu zerkać. Mam znajomego na co dobrze sie zna tylko ciężko z czasem u niego.
__________________
- Jest tylko jedno miejsce, w którym cię zaakceptują takim, jaki jesteś.
- Dom?
- Piekło.
Wojtek O. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-10-19, 09:52   #7
NorbertW89
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Oct 2019
Skąd: Kraków
Ford Focus III
HB 5D
1.6 DuraTorq 95 KM DPF manual
2011
Postów: 35
Domyślnie

Wlałem sobie stp na razie do baku, dotankowałem do pełna. Dwa dni dopiero tak jeżdze, ale muli cały czas i wchodzi w tryb awaryjny. Trase jak robiłem, to go trzymałem na wyższych obrotach, w zamian za to wywalił mi check engine i wpadł w tryb serwisowy, na autostradzie.. Przypuszczam, że zapchany jest dpf, albo jakiś wężyk przetarty i ciśnienie ucieka. Jak objechałem trase i dawałem mu bardziej w palnik, to był spokój. Zacząłem jeździć po mieście, to po kilku dniach objawy wróciły, jak tylko chciałem mocniej przyspieszyć. Od razu awaria silnika. Wcześniej check engine gasł po każdym zgaszeniu auta, teraz świeci cały czas. Auto we wtorek jedzie do mechanika i bedą sprawdzać. Na wtryski też zwrócę uwagę, niech przeglądną wszystko. Wypalania dpfa nie zaobserwowałem ani razu.. Każdy zakład od regeneracji dpf z jakim rozmawiałem ,robi to na samym filtrze metodą płukania, nikt nie uruchamia procedury serwisowej.. Jak mechanik stwierdzi zapchany dpf, to będe musiał to wymontować.

Ostatnio edytowane przez NorbertW89 ; 25-10-19 o 09:54
NorbertW89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-10-19, 14:02   #8
NorbertW89
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Oct 2019
Skąd: Kraków
Ford Focus III
HB 5D
1.6 DuraTorq 95 KM DPF manual
2011
Postów: 35
Domyślnie

Auto po diagnostyce, wykazało błąd dwoch wtryskow, jadą do regeneracji i testów. Po wymianie zobaczymy co wykaże komputer. Prawdopodobnie było to następstwem kolejnego błędu nieprawidłowego ciśnienia paliwa i filtra dpf.

Ostatnio edytowane przez Falcon ; 30-10-19 o 14:13
NorbertW89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] Znikający płyn chłodniczy joszi Silnik i skrzynia 51 27-05-18 12:14
[MK1] Znikający prąd NeOn93 Elektryka, audio i alarmy 0 23-01-17 20:09
[MK1] 1.8 TDCI Pojawiający się i znikający dzwięk "metalicznego obcierania stukania" kokoSpoko Silnik i skrzynia 2 16-06-12 18:39
[MK1] TDDI 1.8 90KM - Znikający problem z elektryką? radekr Elektryka, audio i alarmy 9 26-01-12 09:19
znikające kilometry obuch-zg Elektryka, audio i alarmy 3 16-06-09 09:49

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u