Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 05-07-09, 23:46   #1
PAWELwrx
Turysta
 
Avatar PAWELwrx
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Pisz/Mrągowo
Ford Focus II FL
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2008
NPI powiat piski (Pisz)
Postów: 31
Garaż
Domyślnie [FFI] Pomysł na dobre Car audio...

Witam wszystkich forumowiczów!
Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem foki, jednak syryjne nagłośnienie na cd6000 jest dobre lecz chciałbym czegoś więcej. Planuję na przyszłość rozbudować swoje audio ale chciałbym posłuchać znawców tematu czy idę w dobrym kierunku.
Na dzień dzisiejszy jednostki centralnej użyłbym Kenwood KDC-W4044UGY i do tego jeszcze jakiś wzacniacz. Za niskie częstotliwości ( 0-150hz) odpowiedzialny by był głosnik 25cm zrobiony pod własną zabudowę na miejsce kola zapasowego lub gdzieś okolice prawego lub lewego tylnego nadkola tak aby w bagażniku zostało jak najwięcej miejsca.
Natomiast za średnie i wysokie tony odpowiedziale by były głośniki średnio tonowe (150hz - 3000hz) i wysokotonowe (3000hz-21000hz) umiejscowione w dżwiach w miejscu oryginalnych głośników.
Wiem, że położenie średnich i wysokich tonów w miejscu oryginalnych głośników nie jest najlepsze ale aż takim melomanem nie jestem i auto nie ma słuzyć do wygrywania konkursów Car Audio, tylko do w miarę "czystego i ładnego" brzmienia jakie mozna uzyskać z utworów mp3.
Czy taka moja wizja rozbudowy w przyszłości ma sens? Mógłbym może jeszcze w tym schemacie coś poprawić?
PAWELwrx jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-07-09, 09:46   #2
hol
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: DW .:WRoC:.
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
wrzesień
2005
Postów: 93
Domyślnie

Podstawa to dobre głośniki z przodu. Dla poprawnego stereo w tylnych drzwiach nic niemontujemy. Nie ma potrzeby "obcinać od dołu" głośników (nie jest konieczne, ale możliwe - kwestia indywidualna do odsłuchu).
Znim dostaniesz konkretne podpowiedzi, pytanie zasadnicze - jaki masz budżet na nagłośnienie foki?
__________________
In bacon and eggs, the chicken is involved, but the pig is committed
hol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-07-09, 09:58   #3
AR3S
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar AR3S
 
Rafał
Zarejestrowany: Jun 2006
Postów: 1 201
Domyślnie

PAWELwrx,

czystego i ładnego brzmienia ze skompresowanych i poobcinanych utworów mp3 to raczej nie otrzymasz ...
__________________

2005 : Focus MK2 1.6 Sport Sedan
2006 : Mondeo MK3 FL 2.0 TDCI
AR3S jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-07-09, 10:16   #4
lucash
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar lucash
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Małopolska
Inny
kombi
luty
2015
Postów: 322
Garaż
Domyślnie

PAWELwrx, nie napisałeś najważniejszego - ile chcesz na swoje audio przeznaczyć ?
__________________
T I S
e-T I S
Pozdr [you]
lucash jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-07-09, 10:26   #5
niko123
Dukacz
 
Avatar niko123
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Gliwice/Bochum
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
2010
Postów: 1 262
Domyślnie

Właśnie temat żeke ale ze względu na promocje ja kupiłem tydzień temu powerbass s-10 i jestem bardzo zadowolony cena głośnika 249zł.

http://www.lumarc.pl/powerbass-s10-p-1890.html


Niedaweno też miałem dylemat jaka 10'' najlepiej do każdej muzy
Opierałem się też na opiniach z innych forum i jak ktoś zadal pytanie np, RE AUDIO RE-10, hertz es 250, lanzar max10, pb s-10 to zgodnie pisali że najwolniejszy jest hertz, re ładnie gra ale jest to słaby mocowo głośnik 175 rma, ja wybrałem pb s-10 i jestem bardzo zadowolony a głośnij tańszy o 50 zl od hertza i re- ( ja dałem 249zł, jestem jeszcze w fazie wygrzewania go ale już musze napisać ale między moim poprednim lanzarem a pb jest różnica, pb mniej przeciąga bas, jest taki bardziej precyzyjny i bardzo przyjemny zasilam go 400 rms


Poprzednio miałem lanzara max 12 i jest troszke słabiej ale może to wina nie wygrzanego głośnika i oczywiście 10'' cm a nie jak lanzar 12'' ale basik jest bardziej taki kontrolowany, mniej dudniący, w lanzar bas bardziej się ciągnął pod s-10 jest krótszy ale i tak mi się bardziej podoba i mimo że głośnik w zmkniętej to i tak zejście ma takie same jak w lanzar w bas reflex - licze że za kilka dni głośnik zagra jeszcze lepiej.

Jak masz kase to oczywiście można dozbierac do czegoś innego ale jak za 250 zł to pb s-10 to dobra promozycja, ja zasilam mojego 400rms ale tobie może wystarczy np carpower 602.
__________________


Uploaded with ImageShack.us
niko123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-07-09, 11:33   #6
hol
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: DW .:WRoC:.
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
wrzesień
2005
Postów: 93
Domyślnie

I jeszcze jedno - zanim zapędzimy się z propozycjami - jakiej muzyki słuchasz?. To jest główny argument przy wyborze SUB'a.
__________________
In bacon and eggs, the chicken is involved, but the pig is committed
hol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-07-09, 11:43   #7
PAWELwrx
Turysta
 
Avatar PAWELwrx
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Pisz/Mrągowo
Ford Focus II FL
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2008
NPI powiat piski (Pisz)
Postów: 31
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał hol
Podstawa to dobre głośniki z przodu. Dla poprawnego stereo w tylnych drzwiach nic niemontujemy. Nie ma potrzeby "obcinać od dołu" głośników (nie jest konieczne, ale możliwe - kwestia indywidualna do odsłuchu).
Dzięki za podpowiedź, a chcę obciąć niskie tony ponieważ pomyślalem, że nawet wygłuszone dżwi nie zapewnią tak dobrego ciśnienia akustycznego dla głośnika jak jakaś skrzynka z tyłu. (bo w dżwiach wiadomo zostają dziurki na zatrzaski czy odplyw na wodę i nie chcę aby dżwi trzeszczały)

Koledzy co do kasy to jest wszystko do ustalenia, chcę przeznaczyć tyle aby to wszystko ładnie grało. Myślę że 2 góra 2,5 tysia na moje potrzeby to wystarczy.
Mniej więcej to chcę przeznaczyć tak:
Radio - do 400zł
Glośniki przód - 400zł
Głośnik niskotonowy pod zabudowe zamkniętą - 300zł
Wzmacniacz 4 kanałowy jakiś 4x100w rms myślę, że wystarczy z dużym zapasem (może być nawet ciut slabszy). Do myśle 500zł
+ wygluszenie przednich dżwi, kable, ramka pod radio, płyta do zabudowy suba i takie tam pierdoły.

Więc wyglądało by to mniej więcej tak:
Dobre stereo w przednich dżwiach + wysokotonówki w słupkach lub przy regulacji lusterek.
W bagażniku subik 25cm, wszystko pod wzmaka i chyba będzie dobrze.
Zostaje kwestia jakie głośniki przód i subik pod wzwacniacz mniej więcej tej mocy co podałem.

Muzy slucham różnej i takiej co basik ma co robić i takiej spokojniejszej, techno, pop ogólnie wszystko co wwpada w ucho
PAWELwrx jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-07-09, 12:39   #8
Toffic1989
Turysta
Grupa: Dolny Śląsk
 
Avatar Toffic1989
 
Łukasz
Zarejestrowany: Apr 2008
Skąd: Wrocław
Ford Focus III ST
kombi
2.0 EcoboostST 250 KM
październik
2014
DW Wrocław
Postów: 177
Garaż
Domyślnie

sluchasz podobnej muzyki do mnie ja aktualnie mam taki zestaw i daje rade

i najwazniejsze jest mniej wiecej w twoich mozliwosciach finansowych.


radio


glosniki przod wraz z gwizdkami


glosniki tyl

wzmacniacz

tuby jeszcze nie posiadam , ale uderze w JBL pewnie

no i dolicz sobie maty itd.

Nie wyszlo mnie jakos super drogo te audio, jakis super powalajacy bas moze tez nie jest. Ale dla mnie liczy sie raczej glosno i czysto niz glosno i nic nie slychac
__________________

FF I 1.6 100KM / A3 1.8T 223KM / Bravo II 1.6mjet 180KM / Golf VI GTI 2.0 370KM / FF ST mk3 Wagon 2.0 EB 280KM
Toffic1989 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-07-09, 12:55   #9
hol
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: DW .:WRoC:.
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
wrzesień
2005
Postów: 93
Domyślnie

To ja polecam na SUB'a MDS08 (25cm) firmy Intertechnik, dobre brzmienie, można adoptować w różnej wielkości skrzyniach-zwłaszcza jeżeli zależy ci na małej skrzynce (poszukaj dokumentacji producenta - przykłady).
http://allegro.pl/search.php?sg=0&string=mds08
Obudowa tylko skrzynia, żadna tuba!

Na przód:
- Helix Dark Blue 62:
http://allegro.pl/search.php?sg=0&string=helix+blue+62
ot gotowiec:
http://allegro.pl/item675749316_heli...esta_inne.html


Na wzmacniaczu jednak bym nie oszczędzał. O ile na przód 100..120W rms wystarczy o tyle na SUB'a powinieneś mieć minimum 150W znamionowej (200..250W rms). Powód jest bardzo prosty, nawet jeżeli nie będziesz wykorzystywał pełnej mocy, wzmacniacz powinien mieć odpowiednio dużą wyjdaność prądową by dobrze kontrolował bas.
Wspomniany Blaupunkt w konfiguracji 2+1 (oczywiście jeden wzmak) da radę.

Tak jak AR3S napisał, czyste brzmienie tylko z CD. MP3 jest dobre jak chcesz żeby coś w tle leciało (bez przerwy) a nie masz warunków na koncentrowanie się na dźwięku. Tak czy owak, w tej kategorii cenowej Kenwood da radę (trwałe, nieźle grające).
Jeżeli zależy ci na naprawdę dobrym brzmienu, poszukałbym radia Clarion'a z serii DXZ. W przystępnych cenach znajdziesz modele DXZ388 / 389 lub wyższe 588. Oczywiście są lepsze, ale cena...,

[ Dodano: Pon 06 Lip, 2009 14:37 ]
Przepraszam, MDS08 to 20cm. Zagra już w 25 litrach - obudowa typu BR.

[ Dodano: Pon 06 Lip, 2009 14:42 ]
Z dobrych głośników wart polecenia jest również Hertz HS250, ale ten wymaga już większej skrzyni. Konkretny projekt to 44..45 L netto + port srednicy 7 cm, długości 20cm. Takie zestawienie bardziej się nada do głośnego słuchania muzyki klubowej - wysoka sprawność.
MDS jest bardziej stonowany i ma niższą sprawność. Bas jest za to bardziej czytelny.
__________________
In bacon and eggs, the chicken is involved, but the pig is committed
hol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-07-09, 16:49   #10
niko123
Dukacz
 
Avatar niko123
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Gliwice/Bochum
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
2010
Postów: 1 262
Domyślnie

Hertz w zamkniętej miałem 21 l i to wyliczona przez producenta, więc skrzynia mała ale głośnik jak dla mnie zejście dobre ale nawet jak na 10'' i w zamkniętej budzie to głośnik za wolny. wzmacniacz carpower 1502 - 400 - 450 rms - te głośniki są znane z tego że są prądożerne i pod 200- 250 rms jak dla mnie ten głośnik nie gra.
__________________


Uploaded with ImageShack.us
niko123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-07-09, 19:34   #11
MarcoNygus
Turysta
 
Avatar MarcoNygus
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Pabianice
Postów: 102
Domyślnie

moja propozycja :

jednostka: Clarion ,Kenwood,Pionner co tam Ci sie podoba,w tej cenie wszystko jeden ch...
przod : U-D El Comp 6 lub Rainbow CSX lub SLX
sub : RE 12SR lub PB S12+ skrzynkę trzeba kupić/ zrobić
wzmak : US Amps 800.4
kable : Jak uważasz byleby na bazie co najmniej 20mm2 oraz sygnał ekranowany

czyli wyjdzie z 2000+ skrzynka (która będzie kosztowała pewnie ~~ 100zł

ja bym dołożył jeszcze 2stówki i kupił US Amps 1600.4

to tyle pozdro
__________________
[center:bd7bc3546b][/center:bd7bc3546b]
[center:bd7bc3546b]MOJE AUTKA NA "PJ"[/center:bd7bc3546b]
MarcoNygus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-07-09, 00:08   #12
PAWELwrx
Turysta
 
Avatar PAWELwrx
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Pisz/Mrągowo
Ford Focus II FL
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2008
NPI powiat piski (Pisz)
Postów: 31
Garaż
Domyślnie

Popatrzyłem, poczytałem wasze wskazówki i osobiście uważam że ten zestaw spełni moje oczekiwania:
Radio - Kenwood KDC-W4044UGY - 380zł
Wzmak - Blaupunkt VA 475 - 400zł
Bass - RE AUDIO RE 10 - 270zł
Głośniki przód - Rainbow SLX265 - 400zł

Oczywiście jak ktoś uważa, że pod tego wzmaka i w podobnej cenie powinienem wybrać inne głośniki może mnie poprawić. W głośnikach na przód bardziej zależy mi na średnich i wysokich tonach.
Za wszystkie podpowiedzi dzieki i również pozdro!
PAWELwrx jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-07-09, 20:32   #13
MarcoNygus
Turysta
 
Avatar MarcoNygus
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Pabianice
Postów: 102
Domyślnie

Będzie cacy
Co prawda ten Blau trochę nie pasi ale co tam ,wypróbujesz ,posłuchasz -ocenisz kiedy będzie mało
__________________
[center:bd7bc3546b][/center:bd7bc3546b]
[center:bd7bc3546b]MOJE AUTKA NA "PJ"[/center:bd7bc3546b]
MarcoNygus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
dobre audio za rozsadna cene butcher Elektryka, audio i alarmy 26 14-12-09 19:16
Do znawców audio || Moje audio - juz planuje zmiany czocher84 Elektryka, audio i alarmy 24 23-04-07 10:01

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u