Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 18-08-09, 00:57   #1
suz
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Leszno/Anglia
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2001
Postów: 34
Domyślnie [FFI] Sprzet audio od zera!

Witam, jestem nowy na forum jak i nowy w tych sprawach, czytalem duzo tematow na temat audio ale nie do konca wiem wszystko...
Mam w focusie standardowe glosniki i radio i chce wszystko wymienic mam pare pytan jesli ktos moglby prosilbym o pomoc...

1) Radio no to mam zamiar kupic Alpine 9884R jest to jedno z lepszych jesli chodzi o dzwiek?
moze ktos zaproponuje "lepsze" radio wolalbym by mialo wejscie rowniez na USB, choc sadze ze to radio moze byc?

2) z glosnikow na przod nie jestem pewien lecz znajomy polecil mi PowerBass S-6C (http://www.essa.com.pl/oferta/index....d=179&pid=1094)
moga byc? slucham przewaznie hip hopu i jakiegos popu dance czasami, zmieszcza sie te glosniki bez problemow lub inne mozecie pokazac lepsze..

3) widzialem ze do takich glosnikow w miejsce standardowych trzeba dystanse, jesli sie wmontuje takie dystanse to one w focusie wychodza do wnetrza samochodu? trzeba rozwalac ten plastik?? czy one sie wmieszcza pod tym plastikiem i nie bedzie tego widac?

4) chcialem podlaczyc te glosniki co kupie pod wzmacniacz (dwa przednie glosniki tylko pod ten wzmacniacz) tutaj kompletnie nie wiem, chcialem dac wzmacniacz najlepiej pod siedzenie fotela, ma ktos tak? wmiesci sie wzmacniacz i nie bedzie zadnych problemow? szkoda mi miejsca w bagazniku, a jak sie go walnie pod fotel to i mniej kabli...
Czy moglby ktos podac jakis link jak ktos ma taki wzmak pod fotelem jaki wzmacniacz sie tam wmiesci i zeby mial moc mniej wiecej pod glosniki 2x80RMS cos w tym stylu

5) Wygluszone drzwi...nie zapomnialem o tym lecz mam problem poniewaz aktualnie przebywam i ten samochod bede mial zapewne tylko w UK, oplaca sie wygluszac skoro bede go mial moze z rok jeszcze?
Pewnie uslysze, ze tak ale ja takich mat nie moge znalezc w anglii jak juz bym to zrobil na urlopie, lub ktos by mi przywiozl te maty z polski i wyglusze je rowniez, tylko teraz czy najlepiej wygluszac przed zalozeniem glosnikow+dystansow czy one jak odkrece nie bedzie i tak roznicy? moge je wygluszyc po zamontowaniu tego??
czy takie maty a allegro za 4zl czy tam 6zl sztuka sa wystarczajace? widzialem na allegro sporo rowniez po 15zl czy 25zl za sztuke duzo one sie roznia? wystarcza te tansze??

chyba to wszystko bedzie, choc sam nie jestem pewien - jesli ktos moglby odpisac (pomoc jakos) to dziekuje bardzo z gory za pomoc!! pozdrawiam
suz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-08-09, 03:36   #2
Mustang
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar Mustang
 
Sebastian
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Kraków
Ford Focus I RS
HB 3D
2.0 Zetec 215KM manual
2003
KRA powiat krakowski (Kraków)
Postów: 465
Domyślnie

Cytat:
Napisał suz
2) z glosnikow na przod nie jestem pewien lecz znajomy polecil mi PowerBass S-6C (http://www.essa.com.pl/oferta/index....d=179&pid=1094)
moga byc? slucham przewaznie hip hopu i jakiegos popu dance czasami, zmieszcza sie te glosniki bez problemow lub inne mozecie pokazac lepsze..
ja pozwolę sobie polecić głośniki JBL GTO937 (wyższa półka głośników)
kupiłem ostatnio takie i grają naprawdę dobrze. Znajomy ma PowerBassy i też są dobre
pozdr.

[
__________________

Był Focus 1.6
Była Fiesta 2.0 ST
Był Focus ST 2.5T
Jest Focus RS 2.0T
Mustang jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-08-09, 05:41   #3
MarcoNygus
Turysta
 
Avatar MarcoNygus
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Pabianice
Postów: 102
Domyślnie

MUSTANG517hp, Wez Ty już lepiej nie doradzaj...
Ad1;
Alpine to świetny wybór choć w tych pieniądzach kupiłbym cos innego (używanego PIONEER DEH-P88RS-II)
Ad2:
Powerbass ok- ale poszukałbym ES-6C ,alternatywa to Rainbow SAX,Hertz HSK,Helix Esprit E-136. Jbl'a nawet nie oglądaj ....
Ad3:
w focusie standardowo zastosowane są głośniki 5x7". Wystarczy kupić na allegro czy gdziekolwiek indziej podkładki redukcyjne pozwalające przejść na rozmiar 165mm. Nie ma z montażem najmniejszych problemów ,nic się nie będzie opierać czy wystawać.A i w grę wchodzi tylko mdf-plastikowe to lipa.

I pamiętaj -nie interesują Cie glosniki z tylu! Najważniejsza jest prawidłowa scena przednia!
Ad4:
Nie powiem bo pod fotelem nie mam ale chyba możesz się schylić i zobaczyć ile tam jest miejsca hmm?... Wzmacniacz pod przedni system nie będzie duży i myślę ze spokojnie się zmieści...Gdzieś cholera widziałem tak zamontowany wzmacniacz ale gdzie pytanie tylko
A juz znalazlem
http://www.instalacjecaraudio.pl/sou...ord_focus.html
Ad5:
Temat rzeka...w skrócie- myślę ze wystarczy Ci wygłuszenie(a raczej wytłumienie wibracji) mata dekarską. Wychodzi taniej niż te badziewiaste asfalty od Bolla ,a ma zaletę taka ze nie śmierdzi i nie twardnieje w zimie. Poza tym jest powleczona warstwa aluminium co dodatkowo ja wzmacnia. Pamiętać trzeba ze do profesjonalnego wygłuszenia to bardzo daleko ale myślę ze aż tak dużych wymagań nie masz i dekarka spokojnie da rade. Ważne ze plastiki nie będą grały ,a niskie tony naprawdę fajnie posmyrają po rajtach A wygłuszasz najpierw zewnętrzną połać drzwi od wewnątrz(czyli trzeba sie przecisnąć przez otwory technologiczne) ,następnie zakleić trzeba otwory technologiczne ,wcześniej wspomniane. W miedzy czasie przykręcasz dystanse i oklejasz je po bokach aby uszczelnić całość. Pod dystanse nie zaszkodzi kapka silikonu.
http://www.soudal.pl/index.php?optio...d=48&Itemid=50
I jakbyś trochę poszukał to byś znalazł ...
http://forum.focusklubpolska.pl/viewtopic.php?t=17149
albo tu:
http://forum.focusklubpolska.pl/viewtopic.php?t=23154

Coś jeszcze chciałbyś wiedzieć??
__________________
[center:bd7bc3546b][/center:bd7bc3546b]
[center:bd7bc3546b]MOJE AUTKA NA "PJ"[/center:bd7bc3546b]
MarcoNygus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-08-09, 08:42   #4
arti32
Turysta
 
Avatar arti32
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
EL Łódź
Postów: 263
Domyślnie

Standardowo do głośnika jest doprowadzony kabel zakończiny fordowska wtyczką która trzeba obciąc. Jak pociągniesz nowe kable to też musisz jakoś je podłaczyć, więc kup sobie małe zaciskane wsówki do połaczeń elektrycznych (najpierw sprawdź jakie są rozmiry na głosniku, bo często w jednym głośniku są stosowane dwia rózne rozmiary), dobrze jest też nabyć koszulkę termokurczliwą aby zaizolować te wsówki.
Ja u siebie mam drzwi wytłumione i Hertze 165 (podoba mi sie ich ostrzejsze brzmienie wyzszych tonach).
Wytłumienie robiłem sam matami bitumicznymi nie było to nic trudnego, choć troszkę dłubania. Dobrze do tego jest mieć opalarkę (wystarczy za 30 zł z marketu) nie wiem jak maty dekarskie ale te bitumiczne trzeba podgrzać wtedy się świetnie układają i można naprawdę dobrze je wyprofilować.

Pamiętaj że nowe głosniki muszą się "wygrzać" tzn. głosnik swoją pełna sprawność osiągnie po kilkudziesięciu godzinach grania. Zaraz po montarzu może mieć słabsze brznnie i nie należy go odrazu przeciążać.
arti32 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-08-09, 09:13   #5
Yerzo
Żyrandol
Zlotowicz
Grupa: Warszawa
 
Artur
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Sokołów Podlaski
Ford Focus II
HB 3D
listopad
2006
Postów: 8 706
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał arti32
Standardowo do głośnika jest doprowadzony kabel zakończiny fordowska wtyczką która trzeba obciąc. Jak pociągniesz nowe kable to też musisz jakoś je podłaczyć, więc kup sobie małe zaciskane wsówki do połaczeń elektrycznych (najpierw sprawdź jakie są rozmiry na głosniku, bo często w jednym głośniku są stosowane dwia rózne rozmiary), dobrze jest też nabyć koszulkę termokurczliwą aby zaizolować te wsówki.
Ja nie bawiłem się w takie rzeczy... Poprostu od seryjnych głośników odlutowałem wtyczki i przylutowałem do nowych
__________________

Tiguan R-line - Ateca FR
Yerzo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-08-09, 16:05   #6
suz
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Leszno/Anglia
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2001
Postów: 34
Domyślnie

Cytat:
Napisał MarcoNygus
Ad2:
Powerbass ok- ale poszukałbym ES-6C ,alternatywa to Rainbow SAX,Hertz HSK,Helix Esprit E-136. Jbl'a nawet nie oglądaj ....
no ogladnalem te ES-6C doloze sobie pewnie do tych..
tylko widzialem ze one maja wieksza glebokosc montazu ale i tak wmieszcza sie z dystansami bez problemu?

Cytat:
Napisał MarcoNygus
Ad4:
Nie powiem bo pod fotelem nie mam ale chyba możesz się schylić i zobaczyć ile tam jest miejsca hmm?... Wzmacniacz pod przedni system nie będzie duży i myślę ze spokojnie się zmieści...Gdzieś cholera widziałem tak zamontowany wzmacniacz ale gdzie pytanie tylko
A juz znalazlem
http://www.instalacjecara...ford_focus.html
Na tej stronie ladnie mu to bardzo wyszlo, on ma jeden wzmacniacz na przod i tyl?
Co to jest to w drzwiach? do tego leci kabel z wzmacniacza i dopiero od tego do glosnikow? czy jak?? sorry ale jak juz pisalem nie bawilem sie jeszcze tym a tego nie widzialem nigdzie ^^

----

Osobne jeszcze pytanie jesli i tak do glosnikow bede dawal nowe kable, musze te stare wywalac? lub czy tam ta kostke w ogole odcinac czy cos? bo mysle ze jak bym zmienial/sprzedawal samochod chcialem wmontowac te standardowe a te zabrac do nastepnego i jesli bym nic nie robil z tym kablem standardowym mialbym mniejszy klopot, tylko jakbym go przymocowal gdzies z boku...jak jest z nim?
ogolnie dzieki za pomoc bo juz i tak wiem "nieco" wiecej
suz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-08-09, 16:37   #7
MarcoNygus
Turysta
 
Avatar MarcoNygus
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Pabianice
Postów: 102
Domyślnie

Cytat:
Napisał suz
tylko widzialem ze one maja wieksza glebokosc montazu ale i tak wmieszcza sie z dystansami bez problemu?
Do 65mm głębokości wejdą spokojnie.
Cytat:
Napisał suz
Na tej stronie ladnie mu to bardzo wyszlo, on ma jeden wzmacniacz na przod i tyl? ^^
napisałem przecie ze tylne głośniki Cie nie interesują i nie warto w nie inwestować... Jesli chcesz rozbudować system w przyszlosci można kupić wzmacniacz czterokanałowy i zmostkowac dwa kanały pod subwoofer. Na razie jednak skupmy się na systemie przednim bo przy wygłuszonych drzwiach, ES-6C myślę ze spokojnie Ci wystarcza Tak wiec interesuje Cie wzmacniacz dwukanałowy.
Cytat:
Napisał suz
Co to jest to w drzwiach? do tego leci kabel z wzmacniacza i dopiero od tego do glosnikow? czy jak?? sorry ale jak juz pisalem nie bawilem sie jeszcze tym a tego nie widzialem nigdzie ^^
To w drzwiach to zwrotnice. System komponentowy przedni składa się z głośników -midwooferów ,tweeterow i zwrotnic wlasnie ,które rozdzielają pasmo na odpowiednie głośniki.
Cytat:
Napisał suz
Osobne jeszcze pytanie jesli i tak do glosnikow bede dawal nowe kable, musze te stare wywalac? lub czy tam ta kostke w ogole odcinac czy cos? bo mysle ze jak bym zmienial/sprzedawal samochod chcialem wmontowac te standardowe a te zabrac do nastepnego i jesli bym nic nie robil z tym kablem standardowym mialbym mniejszy klopot, tylko jakbym go przymocowal gdzies z boku...jak jest z nim?
ogolnie dzieki za pomoc bo juz i tak wiem "nieco" wiecej
Przewody ciagniesz nowe od wzmacniacza do zwrotnic i dalej do głośników. Stare przewody zostawiasz z kostkami tak jak sa ,przeszkadzać nie będą. W każdej chwili będzie można wrócić do "fabryki".
__________________
[center:bd7bc3546b][/center:bd7bc3546b]
[center:bd7bc3546b]MOJE AUTKA NA "PJ"[/center:bd7bc3546b]
MarcoNygus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-08-09, 17:02   #8
suz
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Leszno/Anglia
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2001
Postów: 34
Domyślnie

Cytat:
Napisał MarcoNygus
Do 60mm głębokości wejdą spokojnie.
na stronie jest opisane http://www.autosound.pl/powerbasses6c-p-2273.html

woofer: średnica 165mm, bardzo sztywna i lekka papierowa membrana wzmacniana mieszanką wełny i kewlaru, zawieszenie z gumy butylowej, nakrapiany stalowy kosz, głębokość montażu 64mm (ok. 61mm bez gumowej osłony magnesu)

powinno wejsc? ma ktos moze te glosniki u siebie?

Cytat:
Napisał MarcoNygus
napisałem przecie ze tylne głośniki Cie nie interesują i nie warto w nie inwestować... Jesli chcesz rozbudować system w przyszlosci można kupić wzmacniacz czterokanałowy i zmostkowac dwa kanały pod subwoofer. Na razie jednak skupmy się na systemie przednim bo przy wygłuszonych drzwiach, ES-6C myślę ze spokojnie Ci wystarcza Tak wiec interesuje Cie wzmacniacz dwukanałowy.
Ja nie myslalem o glosnikach dodatkowych w polce, tylko wlasnie o skrzynce w bagazniku czy cos, narazie tak jak mowisz mnie to nie interesuje bo i tak przod musze najpierw bo to nie ma sensu, tylko jesli bedzie przod i mam kupowac wzmacniacz dwukanalowy i za chwile kupowac znowu nowy to jest sens? czy nie lepiej kupic sobie od razu czterokanalowy? narazie by byly zuzyte i tak dwa kanaly, a pozniej jesli nie ta skrzynka w bagazniku to bym sobie wymienil glosniki w drzwiach tylnych chociaz i tak
choc raczej i tak skrzynka moze jakas...

---

znowu pytanie z innej beczki, jak np mam wzmacniacz na dwa glosniki z przodu a radio ma wyjscie na 4 kanaly to mozna te z radia tez jakos zmostkowac czy cos by te tylne mialy ta wieksza moc z radia zeby ta moc co jest na 4 glosniki przeszla na te 2 glosniki?
czy z tym nie mozna tak?
suz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-08-09, 17:13   #9
MarcoNygus
Turysta
 
Avatar MarcoNygus
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Pabianice
Postów: 102
Domyślnie

Cytat:
Napisał suz
głębokość montażu 64mm (ok. 61mm bez gumowej osłony magnesu)

powinno wejsc? ma ktos moze te glosniki u siebie?
Wejda spokojnie.
Cytat:
Napisał suz

Ja nie myslalem o glosnikach dodatkowych w polce, tylko wlasnie o skrzynce w bagazniku czy cos, narazie tak jak mowisz mnie to nie interesuje bo i tak przod musze najpierw bo to nie ma sensu, tylko jesli bedzie przod i mam kupowac wzmacniacz dwukanalowy i za chwile kupowac znowu nowy to jest sens? czy nie lepiej kupic sobie od razu czterokanalowy? narazie by byly zuzyte i tak dwa kanaly, a pozniej jesli nie ta skrzynka w bagazniku to bym sobie wymienil glosniki w drzwiach tylnych chociaz i tak
choc raczej i tak skrzynka moze jakas...
Wybór należy do Ciebie. Mozna pójść w czterokanalowke ,można i dwa dwukanałowe. To drugie rozwiązanie lepsze To pierwsze tansze

[ Dodano: Wto 18 Sie, 2009 17:21 ]
Cytat:
Napisał suz

znowu pytanie z innej beczki, jak np mam wzmacniacz na dwa glosniki z przodu a radio ma wyjscie na 4 kanaly to mozna te z radia tez jakos zmostkowac czy cos by te tylne mialy ta wieksza moc z radia zeby ta moc co jest na 4 glosniki przeszla na te 2 glosniki?
czy z tym nie mozna tak?

Ale kombinujesz...
Podłączenie spróbuje Ci zaraz rozrysować.W każdym razie dwa tylne głośniki w drzwiach podłączasz pod oryginalna instalacje -w zupełności wystarczy.Sprzęt przykładowy.
__________________
[center:bd7bc3546b][/center:bd7bc3546b]
[center:bd7bc3546b]MOJE AUTKA NA "PJ"[/center:bd7bc3546b]
MarcoNygus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-08-09, 17:51   #10
suz
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Leszno/Anglia
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2001
Postów: 34
Domyślnie

Cytat:
Napisał MarcoNygus
Wybór należy do Ciebie. Mozna pójść w czterokanalowke ,można i dwa dwukanałowe. To drugie rozwiązanie lepsze To pierwsze tansze
Ja patrze na to z innego punktu niz cena, poniewaz jesli mam np jeden czterokanalowy mocny to walne go sobie pod fotel i mam mniej kabli do wzmacniacza krotsze do glosnikow a w tyl sobie pusze poprostu do skrzynki, a tak jak beda dwa to drugi bede musial miec w bagazniku i tu leci duzy kabel przez caly samochod...a druga sprawa miejsce mi wzmacniacz zajmuje w bagazniku.

Mowisz ze drugie rozwiazane lepsze z dwoma dwukanalowymi, dlaczego? lepiej to bedzie dzialac czy jak?
suz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-08-09, 17:56   #11
MarcoNygus
Turysta
 
Avatar MarcoNygus
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Pabianice
Postów: 102
Domyślnie

Cytat:
Napisał suz

Mowisz ze drugie rozwiazane lepsze z dwoma dwukanalowymi, dlaczego? lepiej to bedzie dzialac czy jak?
Brzmieć.
__________________
[center:bd7bc3546b][/center:bd7bc3546b]
[center:bd7bc3546b]MOJE AUTKA NA "PJ"[/center:bd7bc3546b]
MarcoNygus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-08-09, 18:33   #12
suz
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Leszno/Anglia
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2001
Postów: 34
Domyślnie

no ok, poszukam jak narazie dwukanalowki jak sie bede bral za to dzieki wielkie za pomoc
jesli bede mial pytania przed montazem dam znac ^^ hehe pozdrawiam
suz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-08-09, 19:16   #13
Artur83
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Mazowieckie
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 643
Domyślnie

Słuchaj Marco, bo dobrze prawi. Oprócz tego, że dwu-kanałówka będzie Ci lepiej brzmieć, to jakbyś kupił wzmacniacz czterokanałowy i chciał podłączyć na dwóch kanałach przód, a pozostałem dwa zmostkować na suba, to te dwa ostanie w zasadzie nic by nie pociągnęły, i tylko byłoby pierdu pierdu, bo za mało mocy (no chyba, że zainwestowałbyś w naprawdę dobry sprzęt, ale to już >1k). Szukaj dwukanałówki na przód, a później jakiegoś monoblocka na tył, co by suba takiego na 25 cm w zamkniętej porządnie napędził i będzie jasno, klarownie i oczywiście głośno, ale bez wichury
Artur83 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-08-09, 19:55   #14
MarcoNygus
Turysta
 
Avatar MarcoNygus
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Pabianice
Postów: 102
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artur83
jakbyś kupił wzmacniacz czterokanałowy i chciał podłączyć na dwóch kanałach przód, a pozostałem dwa zmostkować na suba, to te dwa ostanie w zasadzie nic by nie pociągnęły, i tylko byłoby pierdu pierdu,
Tu muszę się z Toba nie zgodzić.... W początkach mojej przygody z CA Magnat Classic 360 ciągnął przód i w mostku 10" Polk Audio... Wiesz co się działo??Jak otwierałem bagażnik to wszyscy stawali jak wmurowani...to,to tak gra??A tylko 150WRMS. Gdyby nie to ze glosnik się zaczynał rozlatywać to w życiu bym się go nie pozbył! Jeśli komuś zależy na niedrogim graniu to 4-kanałówka spokojnie napędzi front i niedużego "klozeta" w bagaju. I wcale nie musi to być wzmacniacz za tys złotych...
__________________
[center:bd7bc3546b][/center:bd7bc3546b]
[center:bd7bc3546b]MOJE AUTKA NA "PJ"[/center:bd7bc3546b]
MarcoNygus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-09, 18:57   #15
Artur83
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Mazowieckie
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał MarcoNygus
Cytat:
Napisał Artur83
jakbyś kupił wzmacniacz czterokanałowy i chciał podłączyć na dwóch kanałach przód, a pozostałem dwa zmostkować na suba, to te dwa ostanie w zasadzie nic by nie pociągnęły, i tylko byłoby pierdu pierdu,
Tu muszę się z Toba nie zgodzić.... W początkach mojej przygody z CA Magnat Classic 360 ciągnął przód i w mostku 10" Polk Audio... Wiesz co się działo??Jak otwierałem bagażnik to wszyscy stawali jak wmurowani...to,to tak gra??A tylko 150WRMS. Gdyby nie to ze glosnik się zaczynał rozlatywać to w życiu bym się go nie pozbył! Jeśli komuś zależy na niedrogim graniu to 4-kanałówka spokojnie napędzi front i niedużego "klozeta" w bagaju. I wcale nie musi to być wzmacniacz za tys złotych...
Walić, a grać to dwie różne rzeczy, myślałem, że je rozróżniasz. Ten głośnik, o którym piszesz prawdopodobnie miał około 250 - 270 rms, magnat Classic 360 osiąga w mostku (teoretycznie) 180 RMS i to przy natężeniu prądu rzędu 14,4. Powiedź mi zatem, jak to miało prawo dobrze grać i jakim cudem głośnik, który jest w stanie wytrzymać dwukrotne większe natężenie, rozpadł się?? Wydaje mi się, że raczej z pierdzenia padł, a nie grania
Artur83 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-09, 19:14   #16
ratkill
Turysta
 
Avatar ratkill
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Gdynia
Postów: 265
Domyślnie

ALPINE SXE-5725S a takie moga byc? tylko pod radio mnie interesuje
__________________

http://ratkill.mybrute.com http://www.myspace.com/themindparasitesmetal
Biała Strzała "Bloody Fucking Necro Hell" edyszyn
ratkill jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-09, 19:55   #17
MarcoNygus
Turysta
 
Avatar MarcoNygus
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Pabianice
Postów: 102
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artur83

Walić, a grać to dwie różne rzeczy, myślałem, że je rozróżniasz. Ten głośnik, o którym piszesz prawdopodobnie miał około 250 - 270 rms, magnat Classic 360 osiąga w mostku (teoretycznie) 180 RMS i to przy natężeniu prądu rzędu 14,4. Powiedź mi zatem, jak to miało prawo dobrze grać i jakim cudem głośnik, który jest w stanie wytrzymać dwukrotne większe natężenie, rozpadł się?? Wydaje mi się, że raczej z pierdzenia padł, a nie grania
Polk mial dokladnie 150W w rmsie i nie rozpadł się tylko szlag trafił przewody zasilające cewke które już były glutowane...Moze i by się dało to zrobić porządnie ale mnie to nie odpowiadało... I uwierz mi ze nic nie pierdziało i nie waliło a naprawdę przyjemnie podkreślał niskie tony... I proszę Cie nie pouczaj mnie bo trochę się na tym znam...
Chciałem tylko udowodnić ze wzmacniacz czterokanałowy z dwoma spiętymi w mostek pod suba jest dobrym rozwiązaniem na początek i wielu to wystarcza...

[ Dodano: Sro 19 Sie, 2009 20:00 ]
Cytat:
Napisał ratkill
ALPINE SXE-5725S a takie moga byc? tylko pod radio mnie interesuje
Do przodu?? I gdzie będzie scena ?Na kolanach?? Głośniki współosiowe absolutnie nie nadają się do przodu... Poza tym to najtańsze popierdolki porównywalne do Buszmenow czy alpierdow i grania to z tego nie będzie...Będą grały jak fabryczne wiec zero sensu...
Jeśli chcesz podłączyć tylko pod radio dołóż trochę i zakup Helix Dark Blue 62.1. Kosztują około 250 zl ale jest to zestaw separowany który naprawdę ladnie sobie radzi pod samym radiem i gwarantuję ze będziesz zadowolony.
__________________
[center:bd7bc3546b][/center:bd7bc3546b]
[center:bd7bc3546b]MOJE AUTKA NA "PJ"[/center:bd7bc3546b]
MarcoNygus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-09, 20:04   #18
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

Artur83, MarcoNygus, nie mieszajcie chłopakowi w głowie :P , IMO 2-kanałówka + monoblok to już do poważniejszego grania, 90% społeczeństwa starczy 4-kanałowy wzmak.
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-09, 20:13   #19
MarcoNygus
Turysta
 
Avatar MarcoNygus
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Pabianice
Postów: 102
Domyślnie

Cytat:
Napisał grzybek
90% społeczeństwa starczy 4-kanałowy wzmak.
No tyż właśnie o tym pisze
__________________
[center:bd7bc3546b][/center:bd7bc3546b]
[center:bd7bc3546b]MOJE AUTKA NA "PJ"[/center:bd7bc3546b]
MarcoNygus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-09, 21:08   #20
damo_2008
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Płock
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 39
Domyślnie

jeżeli mogę ci doradzić to Radyjko Clariona polecam neutralne barwy jakoćć i klasa sama w sobie
Alpine co do 9884R to jest to radyjko budzetowe Alpine zaczyna się od serii CDA kup używane 9812RB naprawde warto lub Clarion z serii 78XX Głośniki oczywiście zestaw odseparowany tylko na przód nie dawaj głośników w półkę ani w tylne drzwi jeżeli chcesz mieć lepszy efekt mała skrzynia do bagażnika i wzmacniacz oczywiscie wygłuszenie drzwi i gra gitara co do głośników HELIXY jeżeli pod radyjko PoweerBassy pod wzmakiem pokazują na co je stać odpuść sobie Pionneera Sony czy JBL....
damo_2008 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-09, 21:34   #21
suz
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Leszno/Anglia
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2001
Postów: 34
Domyślnie

Cytat:
Napisał damo_2008
Alpine co do 9884R to jest to radyjko budzetowe Alpine zaczyna się od serii CDA
Przeciez to jest radio ALPINE CDA-9884R

Cytat:
Napisał damo_2008
kup używane 9812RB naprawde warto lub Clarion z serii 78XX
co do 9812 no to myslalem o tym na samym poczatku i bym sobie kupil nowe w takiej samej cenie one "prawie" lecz sporo wyczytalem ze ludziom sie ono psuje, a po drugie nie ma ono ani USB ani bluetootha, a chociaz te usb by mi sie przydalo skoro juz tyle mam wydac na radio...
clarion nie znam tych radii ale czytalem ze sa z rownej polki jak alpine ale wiekszosc chwali i tak bardziej alpine wlasnie (jesli chodzi o granie, nie o wyglad^^)
suz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-09, 21:49   #22
gregK
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar gregK
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Słupsk
Inny
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 543
Domyślnie

Jeśli ma nie tylko dobrze grac, ale i bare bajerów mieć to polecam JVC KD-SHX851. Dużo ustawien dzwięku,nie zamieniłbym na żadna spartańska Alpinke
gregK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-09, 22:03   #23
suz
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Leszno/Anglia
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2001
Postów: 34
Domyślnie

Cytat:
Napisał gregK
Jeśli ma nie tylko dobrze grac, ale i bare bajerów mieć to polecam JVC KD-SHX851. Dużo ustawien dzwięku,nie zamieniłbym na żadna spartańska Alpinke
no moze i ladna ale nie przesadzajmy z ta cena jak ja mam zamiar wykupic wszystko na raz to i tak mi to troche wyjdzie, moge pomyslec jeszcze tak z radiem o 1000 do 1200zl w/g mnie to i tak duzo jak na radio, oczywiscie niektorym bedzie to malo...

Cytat:
Napisał MarcoNygus
grzybek napisał/a:
90% społeczeństwa starczy 4-kanałowy wzmak.

No tyż właśnie o tym pisze
zalozmy ze jestem w tych 90% bo jesli no bede kupowal wzmacniacz no to i tak wole miec jeden, oczywiscie jesli on wystarczy np na te glosniki przednie i skrzynie i bedzie to dobrze gralo...
jesli tak to jaki byscie polecili wzmacniacz 4 kanalowy? jakiej firmy i w ogole...
skoro bym wzial te glosniki, powerbassy ES-6C one maja 2x85 W RMS
to wzmacniacz powinien tez miec jakos 4x85W RMS jakby nie patrzec??

jedne z wiekszych na allegro to widzialem 4x75RMS, a pozniej to od razu 4x100RMS
;=D
suz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-09, 22:25   #24
gregK
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar gregK
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Słupsk
Inny
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 543
Domyślnie

No ja za JVC 2 lata temu (uzywke) dawalem 700,nie ma tragedii. Wzmaka mam starego poczciwego Soniaka Xm-5540 i nie wykorzystuje nawet połowy jego mocy a ma 55 rms na kanał. Nie ma zadnych filtrow,co mysle jest plusem. 4-kanalowka jest najlepszym rozwiazaniem na przyszlosc,jak brac to z zapasem,zeby byla rezerwa(wiadomo apetyt rosnie...). Z za duzym wzmakie tez nie ma co przesadzac-wtedy dochodzi jeszcze kondensator.
gregK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-09, 22:39   #25
Artur83
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Mazowieckie
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał MarcoNygus
Cytat:
Napisał Artur83

Walić, a grać to dwie różne rzeczy, myślałem, że je rozróżniasz. Ten głośnik, o którym piszesz prawdopodobnie miał około 250 - 270 rms, magnat Classic 360 osiąga w mostku (teoretycznie) 180 RMS i to przy natężeniu prądu rzędu 14,4. Powiedź mi zatem, jak to miało prawo dobrze grać i jakim cudem głośnik, który jest w stanie wytrzymać dwukrotne większe natężenie, rozpadł się?? Wydaje mi się, że raczej z pierdzenia padł, a nie grania
Polk mial dokladnie 150W w rmsie i nie rozpadł się tylko szlag trafił przewody zasilające cewke które już były glutowane...Moze i by się dało to zrobić porządnie ale mnie to nie odpowiadało... I uwierz mi ze nic nie pierdziało i nie waliło a naprawdę przyjemnie podkreślał niskie tony... I proszę Cie nie pouczaj mnie bo trochę się na tym znam...
Chciałem tylko udowodnić ze wzmacniacz czterokanałowy z dwoma spiętymi w mostek pod suba jest dobrym rozwiązaniem na początek i wielu to wystarcza...
Ok, nie miałem zamiaru Cię pouczać, daleko mi do tego w materii Car Audio, po prostu operowałem suchymi danymi. Jakbyś był tak uprzejmy wkleić proszę link albo chociaż nazwę i dane tego głośnika PolkAudio co ma 150W w RMS Ohm4 to byłbym bardzo wdzięczny, jestem żywotnie zainteresowany tym cudem!! Proszę, SZCZERZE!!
Artur83 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-08-09, 05:33   #26
MarcoNygus
Turysta
 
Avatar MarcoNygus
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Pabianice
Postów: 102
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artur83
Jakbyś był tak uprzejmy wkleić proszę link albo chociaż nazwę i dane tego głośnika PolkAudio co ma 150W w RMS Ohm4 to byłbym bardzo wdzięczny, jestem żywotnie zainteresowany tym cudem!! Proszę, SZCZERZE!!
A proszę Cie bardzo:
Dane które znalazłem gdzieś w necie -potrzebowałem przy sprzedaży, teraz już na pewno nie dam rady...
1mm thick mineral filled polymer cone, injection molded polypropylene dustcap, rubber surround.

4 layer, 2" voice coil, vented pole piece.

4 ohm, 20-400Hz, 150 wrms-300 peak, 92dB spl

Enlcosure sizes:
Sealed- .65ft
Ported- 1.0ft port-3"x9 7/8"
Bandpass- total 1.1ft, front chamber .5/rear .6 port-3"x9 7/8"

Fs 32.47 Hz
Re 3.34 ohms
Qms 8.27
Qes .48
Vas .45

Depth - top mount 4 11/16", bottom mount 5 1/16"
Diameter - 9 1/16"

A wyglądał tak:

I uwierz mi ze jak na swoje gabaryty grał rewelacyjnie. Zarówno pod względem brzmienia jak i sporej głośności to już zasługa sporego SPL. Później miałem Helixa DB tez w klozecie ale już 300W rms i...zatęskniłem za Polkiem bo grał o wiele przyjemniej i to pod lichym ,bądź co bądź,napędem made by Magnat...
__________________
[center:bd7bc3546b][/center:bd7bc3546b]
[center:bd7bc3546b]MOJE AUTKA NA "PJ"[/center:bd7bc3546b]
MarcoNygus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-09-09, 21:14   #27
suz
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Leszno/Anglia
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2001
Postów: 34
Domyślnie

Witam, zna ktos moze jakis internetowy sklep z glosnikami??
Szukam dokladnie modelu Power Bass ES-6C i nie moge go znalezc jakos w internecie...
Bylbym wdzieczny za pomoc...
suz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-09-09, 21:45   #28
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

www.essa.com.pl

edit
Czyżby wycofali ES-6C z produkcji W tym sklepie zawsze były...
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-09-09, 22:05   #29
suz
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Leszno/Anglia
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2001
Postów: 34
Domyślnie

Bylem na tej stronie rowniez i wlasnie nie ma ich tam, sa tylko S-6C, ale sa podobno gorsze jak i slabsze? :>
jesli nie ES-6C to jakie inne glosniki byscie polecili w podobnej cenie i jakosci glosnikow?
no i by mi wszedl do focusa...moze ktos jakies ma i naprawde ladnie graja? :>
suz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alpine, audio, nagłośnienie


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Sprzet grajacy w FII DarekRzeszow Elektryka, audio i alarmy 15 19-11-07 21:58
Do znawców audio || Moje audio - juz planuje zmiany czocher84 Elektryka, audio i alarmy 24 23-04-07 10:01
Sprzęt audio w Waszych foczkach driver Elektryka, audio i alarmy 37 18-05-05 11:21

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u